Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner z funkcją preampu (odłączane)


essewissa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zna ktoś może amplituner  z wyjściami pre aut i odłączanymi końcówkami mocy?

Chodzi mi o amplituner gdzie po podłączeniu końcówek mocy do pre out odłączane są wewnętrzne końcówki amplitunera. W większości gra równocześnie na zaciskach głośnikowych i na pre out.

Wiem, że Denony 3600/3700 i wyżej maja taką funkcję, podobnie odpowiadające im Marantze.

Czy jeszcze jakiś inne amplitunery oferują taką funkcję?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, wybacz że nie odpowiem bezpośrednio na Twoje zapytanie, ale podzielę się swoimi spostrzeżeniami i odsłuchami. Mianowicie domyślam się, iż planujesz zrobić system dzielony i chciałbyś odciążyć sekcję elektroniki oraz przedwzmacniacza w amplitunerze od zakłóceń płynących z wysokoprądowych końcówek mocy? Teoretycznie brzmi to jak najbardziej słusznie, jednak w praktyce okaże się, iż każdy z amplitunerów uzupełnionych przez końcówki mocy i tak zagra swoim własnym charakterem - Marantz (np. serii 70x0) dociążonym i dosyć dynamicznym dźwiękiem ze swoistym planktonem między dźwiękami - nie do końca naturalnym, i łagodzący brzmienie; Yamaha (serii 10x0, 20x0) dźwiękiem szybkim, punktowym, gładkim, z nisko schodzącym basem, ale bez takiego dociążenia, a Onkyo (RZ8x0, RZ900) trochę bardziej środkiem pasma, dźwiękiem nieco wolniejszym od Yamahy, ale dużo szybszym od Marantza.

Różnice między nimi są na tyle znaczne, że polecam bardziej dopasować charakter brzmienia do swoich preferencji, niż skupiać się na tych niuansach wynikających z wpływu końcówek mocy na pracę sekcji elektroniki i przedwzmacniaczy. Szczególnie, iż gdy nie podłączymy do amplitunera głośników - zapewne w spoczynku nie "sieją" tak jak podczas wzmożonej pracy, i czytałem o spostrzeżeniach, że dźwięk robi się lepszy przy zewnętrznej amplifikacji wszystkich użytych kanałów amplitunera.

Sam używam Onkyo RZ900 i dołożenie choćby końcówki na kanały LR powoduje, iż zdecydowanie lepiej grają też pozostałe kanały, nie dość że z większą dynamiką, to dużo ładniejszym i pełniejszym brzmieniem - widoczne jest to non-stop oczywiście szczególnie na kanale centralnym.

A może masz inny cel takiej funkcjonalności? 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to mi chodzi. Chciałbym mieć dwa systemy.

1. Pasywny Spundbar podłączony pod zaciski głośnikowe soundbara, trzy głośniki LCR.

System byłyby używany do oglądania TV. 

2. Kino domowe 5.1 na dobrych głośnikach, pre out amplitunera do końcówki mocy 5.0.

Wiem, że z Denon 3600/3700 byłoby to możliwe, ciekaw jestem czy są inne amplitunery z taką funkcą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki odetnie mi kalibracja w obu przypadkach na tyle na ile potrzeba.

Zabawa warta zachodu bo chciałbym mieć kino oparte na świetnych głośnikach i pasywny Soundbar do oglądania popierdółek w TV. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeśli zależy Ci na świetnym brzmieniu w kinie domowym, to tym bardziej dobierz amplituner pod kątem charakteru brzmienia dopasowanego do Twoich preferencji, niż całość podporządkowując funkcjonalności dla - z założenia gorszego dźwięku z telewizji i soundbara. Bo raz, że soundbara możesz mieć aktywnego, a dwa że finalnie i tak może się okazać, że nawet proste programy telewizyjne będziesz wolał słuchać na tym lepszym sprzęcie bo będzie np. czytelniejsza mowa, fajniej brzmiące wstawki muzyczne itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, miś1185 napisał:

To jeśli zależy Ci na świetnym brzmieniu w kinie domowym, to tym bardziej dobierz amplituner pod kątem charakteru brzmienia dopasowanego do Twoich preferencji, niż całość podporządkowując funkcjonalności dla - z założenia gorszego dźwięku z telewizji i soundbara. Bo raz, że soundbara możesz mieć aktywnego, a dwa że finalnie i tak może się okazać, że nawet proste programy telewizyjne będziesz wolał słuchać na tym lepszym sprzęcie bo będzie np. czytelniejsza mowa, fajniej brzmiące wstawki muzyczne itd.

To co napisałeś jest tak bez sensu, że nawet nie che mi się tego komentować i prostować. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy założycielowi tematu nie chce się opisywać swoich planów związanych ze sprzętem, to jak można mu doradzić. 😉 Znajdź logikę w tym, że jeśli masz w pompce moje porady, to za dzień czy dwa ktoś inny może przeczytać Twoje plany związane z budowaniem dźwięku (choćby jakiej klasy kolumny i końcówkę planujesz) i trafniej doradzić. 😉

Pozdrawiam serdecznie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.