Skocz do zawartości
IGNORED

Umiejscowienie amplitunera w pokoju kina domowego


Butler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prace nad moim pokojem do uciech (wielkość 4,5x4,0) wkraczają w moment gdzie będę rozprowadzał okablowanie. Do tej pory oczywistością było dla mnie że amplituner będzie pod ekranem (TV 75"). Ale kupiłem szafę rack 19" (600x600x2100) gdzie zamierzam umieścić wszystkie graty z którymi do tej pory miałem problem jeśli chodzi o miejscówkę. Serwer Qnap 6-zatokowy, obudowa rozszerzająca 8-zatokowa, UPS, rejestrator monitoringu, router, switch itd.

Pokój 4,5x4,0. Szafa rack ma swoje miejsce w prawym tylnym rogu pomieszczenia. Zostać przy swoim pierwotnym planie czy przenieść amp (i końcówkę mocy) do tej szafy?

Jak to się ma do długości przewodów do głośników, a konkretnie do ich niesymetryczności (system 7.1.4)? Różnica w długości pomiędzy frontami to by było 3-4m. Jak puszczę je sufitem najkrótszym torem to wyjdzie prawy poniżej 9m lewy powyżej 12m. To samo dotyczy reszty, każdy prawy kanał będzie o te 3-4 metry krótszy, surround nawet więcej.

Co na plus? Schludniejszy wygląd, wszystkie peryferia blisko wejść amplitunera, aktywne chłodzenie w szafie, większe możliwości rozbudowy systemu o np. dodatkowe końcówki (więcej miejsca)

Co na minus? Obawy o niesymetryczność długości przewodów głośnikowych. Ogólnie większa długość najważniejszych przewodów głośnikowych i ich koszty (przy ampie w ołtarzyku by było tylko 0,5m do centralnego i 2x3m do frontów, Melodika MDC2400 32zł/m ), konieczność wyciągnięcia anten Wifi/Bluetooth amplituner na zewnątrz akceptowalna, to samo muszę zrobić z routerem. Nie wiem jak ze sterowaniem zwykłym pilotem urządzeń w niej umieszczonych by było.

Proszę Was o spostrzeżenia, może czegoś nie wziąłem pod uwagę, może wybór jakieś opcji jest w ogóle oczywisty z jakiegoś powodu?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

1403236615_Otarzyk.thumb.PNG.922c73afb7c0885a2708fbfd816f7693.PNG

SZAFA INSTALACYJNA RACK STOJĄCA 19" 42U 600X600 CZARNA DRZWI SZKLANE LCD LANBERG (FLAT PACK) FF02-6642L-12B

spacer.png

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Butler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pilotow to generalnie nie ma problemow bo sa takie zestawy do transmisji sygnalu. Umieszczasz tylko odpbiornik gdzies na wprost tam gdzie chcesz kierowac piloty a nadajnik u mieszczasz tam gdzie obsluzy urzadzenia przekazujac im sygnal podczerwieni pilotow.

Dlugosc kabli to tez nie problem bo mozesz zrobic identycznej dlugosci, jeden bedzie luzniejszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
7 godzin temu, Butler napisał:

Jak to się ma do długości przewodów do głośników, a konkretnie do ich niesymetryczności (system 7.1.4)? Różnica w długości pomiędzy frontami to by było 3-4m. Jak puszczę je sufitem najkrótszym torem to wyjdzie prawy poniżej 9m lewy powyżej 12m. To samo dotyczy reszty, każdy prawy kanał będzie o te 3-4 metry krótszy, surround nawet więcej.

U mnie każda kolumna ma jednakową długość. Lewy 14m, Centralny 13m, Prawy 14m, tylne Lewy/Prawy 10m, sufit tylne Lewy/Prawy 8m, sufit przód Lewy/Prawy 12m. Fronty dałem 2x2,5mm2, subwoofery 2x4mm2 natomiast reszta 2x1,5mm2 

I zawsze prawa strona ma luz/zbędne długości ale co zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asymetria nie odegra roli, ale dla „uspokojenia sumienia“ zrob tej samej dlugosci i nie zaluj troche „nadmiaru/zapasu“

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, rafa napisał:

Dlugosc kabli to tez nie problem bo mozesz zrobic identycznej dlugosci, jeden bedzie luzniejszy.

 

6 godzin temu, długi89 napisał:

I zawsze prawa strona ma luz/zbędne długości ale co zrobić

 

4 godziny temu, xajas napisał:

Asymetria nie odegra roli, ale dla „uspokojenia sumienia“ zrob tej samej dlugosci i nie zaluj troche „nadmiaru/zapasu“

Policzyłem sobie przewody dokładnie w projekcie, nie jest tak źle jak "na oko" za pierwszym razem, ale jest wyjątek.

FL 9,7m; FR 8,9m - nie ma problemu, wyrównam długości.

C 9,0m

SL 7,1m; SR 2,4m - mam dołożyć prawie pięć metrów do prawego surround?

SBL 4,1m; SBR 2,1m - dwa metry dołożę do prawego

TFL 6,0m; TFR 5,0m - jeden metr dołożę do prawego

TRL 4,9m; TRR 2,6m - dwa metry dołożę do prawego

 

Przewody na surround i atmos mam kupione ze sporym zapasem bo w pudle zwinięte 61m MELODIKA BWC. Ale dokładać 5 metrów do prawego surround? Nie chodzi mi o uspokojenie sumienia, po prostu jakoś nie bardzo racjonalnie to wg. mnie by wyglądało skoro raczej(?) nie odegra większej roli.

Koszty mam na fronty i surround bo wybrana MELODIKA MDC a pierwotnie miały być krótkie... Ale korzyści z szafy rack raczej przeważają.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Butler napisał:

Koszty mam na fronty i surround

Miało być fronty i center

16 minut temu, rs2512 napisał:

A jaki amplituner?

Ma być Denon AVC-X4700H oraz Atoll AM200 po pre-out na fronty. Jestem jeszcze przed zakupem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Butler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.