Skocz do zawartości
IGNORED

Qef q550 + NAD c356 do hard rocka/metalu?


Tadek_709
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

z powodu pandemii ciężko teraz jeździć na odsłuchy sprzętu a mam okazję kupić Kefy q550 w dość okazyjnej cenie. Czy jest ktoś w stanie stwierdzić czy te kolumny sprawdzą się z NADem c356 (mam też NADa 3100) do muzyki: rock, hard rock, metal? Miałyby stać w pomieszczeniu 20m2. Zależy mi na w miarę naturalnym brzmieniu bez podbijania góry i basów bo średnio się to sprawdza w muzyce której słucham ? Mieszkam w bloku więc nie będę też słuchał na wysokich głośnościach - bardziej zależy mi na brzmieniu. Obecnie mam w mniejszym pokoju monitory KEF R100 i jestem całkiem zadowolony z brzmienia stąd pomysł na podłogówki KEFa do dużego pokoju.

Czy w przedziale 2-3 tysiące jest to dobry wybór jeśli chodzi o kolumny używane? Czy macie może jakieś inne propozycje (nie muszą to być koniecznie kolumny podłogowe)? W grę wchodzi sprzęt używany ale raczej nowsze konstrukcje a nie vintage. W przyszłości mogę rozważyć również zmianę NADa c356 na coś lepszego.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie połączenie Kef Q550 z NAD C356 to dobra opcja, ale Q550 to raczej grzeczniejsze granie, nie jestem pewny, czy spodoba Ci się w mocniejszych, rockowych kawałkach. Raczej stawiałbym na konstrukcje typu Focal Chora, coś z Paradigm, może nawet Polk Audio. W 20m2 można spokojnie brać pod uwagę także dobre, mocne monitory.
Najlepiej przed zakupem umów się na odsłuchy. Zapraszam serdecznie do kontaktu, mamy wiele ciekawych konstrukcji poekspozycyjnych w dziale outlet.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki ? szkoda, że nie jesteście w Warszawie ale może uda mi się do Was wybrać w jakąś sobotę na odsłuchy - o ile w trakcie pandemii jest taka możliwość.

Nie zamykam się też na nowy sprzęt jeśli będzie w atrakcyjnej cenie ? Mógłbyś zdradzić jakie modele Focal Chora, Paradigm, i Polk Audio masz na myśli? Jeśli chodzi o Focal Chora to w moim budżecie chyba tylko 806 wchodzą w grę.

Czytałem też, że do takiej muzyki mogą się sprawdzić heco aurora 700 i z używanych Focal Chorus 816V i kef r300. Czy warto się nimi zainteresować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znalazłem Focale Chorusy 816V w dobrej cenie to poważnie rozważ je do swojego systemu, z Nadem powinno to fajnie zagrać. Bardzo długo miałem Chorusy 826VW i do dziś bardzo sobie cenię ich brzmienie.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.01.2021 o 09:54, Tadek_709 napisał:

Wielkie dzięki ? szkoda, że nie jesteście w Warszawie ale może uda mi się do Was wybrać w jakąś sobotę na odsłuchy - o ile w trakcie pandemii jest taka możliwość.

Nie zamykam się też na nowy sprzęt jeśli będzie w atrakcyjnej cenie ? Mógłbyś zdradzić jakie modele Focal Chora, Paradigm, i Polk Audio masz na myśli? Jeśli chodzi o Focal Chora to w moim budżecie chyba tylko 806 wchodzą w grę.

Czytałem też, że do takiej muzyki mogą się sprawdzić heco aurora 700 i z używanych Focal Chorus 816V i kef r300. Czy warto się nimi zainteresować?

Zapraszam serdecznie, proszę tylko zadzwoń lub napisz do nas wcześniej w celu rezerwacji sali odsłuchowej. Pracujemy w pełnym reżimie sanitarnym, sala odsłuchowa jest rezerwowania na konkretną godzinę i tylko dla Ciebie. Tak więc jest u nas bezpiecznie. W Twoim pomieszczeniu można zastosować mocne monitorki lub mniejsze podłogówki. Focal Chora 806 byłaby ok, może jeszcze Pylon Audio Diamond Monitor. Z Polk Audio model S50E lub większe S55E. Ale jest jeszcze wiele innych, równie ciekawych konstrukcji, które na miejscu możemy przesłuchać.

Jak będziesz u nas umawiał się na odsłuch, poproś o dolną salę odsłuchowa, ma ona 20m2, będzie ok.

 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.