Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw do 1500


elewko1990
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koszt wszystkiego musi się zmieścić w tych 1500zł.

Szukam zestawu do pokoju 25m2 składającego się z Daca, wzmacniacza i kolumn, oczywiście wszystko używane no może poza wzmacniaczem, w grę wchodzi tylko zakup przez wysyłke więc
raczej nie bede miał możliwości odsłuchu, z powodu koronawirusa bede mógł to wszystko kupić dopiero jak już bedzie to w pełni bezpieczne, przynajmniej bedzie więcej
ogłoszeń

 

Moje wymagania:

DAC: szukam czegoś najlepiej wielkości AudioQuest Dragonfly ale może być też jakieś "pełnowymiarowy" jak bedzie to lepiej grało,
kiedyś miałem karte Asusa za 250zł która okazala się porażka więc mam wątpliwośći co do DACa np. za 200zł

wzmacniacz: max 20W na 4ohm ( np. coś jak Nobsound NS-10G), najlepiej bez regulacji treble/bass

kolumny: coś z lat 80/90, miałem kiedyś niski model starych kolumn Magnata 80/120W i dla mnie bassu było zdecydowanie za dużo, nietety kolumny
będą stały jakieś 40cm od siebie przez co troche bedzie "leżeć" akustyka ale bedę siedział na wprost nich

 

Jesli chodzi o moje propozycje:

DAC:

Korg DS-DAC 100m
AudioQuest DragonFly Red lub Black
Fx Audio X3

wzmacniacz:

tu jestem kompletnie zielony


kolumny:

np. Arcus AS 3/ TM 80 na Vifa, Seas

Muzyka z lat 2000-2015, w wiekszości we flac, troche też mp3 320kbps, gatunki to głównie różne odmiany rock i starszego trancu, troche też dance, house i pop

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, elewko1990 napisał:

Koszt wszystkiego musi się zmieścić w tych 1500zł.

Za 1100zł kupisz jedną sztukę Adam T8V. Przy bazie głośników 40cm to opcja mono może da się przełknąć. Chyba, że siedzisz pół metra od nich ale pewnie nie bo po coś piszesz o 25 kwadratowych. Będzie trochę basu. Jak sądzę lubisz.
Jak Ci się polepszy finansowo to dokupisz sobie drugi.

Zostaje 400 na dac.
W zasadzie co Ci się podoba.
Podstawowe Nostromo?
Też ważne czy chcesz regulację wzmocnienia w dac czy wolisz w komputerze.


Jak musisz mieć klasyczne stereo, przy tym limicie, to może Topping MX3 plus co tam znajdziesz używanego do 900.
Nie piszesz czy potrzebujesz podłogowe czy nie.
Tannoy M3?
Tylko musisz być czujny bo przy tych cenach to ludzie czasami sprzedają strasznie wyklepane sprzęty.

Nie masz pola do szaleństwa:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Froju napisał:

Za 1100zł kupisz jedną sztukę Adam T8V. Przy bazie głośników 40cm to opcja mono może da się przełknąć. Chyba, że siedzisz pół metra od nich ale pewnie nie bo po coś piszesz o 25 kwadratowych. Będzie trochę basu. Jak sądzę lubisz.
Jak Ci się polepszy finansowo to dokupisz sobie drugi.

Zostaje 400 na dac.
W zasadzie co Ci się podoba.
Podstawowe Nostromo?
Też ważne czy chcesz regulację wzmocnienia w dac czy wolisz w komputerze.


Jak musisz mieć klasyczne stereo, przy tym limicie, to może Topping MX3 plus co tam znajdziesz używanego do 900.
Nie piszesz czy potrzebujesz podłogowe czy nie.
Tannoy M3?
Tylko musisz być czujny bo przy tych cenach to ludzie czasami sprzedają strasznie wyklepane sprzęty.

Nie masz pola do szaleństwa:-)

Mogę wydać 1500zł nie wiecej, na kolumny jakieś 700zł, na DAC 500zł reszte na wzmacniacz ale troche zależy co i za ile znajde.

Tylko podstawkowe, nawet nie mam miejsca na podłogowce. Od tych co podałem w linku raczej nic lepszego się nie znajdzie sądze ale musiałem napisać do jakich kolumn bym chciał kupić reszte zestawu.

OK, to tak, kolumny jakie kupie napewno to Arcus AS3, chodzą po 450zł,  większość z reszty czyli około 800zł pójdzie na DACa a reszta na wzmacniacz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez elewko1990
poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popytaj jeszcze może ktoś Ci coś doradzi.
Dla mnie mając 1500zł na system stereo, przeznaczyć 800 na DAC to jest... no coś niezrozumiałego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce coś małego co jest jasne ze bedzie tansze, kolumny i wzmacniacz, nikt mi nie doradził nic, to napisz czego niby mam nie wydawac 800zl na DACa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez elewko1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo masz 1500.

IMHO +/- 70% wartości systemu to powinny być głośniki. Jak aktywne to i 85% ?

Ty chcesz wydać ponad połowę na DAC a za resztę kupić wzmacniacz, głośniki i zapewne kawałek kabla. Można i tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Froju napisał:

Bo masz 1500.

IMHO +/- 70% wartości systemu to powinny być głośniki. Jak aktywne to i 85% ?

Ty chcesz wydać ponad połowę na DAC a za resztę kupić wzmacniacz, głośniki i zapewne kawałek kabla. Można i tak.

dlatego założyłem ten temat, tylko co z tego jak nikt nie umie czytać ze zrozumieniem, chce małe kolumny a takie chyba nie beda kosztowac 800zł czy wiecej za używane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę (nie obraź się) nie tylko totalny brak zrozumienia tematyki audio, ale wręcz ignorancję, na Twoim miejscy kupiłbym coś z Microlab.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Kup sobie np SMSL SA300 z wbudowanym DAC, zostanie Ci 800 zł na kolumny to coś znajdziesz na OLX. Ewentualnie Jamo s803 jeżeli nowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomek_waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.