Skocz do zawartości
IGNORED

Wkładka Audio Technica 20Sla jakie ramię?


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Zastanawiam się nad kupnem wkładki gramofonowej Audio Technica 20Sla, ponieważ nigdy nie słyszałam jak gra, a chciałbym posłuchać

Wkładka nie należy do najtańszych, wiadomo dawno nieprodukowana, mała podaż, plus jeszcze kultowść, to i cena wysoka.

Mam jednak problem, bo nigdzie nie mogę doszukać się informacji, jaką podatność ma igła w tej wkładce. 

Nie chciałbym, aby okazało się po zakupie, że wkładka średnio, albo wcale, będzie pasowała do ramienia w moim gramofonie.

Waga wkładki to 8 gram, masa efektywna mojego ramienia to 12g, plus kabelki śrubki, to jakieś 21g masy efektywnej

Z tabeli rezonansu wynika, że aby trafić z rezonansem na 10 Hz, wkładka musiałby mieć podatność 12/10Hz.

Hmmm ta wkładka jest z ery gdy ramiona w gramofonach były raczej cięższe niż lżejsze, może więc ma sztywne mało podatne zawieszenie?

Z drugiej stron, zalecany nacisk pomiędzy 0.75 a 1.75 g sugeruje, że podatność jest raczej z tych wyższych

Oczywiście mógłby, złożyć jak jest, ale nie oto chodzi, aby zrobić to na tzw pałę        

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, witek_z napisał:

nowy temat taki sam jak poprzedni - kombinuj

Kombinować to bym mógł, gdybym wkładkę miał, ale jej nie mam, a kupowanie kota w worku to jakoś mnie nie przekonuje. 

Doświadczenie podpowiada mi, że ta wkładka może mieć dużą podatność, no nie wiem, strzelam w okolicach 17/10Hz?

Ja tak jest to do Technicsa Sl 1200GR i temu podobnych w ogóle nie nadawałaby się.  Do tego dojdzie problem, że nowe igły to będą miały z 40 lat, albo lepiej. To chyba nie ma sensu.             

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Winylomaniak napisał:

Kombinować to bym mógł, gdybym wkładkę miał, ale jej nie mam, a kupowanie kota w worku to jakoś mnie nie przekonuje. 

Doświadczenie podpowiada mi, że ta wkładka może mieć dużą podatność, no nie wiem, strzelam w okolicach 17/10Hz?

Ja tak jest to do Technicsa Sl 1200GR i temu podobnych w ogóle nie nadawałaby się.  Do tego dojdzie problem, że nowe igły to będą miały z 40 lat, albo lepiej. To chyba nie ma sensu.             

 

 

Z tego co wiem to próbowałeś już kupić At 20  na aukcji tylko że jak sprzedający ci odmówił sprzedaży to mu wystawiłeś negatywa .

Jak znam ciebie to taką wkładkę zaraz wystawisz na znanym portalu ?

Tylko kto kupi tak  starą wkładkę tym bardziej od Gerwazego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bartek Bartoszewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
8 godzin temu, Bartek Bartoszewski napisał:

Z tego co wiem...

   Twoja "wiedza" to zbiór, plotek nieprawd, półprawd, kłamstw, pomówień, manipulacji, w tym manipulacji twoją osobą itd. 

Była oferta, zapytałem sprzedającego jaki jest sens kupowanie igieł - bo oferta dotyczyła igieł, czyli już przeinaczasz fakty -  które sprzedaje, gdy można kupić, taniej igłę tej samej klasy,  a nawet wyższej klasy, tego samego producenta do współcześnie produkowanego modelu. To mi odpowiedział, ze się nie znam.  Odpowiedziałem, że to oferta dla idiotów, bo to stare igły w cenie wyższej niż współcześnie produkowane. To on na to , że nowe, tzw NOS-y,  ja na to że stare, bo maja z 40 lat i ich stan jest daleko niepewny.

Dla twojej ubogiej wiedzy, informacja, prawdziwa, nie można wystawić negatywnej oceny, na ogólnie znamy portalu sprzedażowym, sprzedającemu, gdy się nie dokona zakupu, nie zapłaci za ten zakup, nie otrzyma przedmiotu. Czyli nie dość, że nie masz pojęcia o czym piszesz, to jeszcze kłamiesz.  Powinieneś mnie przeprosić.             

Nie dalej jak wczoraj, dzwoni do mnie potencjalny klient. Kolega mu poradził aby aby kupić wkładki gramofonowe firmy Pickering.  Zadzwonił, nie po to aby się poradzić - on już wie co chce kupić -  ale po to aby wynegocjować niższą cenę. Dostał niższą cenę, kupił 3 sztuki, z igłami używanymi, dwie w wieku lat 50, nie mniej, jedną młodszą, wiek lat 40. Bo kolega doradził........         

 Proszę nie zabierał głosu w moich wątkach, bo najzwyczajniej w świecie jesteś głupkiem, a mi szkoda czasu na rozmowę z głupkiem. Zrobiłem to po raz ostatni.... 

 

 

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.