Skocz do zawartości
IGNORED

DTS windows 10


andy.sunderland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam serdecznie 

Chicalbym was prosic o pomoc drodzy forumowicze, poniewaz od tygodnia probuje rozwiazac problem z moin nowym pc ,niestety  brakuje mi juz wiedzy.

Wszystko co moglem/znalazlem/przeczytalem a problem nadal istnieje , jestem juz zniesmaczony i załamany tym wszystkim , tyle kasy wpompowalem w nowego pc a tutaj takie cos mnie spotyka.

Biore pod uwage ze byc moze to jakas blachostka , ja niestety nie wiem jak to naprawic.

 

Glowny problem to filmy ze sciazka DTS /  jest jeszcze kilka innych ale tam juz wszystko dziala , zapewne gdyby to ustawić prawidłowo to pewnie by jeszcze lepiej dzialalo ,  niestety jak już wspominałem mnie brakuje wiedzy. Ale o tym moze później wole się skoncentrować na glownym problemie.

 

Co mam do dyspozycji , napisze najważniejsze elementy bo nie ma sensu całej specyfikacji pisać.

 

Tv – LG  55EC930V  (HDMI ARC)

Amp – Marantz 1605 (HDMI ARC)

Plyta glowna – ASUS PRIME X570-PRO

Karta graficzna – ASUS Radeon RX 570 STRIX OC 8GB GDDR5

Karta dzwiekowa – ASUS Xonar HDAV1.3 ( tylko glowna/gorna jej czesc )

Dokupiłem również nowe kable hdmi/rca aby już być pewnym ze tutaj nie może być bledu

(IBRA 2.1 HDMI Cable 8K Ultra High-Speed 48Gbps Lead )

(QED Performance Audio Graphite – RCA)

 

Teraz jak podlaczylem

1.Kabel hdmi z karty graficznej do hdmi 1 w tv , następnie  tv z amplitunerem przez ARC

(probowalem tez z karty graficznej do amplitunera najpierw a później amp-tv ARC , ale tutaj pojawil się problem z muzyka , zmieniając zrodlo dzwieki na analogowe musialem zmienić kanal w ampie no i obrazu brak jak wiadomo)

Wiec zostałem przy pkt nr.1

2.Kabel coaxial z karty dzwiekowej do amplitunera

3.No i do muzyki przez w/w rca ( to akurat działa super z tidalem ) choć w przyszłości tez zapewne poproszę o kilka porad.

4.Moglbym tez uzyc zlacz optycznych , ale posiadajac hdmi i coaxial ta opcje odrzucilem 

 

Sterowniki zaktualizowałem  do najnowszych jakie znalazłem do całego pc.

Wersja systemu Win10 pro , 20H2  

( zapewne tutaj jest problem , tylko naprawdę nie mam pojecia gdzie )

 

Do odtwarzania filmow używam programu z Windowsa no i starego poczciwego VLC, probowalem tez VLC ze sklepu Microsoftu niestety nic nie działa.

 

Ustawiając zrodlo dzwieku na hdmi, program Windows -owski jak również VLC odtwarzają film ale tylko w stereo

Ustawiajac zrodlo dzwieku na S/PDIF Pass-trrough (coaxial z xonara) program Windows-owski wyswietla blad (Nie można odtworzyć / wybierz cos innego do odtworzenia. Format tego  elementu nie jest obsługiwany / 0x00d36b4 ) a VLC odtwarza ale tylko w stereo.

Sciagnelem/zaplacilem tez ze sklepu Microsoftu DTS Sound Unbound , w ustawieniach dzwieku już chyba wszystkie opcje sprawdziłem i dalej lipa.

 

Oliwy do ognia dolewa fakt ze posiadam tez laptopa  MSI PS42 i podlaczajac do niego to samo hdmi co do pc z którym mam problem , wszystko działa az milo. Ten sam film za pomocą programu Windows-owskiego  momentalnie przelacza amplituner w dts , a VLC w stereo , ale to już mnie nie martwi bo przynajmniej cos działa. Dodam tez ze działa bez względu na to czy jest zainstalowany DTS Sound Unbound czy nie.

W ustawieniach dzwieku na pc w/w z którym jest problem , wszystkie ustawienia mam tak jak w laptopie , odslugiwane formaty itd. Zresztą cokolwiek bym tam nie ustawil nie działa , a w laptopie bez problemu.

 

Proszę mi wybaczyć za az tak dlugi post , ale starałem się opisac jak najwięcej aby ewentualna odpowiedz/pomoc za która z gory serdecznie dziekuje , była ulatwiona.

Dziekuje serdecznie / pozdrawiam i czekam na ewnetualne sugestie / pomoc / podpowiedzi itp. .  Milego dnia zycze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej jak się da to:
coax lub optyk z karty dźwiekowej wprost do amplitunera/wzmacniacza.
W panelu sterowania karty dźwiekowej zaznaczamy wyjście SPDiF. Wyłączamy wszelkie opcje 'poprawiające' dźwięk w panelu sterowania karty dźwiękowej.
Pod Windowsem w zarządzaniu dźwiękiem ustawiamy przy wyjściu SPDiF "zezwalaj aplikacjom na przejmowanie wyłącznej kontroli nad tym urządzeniem". W odtwarzaczu wideo VLC czy przykładowo MPC-BE wybieramy w opcjach dźwięku protokół WASAPI exclusive pod mpc audio renderer z opcją exclusive.
To musi działać i zawsze działa ? 

Widzę, że na płycie głownej także jest wyjście optyczne, więc najprościej uzyć tego wyjścia. Nie można wykluczyć opcji, że sterowniki od Asusa Xonar są napisane po macoszemu - i wcale by mnie to nie zdziwiło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej , super dzieki yayacek ? 

35 minut temu, yayacek napisał:

W odtwarzaczu wideo VLC czy przykładowo MPC-BE wybieramy w opcjach dźwięku protokół WASAPI exclusive pod mpc audio renderer z opcją exclusive.

Tego akurat nie znalazlem. Naprawde nie widze tych opcji w VCL , laicy tak maja wiec nie gniewaj sie pls 

Ale , ustawilem wyjscie dzwieku  na coaxiala , zresetowalem wszystkie ustawienia dzwieku na domyslne  i odpalilem VLC i zaczelem szukac i znalazlem , przynajmniej cos .

Narzedzia/preferencje/dzwiek/przekazywanie dzwieku HDMI/SPDIF zmienilem z wyl na wl i zadzialalo ? film wlacza sie w dts-ie. 

Program Windows-owski jak sobie nie radzil tak nadal lipa , ale to juz odpuszczam. VLC dziala i jest ok.

Maly problem jest bo jakies dziwne trzaski  w glosnikach przy wlaczaniu filmu , ale to zapene dlatego ze akurat ten kabel coaxial to badziew z amazona.  Wnioskuje tak dlatego  ze przlaczajac wyjscie dzwieku na hdmi , gdzie mam troszke lepsze kable trzaskow nie ma. Nie wiem ile mam w tym racji od strony technicznej cienki w tym jestem , napisalem tylko co slysze ? ogolnie to wylacze poprostu to wejscie i zostawie rca do muzyki i hdmi do filmow. 

Badz co badz , problem filmow rozwiazany wiec serdecznie dziekuje za pomoc , duzą whisky jestem krewny ? 

 

Bedac juz tak daleko mam jeszcze jedno pytanie , jak powinienem ustawic xonara do muzyki ? przynajmniej z waszego doswiadczenia jezeli ktos tego uzywal. Moim zrodlem muzyki sa pliki Flac/Tidal/no i czasami jakies radyjko z netu , ale to bardziej w kuchni ? Ogolnie to slucham wszelakiego rodzaju plikow. 

Chodzi mi o ustawienia w Xonar HDAV Center / Sample rate / ....Khz ? ja mam ustawione na 96 Khz choc jest tam opcja 192 Kzh

a we wlasciwosciach dzwieku windows Zaawansowane/24-bitowe,96000Hz(jakos studyjna) 

mam tak zostawic czy moze probowac  innych opcji ? 

Dziekuje poki co za pomoc i czekam na kolejne wiesci , pozdrawiam serdecznie.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, andy.sunderland napisał:

Chodzi mi o ustawienia w Xonar HDAV Center / Sample rate / ....Khz ? ja mam ustawione na 96 Khz choc jest tam opcja 192 Kzh

a we wlasciwosciach dzwieku windows Zaawansowane/24-bitowe,96000Hz(jakos studyjna) 

mam tak zostawic czy moze probowac  innych opcji ? 

Wedle gustu.
Purystyczna opcja mówi, że dane na wejściu = dane na wyjściu. 
System powinien sam dopasować parametry do odtwarzanego pliku. Jak odtwarzasz 16bit/44.1 Khz to na wyjściu coax/optyk pojawić się ma 16bit/44.1 kHz. Jak odtwarzasz 24 bit/96 kHz to na wyjściu coax/optyk ma się pojawić 24 bit/96 kHz.
Ustawiając opcję głebi bitowej i próbkowania na sztywno to na wyjściu cyfrowym zawsze dostaniesz sztywne ustawienie niezależnie od parametrów pliku odtwarzanego - czyli sygnał będzie obrabiany przez system Windows.
Jak jesteś purystą dźwiękowym to wybierasz opcję dane na wejściu = dane na wyjściu - zwie się to potocznie 'bit perfect' i wymaga używania protokołu ASIO lub WASAPI exclusive w programie odtwarzającym pliki audio oraz ustawienia w systemie Windows pod wyjściem cyfrowym w opcjach dźwieku 'zezwalaj aplikacjom na przejmowanie wyłącznej kontroli nad tym urządzeniem'.
Jak nie jesteś purystą dźwiękowym to ustawiasz na sztywno takie parametry jakie Ci się podobają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez yayacek

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, yayacek napisał:

Wedle gustu.

To mi najbardziej pasuje   , reszta to juz magia. Zostawie to  tak jak jest. Mam jeszcze kilka pytan , ale czas mnie goni i nie chce zawracac ,,,, . Naprawde serdecznie dziekuje , odezwie sie w wolnej chwili. Pozdrawiam i milego dzioneczka zycze.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.