Skocz do zawartości
IGNORED

Reference 3a mm de capo be...czy warto?


hatori77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miał ktoś fizyczną styczność z tymi kolumnami. Do jakiej muzyki się nadają i ile są warte  na tle nowych produktów?

W jakim zakresie cenowym mogą konkurować z innymi kolumnami- nowszymi ?

Proponowane jako sprzęt w rozliczeniu w idealnym stanie.

Ktoś może się wypowiedzieć bez przepychanek słownych?

Bardzo proszę o poradę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dość uniwersalne, ale stawiają przede wszystkim na muzykalność, płynność, spójność, nie silą się na szczegółowość czy granie z wykopem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rock ok, zagrają bez problemu, tym bardziej, że mają mocną, gęstą podstawę basową. Do metalu mogą okazać się zbyt leniwe. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto ale pozycja jest nieoczywista. Trzeba sprawdzić czy polubią się ze wzmacniaczem i podejdą pod gust. Nie są złe, jakkolwiek dość specyficzne. Duży bas i duży dźwięk są ich plusem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny już u mnie w domu.

W weekend jakieś testy zrobię i porównanie...

Ja mam w domu herbatniki 30.1 , Falcon IMF 100 złożony kit , Sonus Faber Memento .Kolega podrzuci dynki C1 i 25 se.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.05.2022 o 17:12, hatori77 napisał:

Kolumny już u mnie w domu.

W weekend jakieś testy zrobię i porównanie...

Ja mam w domu herbatniki 30.1 , Falcon IMF 100 złożony kit , Sonus Faber Memento .Kolega podrzuci dynki C1 i 25 se.

 

O, to już będzie z czym porównać! Też jestem ciekaw spostrzeżeń. A jakie wzmocnienie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w domu Leema Tucana 2 po modzie , Gato 250....ale może uda się coś jeszcze skombinować . Może lampiaka  Ars Sonum XX , Leben 600 też po modzie ...albo i coś jeszcze.

Źródło Rega Saturn R na razie.

Może uda się coś jeszcze wykombinować .

Problem troche z pomieszczeniem u mnie ...remont. Więc może kolega zgodzi się na jego piwniczkę.  25 m2 zaadoptowana akustycznie .

Zobaczymy

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy na sprawozdanie. Ciekawe zestawienie jak dla mnie. Lubię i cenię sobie trzy modele monitorów wymienionych przez kolegę. Ale słuchane dawno i w sporych odstępach czasowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

@hatori77 no i jak tam? Pamiętasz coś po półtorej roku? :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 23.01.2024 o 17:42, J4Z napisał:

@hatori77 no i jak tam? Pamiętasz coś po półtorej roku? 😄

Zostały u mnie Reference 3a MM de Capo-i BE...Miały cechy o wiele droższych zestawów a nawet potrafiły je zdeklasować . Barwa, dynamika , przestrzeñ i jak na te rozmiary świetny i rozdzielczy bas .

Pięknie zagrały Sonusy i ta jakość wykonania Cuuuudo...ale nie za bardzo chciały śpiewać w mocniejszym rocku. Ale może wina konfiguracji ...akustyki.

Capo są bardziej uniwersalne i takie ...naturalne...może konstrukcja nisko-średniotonowca ( niefiltrowany) i beryl na wysokich ...chyba lepszy niż focala i innych uznanych marek. 

Falcony też niczego sobie i równie uniwersalne ....ale mały nisko średnio i nie przyłożysz mocniej...choć bas i jakość potrafi zadziwić.

Capo to takie dla mnie cudo jak SF Electa Amator 1...którą kiedyś miałem.

Może nie tak piękny wygląd i wykonanie ....ale to ta magia dźwięku.

Oczywiście jak się dopasuje resztę toru i akustykę...choć są łatwe do napędzenia 92 db ale niełatwe do ustawienia i akustyki. Cudo pracują z lampą ...nie są trudne.

A na zachęte napiszę ...grały u mnie przez 6 mcy Focal Sopra no 1...i cóż nadal Capo zostały.

Ich cenę warto pomnożyć razy nawet 4 i dalej warto ...a wygląd cóż kwestia gustu. Jakie są ...widać .

Dla mnie deCapo to tani konkurent dla kolumn podstawkowych do 50 kzł.

Nie każde z nich są warte tej ceny.

Lecz to majstersztyk techniki audio .  i cenowa okazja..szczególnie że można te cacko ustrzelić okazyjnie .

Choć najniżej i baaardzo rzadko widziałem za 5-6 koła ...ale ogólnie ok 8 kzł chodzą i to dobra cena.

Tyle ode mnie...i uprzedzam to tylko moja prywatna opinia na podstawie moich spostrzeżeń i gustów.

Pozdrawiam 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, hatori77 napisał:

Zostały u mnie Reference 3a MM de Capo-i BE...Miały cechy o wiele droższych zestawów a nawet potrafiły je zdeklasować . Barwa, dynamika , przestrzeñ i jak na te rozmiary świetny i rozdzielczy bas .

Pięknie zagrały Sonusy i ta jakość wykonania Cuuuudo...ale nie za bardzo chciały śpiewać w mocniejszym rocku. Ale może wina konfiguracji ...akustyki.

Capo są bardziej uniwersalne i takie ...naturalne...może konstrukcja nisko-średniotonowca ( niefiltrowany) i beryl na wysokich ...chyba lepszy niż focala i innych uznanych marek. 

Falcony też niczego sobie i równie uniwersalne ....ale mały nisko średnio i nie przyłożysz mocniej...choć bas i jakość potrafi zadziwić.

Capo to takie dla mnie cudo jak SF Electa Amator 1...którą kiedyś miałem.

Może nie tak piękny wygląd i wykonanie ....ale to ta magia dźwięku.

Oczywiście jak się dopasuje resztę toru i akustykę...choć są łatwe do napędzenia 92 db ale niełatwe do ustawienia i akustyki. Cudo pracują z lampą ...nie są trudne.

A na zachęte napiszę ...grały u mnie przez 6 mcy Focal Sopra no 1...i cóż nadal Capo zostały.

Ich cenę warto pomnożyć razy nawet 4 i dalej warto ...a wygląd cóż kwestia gustu. Jakie są ...widać .

Dla mnie deCapo to tani konkurent dla kolumn podstawkowych do 50 kzł.

Nie każde z nich są warte tej ceny.

Lecz to majstersztyk techniki audio .  i cenowa okazja..szczególnie że można te cacko ustrzelić okazyjnie .

Choć najniżej i baaardzo rzadko widziałem za 5-6 koła ...ale ogólnie ok 8 kzł chodzą i to dobra cena.

Tyle ode mnie...i uprzedzam to tylko moja prywatna opinia na podstawie moich spostrzeżeń i gustów.

Pozdrawiam 

 

 

A widzę że miałeś też herbatniki, dałbyś radę napisać o ilości góry w tych capo w stosunku do harbeth? Jakość, ilość, mi np bardzo podoba się góra w moich harbeth.

34 minuty temu, hatori77 napisał:

...ale ogólnie ok 8 kzł chodzą i to dobra cena.

Moim zdaniem bardzo zła, patrząc na to że 9k kosztowały nowe. Nie twierdzę że stosunek cena/brzmienie, bo mówisz, że bronią się bardzo dobrze. 

Są na olx, w uczciwej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez J4Z

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak miałem herbatniki i złego słowa o nich nie powiem ...to zacne kolumny i historia audio. 

U mnie poległy na zejściu niskich i trochę ich jakości . Ale jak pisałem słucham czasami muzyki ostrej i " nieadiofilskiej" np. Arch Enemy , 5 fingers czy innego łojenia plus elektro.

Herbatniki u mnie nie za bardzo ...ale np. Jazz bajeczka i wokal.

Sopran lepsze jak dla mnie ...nośny , rozdzielczy i napowietrzony w Capo i Falconach . Choć te drugie technicznie.

No i beryl ma swój charakter ...

Nie lubię ostrości takie moje preferencje. Ale i zaciemnienia i koca.

Beryl w Capo po prostu lśni ..

Ale pamiętaj ..co kto woli.

Dla mnie 1-10 ocena sopran ...to

herbatniki : 6.5

Falcony : 7 ale to inny charakter techniczny studyjny.

SF- 6,5- 7 pomiędzy

Capo Be- 8.5-9 ...

Moja ocena przy moim guście , akustyce i sprzęcie.

Warunek..jak zawsze- posłuchać i ocenić ...choć kilka dni trzeba.

 

Teraz de Capo be nowe ok.11-12 kzł...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.