Skocz do zawartości
IGNORED

Czy kupie tanio interkonekt ze srebrem ?


mariusz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Zydelek "15 Kwi 2006, 20:18"

"Jest. I to bez problemu."

 

Czy mógłbyś umieścić skan takiej analizy ( pomijając oczywiście adresy kto i gdzie to robi ) nigdy nie widziałem czegoś takiego a może i inni są ciekawi jak takie coś wygląda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym, ale nie chcę:) Nie mam w tym interesu.

Jestem taki gość, co nie robi w kość :):) Zamów, zapłać, a wtedy pogadamy. Nie lubie kłapania szczękami bez potrzeby:):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Zydelek, 15 Kwi 2006, 19:45

 

...... Nie da się więc tanio. Tanio można zrobić "kichę", która wyda się jedynie dobra....

 

Gość ma racje to przecież mistrz kichy !!!! .....i na jako takiej się zna wyśmienicie , można powiedzieć ekspert :)))

Chyba wy chłopaki o wszystkim nie wiecie , albo krótką pamięć macie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zydelek

Nie bardzo rozumiem. I widze pewną niekonsekwencje. Jeżeli coś się oferuje i daje info że srebro jest 5N nie widzę problemu żeby to w ten czy inny sposób potwierdzić. Np. na stronie Sonus Oliva jest opublikowany i ogólnie dostępny skan analizy. Moje pytanie nie było złośliwe tylko spowodowane tym że wiem że w urzędzie probierczym wydruk z analiz jest do drugiego miejsca po przecinku (99,99) i nie bardzo na podstawie tego można napisać że srebro jest 5n. Nie miałem na celu tutaj rozpętać jakiejś krucjaty swojego czasu chciałem pare metrów zakupić z twojej aukcji tego srebra 5N bo sam bawilem sie srebrem i miałbym porównanie.

Pozdrawiam

Acoustic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co obejrzałeś na str. S.O., to nie jest badanie w urzędzie, lecz potwierdzenie ogólnej zgodności. Taką próbę wykona każdy jubiler- złotnik.

Moje srebro wyciągane jest przez jednego z większych zaopatrzenio-dystrybutorów w kraju. Przesłałem mu posiadane próbki srebra 4N. Wg. pomiarów w jego firmie, te które otrzymałem przez wyciągnięcie na potrzeby własne jest większej czystości niż te które przesłałem. A jakie wysłałem do porównania? .... :):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... S.O. i Argentum- który posiada certyfikat Urzędu Probierczego.

Moje srebro wg. opinii jego "walcarza" jest niemal identyczne co próbki z Argentuma. Więc..?

 

Swoją drogą czy to 4N, czy 5N nie ma wiekszego znaczenia. Liczą się własciwości foniczne, geometria i takie tam pierdoły.

Jak dla mnie osobiście ważne jest, że w moim (i nie tylko moim) systemie moje kable lepiej zabrzmiały od Argentuma i S.O.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zydelek

"To co obejrzałeś na str. S.O., to nie jest badanie w urzędzie, lecz potwierdzenie ogólnej zgodności"

Tak się składa że z informacji z urzędu maksymalną czystość jaką mogą potwierdzić to 99,99 na wydruku i nic więcej - pracuje niedaleko urzędu w którym notabene pracuje ktoś z mojej rodziny. - Nie wnikam czy to badanie zgodności czy analiza chodzi o to że na zadanie pytania czy sa w stanie sprawdzić mi czystość srebra dostałem odpowiedź tak oczywiście ale do 99.99.

Oczywiste jest to że srebro 4N może okazać się 5N stąd moje pytanie i prośba o skan tego co posiadasz : cyt. "W/g. pomiarów w jego firmie"

 

"Swoją drogą czy to 4N, czy 5N nie ma większego znaczenia. Liczą się własciwości foniczne, geometria i takie tam pierdoły.

Jak dla mnie osobiście ważne jest, że w moim (i nie tylko moim) systemie moje kable lepiej zabrzmiały od Argentuma i S.O."

 

Święta prawda kabel ma grać i tego nie neguje (niektóre firmy nie podają nic o czystości opisują jakieś tam cechy a kabel broni się sam czego i panu życzę ) , wiem że można lepiej niż Argentum i Sonus ale S.O. nie podaje że ma srebro 5N chyba że się mylę natomiast tu jest info czarno na białym że to srebro 5N. Reasumując - jeżeli samemu się o swoim produkcie notorycznie mało skromnie mówi to i tamto (nawet jeżeli jest to, w co nie wątpię bardzo dobry kabel w rozsądnej cenie) dobrze by było dotrzymywać jakichś tam deklaracji.

 

pozdrawiam

Acoustic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zydelek, 15 Kwi 2006, 19:45

 

>Tyle, że w ostatnich wpisach wymieniacie kable ze srebrzanki a nie ze srebra. Srebrzanka nawet w

>detalu jest tańsza, nie mówiąc o hurcie:)

>A ile kosztuje to wiem z powodu "kręcenia" Z-Zultra analoga. Na najnowszą wersję model bramy raju

>uzywam przekroju 4.2mm2 na pojedyńczy interkonekt (para 8.4mm2), do tego mozolne prace

>konstrukcyjno-badawcze, izolacje, izolatory, wtyki, koszulki, cyna itd. Włozony czas pracy. Nie da

>się więc tanio. Tanio można zrobić "kichę", która wyda się jedynie dobra.

>Smacznego jajka Wielkanocnego.

 

bramy raju? .. brzmi jak Havens Gate Audio ... notabene ponoć bardzo dobre kable ... i drogie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.