Skocz do zawartości
IGNORED

Pytanie o wzmacniacz.


Przemyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jako nowy użytkownik forum. Mam w planach zakup swojego pierwszego wzmacniacza lampowego i w związku z tym chciał bym zapytać szanowne grono specjalistów 

w tej dziedzinie. Otóż pokój w którym będzie stał system ma dokładnie 23m2. Muzyki jakiej słucham to pop, rock, czasem jezz i muzyka filmowa. Brzmienie jakie lubię to raczej 

delikatne na górze pasma średnica czytelna i ocieplona wszystko to na mocnej podstawie basowej.

Z racji że muszę brać pod uwagę preferencje swojej drugiej połówki to mam trzy swoje typy urządzeń i chciał bym Was zapytać co tym sądzicie?

Pierwszy typ to cayin a55tp

drugi to Fezz audio Titania

trzeci Synthesis Roma 510 ac

no i oczywiście kolumny i tu mam trzy typy

pierwszy Fyne Audio 502 sp

drugi Minas Anor IV

trzeci Opera Seconda

Wiem że najsłuszniej będzie zabrać żonę i pojechać na odsłuchy ale coś z tego trzeba typować bo nie sposób przesłuchać cały sprzęt który jest na rynku.

Podpowiedzcie coś. Co by najbardziej miało sens? Co pojechać odsłuchać?

A może w ogóle coś innego? Budżet ciężko zarobiony to szkoda wtopić w cos bez sensu i za 3lata wymieniać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Przemyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Cayina i Minasy, bo to bardzo dobre zestawienie, ale jako były posiadacz w/w nie jestem obiektywny gdyż mam kolejny piec Cayina  i kolumny S 16 Hz ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem m.in. Fezz Audio Titania i wybrałem Cayin A55TP. Cayin brzmi, gra lepiej od Fezz. 

Proponuję te kolumny: USHER V 602. Z wzmacniaczem lampowym brzmią rewelacyjnie. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mdavis napisał:

Słuchałem m.in. Fezz Audio Titania i wybrałem Cayin A55TP. Cayin brzmi, gra lepiej od Fezz. 

Proponuję te kolumny: USHER V 602. Z wzmacniaczem lampowym brzmią rewelacyjnie. 

 

 A napisał byś coś więcej na temat różnic po między tymi wzmacniaczami?

Kolumny wyglądają fajnie.Jak grają tak jak piszesz to może warte zainteresowania.

Dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Przemyk napisał:

A napisał byś coś więcej na temat różnic po między tymi wzmacniaczami?

Kolumny wyglądają fajnie. Jak grają tak jak piszesz to może warte zainteresowania.

Różnica pomiędzy tymi wzmacniaczami w zakresie brzmienia np. Cayin posiada większą dynamikę, brzmi bardziej przestrzenie. Wybrzmienie instrumentów muzycznych jest pełne. Zarówno góra, średnica jak i dół grają pełnym pasmem. W Cayin podoba mi się brzmienie tzw. dołu pasma oraz to że od samego początku ustawiając głośność słychać wszystko wyraźnie. Fezz też jest dobrym wzmacniaczem. Wszystko zależy od połączenia z kolumnami. 

PS. Jakość wykonania tego Cayin jest na poziomie wzmacniaczy z przedziału cenowego 12-15 tys. Fezz przy Cayin wygląda jak maluch przy dobrej klasy samochodzie.

Co do kolumn to moim zdaniem jak za tą cenę są rewelacyjne. Jedna kolumna waży 36 kg.

Poniżej więcej informacji o USHER V 602 (opis, recenzje, gdzie kupić)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Przemyk napisał:

Z racji że muszę brać pod uwagę preferencje swojej drugiej połówki to mam trzy swoje typy urządzeń i chciał bym Was zapytać co tym sądzicie?

Pierwszy typ to cayin a55tp

drugi to Fezz audio Titania

trzeci Synthesis Roma 510 ac

Sądzę, że z tej listy nie wybrałbym niczego. Takie "forumowe" mocne typy ale jak dla mnie nic ciekawego. Ja bym wybierał pomiędzy

LAR 50-50 (w cenie ww kupisz używany w perfekcyjnym stanie a z uwagi na fakt, że jest to wzmacniacz polski obecnie produkowany możesz go serwisować i przebudowywać u producenta),

 LineMagnetic LM-34IA

lub zacząłbym ostro szukać na rynku wtórnym

Coplanda CTA 405-A

Głośniki?

Z zaproponowanych Opera podobno fajnie gra z lampami. Wychwalane na forum S 16Hz? Niby kryterium wyboru powinien być dźwięk ale dla mnie odpychająca jest osoba konstruktora i jego "zagrywki". Ja nie daję zarabiać takim ludziom jak Rogala. Poszukałbym na rynku wtórnym Tannoy z serii Prestige. Kapitalnie grające i kapitalnie wykonane głośniki 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piotrek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj. Chyba Ci coś zawinił ten Pan. 

Brałem pod uwagę te trzy urządzenia bardziej ze względu na wygląd odpowiadający mojej żonie.

Faktycznie 90% tych urządzeń według mnie jest brzydka ale to rzecz gustu.

Ja raczej chcę się skupić na brzmieniu jakie mi odpowiada.

Swoją droga ja też lubię jak lampy są wyeksponowane z przodu a transformatory i cała reszta ładnie ukryta pod prostą obudową.

A co myślicie o np. Primaluna evo 200? Wyglądem mi odpowiada pytanie jak brzmi? i czy to porównywalny sprzęt do Cayina? czy Fezza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Przemyk napisał:

Oj. Chyba Ci coś zawinił ten Pan. 

Mi osobiście - nie. Natomiast o jego wyczynach sporo można było przeczytać na forum. Wpisy od różnych osób więc coś w tym jest. Niestety. A ja staram się trzymać z dala od takich osób.

A Line Magnetic jest bardzo ładny. I tak samo gra. Bardzo wysoka jakość wykonania 

Co do Fezz, ludzie jeździli po wzmacniaczach tej marki jak po burych sukach ze względu skandaliczną jakość wykonania. Kontrola jakości daleko za chinolami z Aliexpress. Czy coś się poprawiło w tym względzie? Nie wiem. Wolałbym przetestować tą Primaluna

A brzydkie to dopiero są Haiku Audio. Ale za to ich brzmienie jest odwrotnie proporcjonalne do wyglądu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Przemyk napisał:

A co myślicie o np. Primaluna evo 200?

Holenderska Primaluna jest produkowana w tej samej fabryce co Cayin. Zbudowana tak samo solidnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Przemyk napisał:

A co myślicie o np. Primaluna evo 200? Wyglądem mi odpowiada pytanie jak brzmi? i czy to porównywalny sprzęt do Cayina?

Cena katalogowa Primaluna evo 200 - 14760 zł

Cena katalogowa Cayin A55TP - 7990 zł

Wiadomo, można poprosić o rabat, takowy otrzymałem. 

Różnica w brzmieniu, na pewno jest, na + czy - najlepiej samemu porównać. Czy warta tej różnicy cenowej ?. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.03.2021 o 13:34, mdavis napisał:

Różnica w brzmieniu, na pewno jest, na + czy - najlepiej samemu porównać. Czy warta tej różnicy cenowej ?

A no właśnie - czy ta różnica jest warta dopłaty???

Czy Primaluna zagra na tyle lepiej?Nie wiem ale napewno będę chciał gdzieś pojechać i odsłuchać jeden i drugi.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Przemyk napisał:

A no właśnie - czy ta różnica jest warta dopłaty???

Czy Primaluna zagra na tyle lepiej?Nie wiem ale napewno będę chciał gdzieś pojechać i odsłuchać jeden i drugi.

Zgadza się najlepiej samemu odsłuchać i dokonać wyboru ?

PS. Ja też miałem różne propozycje wzmacniaczy polecane na Audiostereo i wybrałem na podstawie odsłuchów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.