Skocz do zawartości
IGNORED

Thorens TD 148A


agmar2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś z forumowiczów miał do czynienia z tym gramofonem i może coś o nim napisać - bardzo mało opinii o nim w necie można znaleźć ...

Pzdr,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to chińszczyzna jak większość nowych thorensów . 

No może z półki wyższej , ale to nie thorens jaki był kiedyś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam się bo mam okazję kupić za 5k PLN z wkładką MC Quintet Red (nową) ... cena wydaje się atrakcyjna - zwłaszcza że gramofon jeszcze na gwarancji a wkładka nowa ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki zakup wg mnie jest lepszy 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok - to zadam może inaczej pytanie ?

Jestem raczej "muzykofilem" niż audiofilem tzn słucham muzyki w bardzo szerokim spektrum (trochę jazzu, głównie szeroko rozumiana alternatywa, post punk, trochę rocka itp), moja płytoteka liczy 250 LP + ponad 1k CD - jednak ze względu na magię winyli po CD sięgam coraz rzadziej, streamingu unikam jak ognia :-). Od 4 lat użytkuje AT-LP120-USBHC z wkładką Nagaoka MP-110 (igłę wymieniałem już kilkukrotnie) i w zasadzie nie wiele mi brakuje ale jak to bywa chciałbym wejść Level wyżej ... - to czego mi brakuje w tej audio-technice to automatycznego podnoszenia ramienia po skończonej płycie (niestety ale QUP-a nie mam jak zamontować ze względu na brak przestrzeni pomiędzy talerzem a mocowaniem ramienia ...). Pozostała część toru to pre : LAR LPS-1 + wzmacniacz YAQIN MS-30L po modyfikacjach (min. kondensatory na czerwone jantzeny, auto bias, przelutowane wszystko w środku + lampy sterujące i mocy (odpowiednio JAN 5654W +  RFT Telefunken "Long Base"), kolumny to Vandersteeny Model 2Ce Signature III - i tak jak już wcześniej pisałem wszystko to w mojej i nie tylko mojej ocenie gra bardzo dobrze ale zawsze przecież może być lepiej ;-)  Dlatego też chciałbym zapytać szacowne grono forumowiczów jaki gramofon to tego toru - bo w mojej ocenie to jest jednak najsłabsze ogniwo - byłby najlepszy. Budżet jakim dysponuje to 5k +/- 2k - raczej skłaniałbym się ku nowemu najlepiej półautomat (tak jak pisałem zależy mi na ponoszeniu ramienia po skończonej płycie) . Wkładki którymi dysponuję to oprócz Nagaoki MP-110 to AT-VM95 ML oraz Ortofon MC - Quintet Red (chętnie bym tą ostatnią powiesił bo na AT-LP120 nie próbowałem ?

Tyle o mnie  przepraszam za przydługi post i czekam na Wasze propozycje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie upierałbym się przy tym półautomacie. Ten pro-ject z linku Bartka wygląda interesująco aczkolwiek pre i wkładkę MC już masz. Ja jakoś nie mam serca do nowych gramofonów a za 7k to już można kupić ciekawe vintage ale to trzeba mieć do tego pociąg...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, bat73 napisał:

Nie upierałbym się przy tym półautomacie. 

Też tak uważam i zawsze można   Q up do Pj założyć :)                                                                                                                                                                                

1 godzinę temu, agmar2 napisał:

Ok - to zadam może inaczej pytanie ?

Jestem raczej "muzykofilem" niż audiofilem tzn słucham muzyki w bardzo szerokim spektrum (trochę jazzu, głównie szeroko rozumiana alternatywa, post punk, trochę rocka itp), moja płytoteka liczy 250 LP + ponad 1k CD - jednak ze względu na magię winyli po CD sięgam coraz rzadziej, streamingu unikam jak ognia :-). Od 4 lat użytkuje AT-LP120-USBHC z wkładką Nagaoka MP-110 (igłę wymieniałem już kilkukrotnie) i w zasadzie nie wiele mi brakuje ale jak to bywa chciałbym wejść Level wyżej ... - to czego mi brakuje w tej audio-technice to automatycznego podnoszenia ramienia po skończonej płycie (niestety ale QUP-a nie mam jak zamontować ze względu na brak przestrzeni pomiędzy talerzem a mocowaniem ramienia ...). Pozostała część toru to pre : LAR LPS-1 + wzmacniacz YAQIN MS-30L po modyfikacjach (min. kondensatory na czerwone jantzeny, auto bias, przelutowane wszystko w środku + lampy sterujące i mocy (odpowiednio JAN 5654W +  RFT Telefunken "Long Base"), kolumny to Vandersteeny Model 2Ce Signature III - i tak jak już wcześniej pisałem wszystko to w mojej i nie tylko mojej ocenie gra bardzo dobrze ale zawsze przecież może być lepiej ;-)  Dlatego też chciałbym zapytać szacowne grono forumowiczów jaki gramofon to tego toru - bo w mojej ocenie to jest jednak najsłabsze ogniwo - byłby najlepszy. Budżet jakim dysponuje to 5k +/- 2k - raczej skłaniałbym się ku nowemu najlepiej półautomat (tak jak pisałem zależy mi na ponoszeniu ramienia po skończonej płycie) . Wkładki którymi dysponuję to oprócz Nagaoki MP-110 to AT-VM95 ML oraz Ortofon MC - Quintet Red (chętnie bym tą ostatnią powiesił bo na AT-LP120 nie próbowałem ?

Tyle o mnie  przepraszam za przydługi post i czekam na Wasze propozycje.

Sprzęt masz fajny to i gramofon przydał by się lepszy tylko czy warto wydawać tyle pieniędzy na tt .                                        Ja już czasami mam taki mętlik od tych gramofonów że najlepiej słucha mi się na starych gramofonach Lenco .                   Punk rock z Lenco + Denon 103 i banan nie schodzi z mojej twarzy  .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bartek Bartoszewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie jestem typem majsterkowicza i trochę się boje używanych sprzętów ... i dlatego raczej będę obstawał przy nowym ... odpuszczając warunek że musi to być półautomat moją uwagę zwrócił również    Clearaudio Concept  z wkładką Concept MM V2 - może to będzie lepszy wybór ?

Z drugiej strony nasz (chociaż nie mój ;-)) Rząd ogłosił zasady funkcjonowania w okresie pandemii na najbliższe miesiące i wynika że wyjazdu na narty raczej w tym roku w ferie nie będzie , więc budżet na gramiaka mógłbym co najmniej podwoić do kwoty 10-12 k - co w takim budżecie jest warte zainteresowania ? może Transrotor ROSSINI 25/60 ? albo Pro-Ject Xtension 9 ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taką kwotę to bierz taki który ci się  najbardziej podoba i z skalibrowaną już wkładką .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.11.2020 o 18:42, agmar2 napisał:

chciałbym wejść Level wyżej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

niestety im drożej tym mniej automatyki .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Forumowicz sprzedaje Avida z Sme .

 #1317

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończąc wątek - ponieważ rodzina nie zgodziła się na rezygnację z wyjazdu na narty na rzecz zwiększenia budżetu na gramofon (ignoranci !) - pozostałem przy pierwotnie założonym budżecie i zdecydowałem się na Clearaudio Concept  z wkładką Concept MM V2 - pierwsze wrażenia bardzo pozytywne - nie żałuję zakupu ... Bardzo chciałbym podziękować wszystkim za sugestie  co do wyboru - wszystkie były mi pomocne w podjęciu decyzji.  Na pewno w przyszłości będę chciał spróbować jeszcze czegoś z tzw. epoki - a widząc jakie cudo można wyczarować z Lenco ( w innym wątku Bartek Bartoszewski zamieścił zdjęcia ze swojego nowego projektu) pewnie pójdę tym tropem ... Tymczasem piorę wszystkie płyty i delektuje się dźwiękiem płynącym z Concepta ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, agmar2 napisał:

ponieważ rodzina nie zgodziła się na rezygnację z wyjazdu na narty na rzecz zwiększenia budżetu na gramofon (ignoranci !)

jacy egoiści ? 

 

17 minut temu, agmar2 napisał:

Na pewno w przyszłości będę chciał spróbować jeszcze czegoś z tzw. epoki

tylko rodzinę zawczasu wymień ?

miłej zabawy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bolo_senor napisał:

tylko rodzinę zawczasu wymień ?

wystarczy mi jak tylko dwójkę nastolatków ktoś przygarnie (zwłaszcza w czasie szkoły zdalnej ? ) żonę, psa, kota i rybki jakoś ogarnę  ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, agmar2 napisał:

żonę,

taka łyżka dziegciu w beczce miodu ?

 

2 godziny temu, agmar2 napisał:

dwójkę nastolatków ktoś przygarnie

wyślij gdzieś daleko do szkoły wojskowej z internatem na co najmniej 10lat (nie mylić z Internetem) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, bolo_senor napisał:

taka łyżka dziegciu w beczce miodu ?

 

wyślij gdzieś daleko do szkoły wojskowej z internatem na co najmniej 10lat (nie mylić z Internetem) 

Jako stary punkowiec mam awersję do wojska (zwłaszcza w dzisiejszych czasach)

Przykład konwersacji z synem z przed chwili

On : Tato co tak przynudzasz z ta muzą 

Ja : Synu to kiurzy !

On : Że co ? Lepiej Szprycera Taco włącz

Ja : Szprycowali to się NRD- owcy sportowcy ...

On : NRD ? A co to ?

Ja : Taki kraj kiedyś był - wschodnie Niemcy, takie Niemcy B

On : Czyli Oni głosowali na ichni PIS ? ? ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.