Skocz do zawartości
IGNORED

Kino domowe Harman Kardon avr - 155 zmiana kolumn frontowych


KaBel096
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, audioburak said:

Charczeć nie powinny nawet te maluchy

Dlatego zasugerowałem, ze:

A) cos jest nie tak ze wzmacniaczem

B) @KaBel096 za bardzo podkręca głosnosc i wzmacniacz się przesterowuje powodując słyszalne zniekształcenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, brewka87 napisał:

Dlatego zasugerowałem, ze:

A) cos jest nie tak ze wzmacniaczem

B) @KaBel096 za bardzo podkręca głosnosc i wzmacniacz się przesterowuje powodując słyszalne zniekształcenia.

Maks podgłaśniam do 0 dB. Głośniej niż 0 dB czyli na plusie nie daję

2 godziny temu, max720 napisał:

Charczy , bo membrana uszkodzona ?

Ogólnie na frontach są zniekształcenia przy głośności-5dB lub 0 dB przy mocnym uderzeniu basu. Obojętnie jakie satelity podłączam. Jak nie podłączę kolumn to się nie dowiem czy to jest kwestia amplitunera

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tyle ciekawa rzecz, że regulacja jest zapewne od - 60 dB i kojarzy mi się

z posiadanym kiedyś amplitunerem Onkyo. Nie dawało się wytrzymać już

przy poziomie - 15 a "0" to była chyba moc maksymalna obarczona sporymi

zniekształceniami. Normalnie słuchałem gramofonu z poziomem ok. - 20 dB,

a inne źródła nawet poniżej ... ale co kto lubi ... 😉 

Poza tym dużo łatwiej przesterować wzmacniacz 40 W niż 80 W 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, audioburak napisał:

O tyle ciekawa rzecz, że regulacja jest zapewne od - 60 dB i kojarzy mi się

z posiadanym kiedyś amplitunerem Onkyo. Nie dawało się wytrzymać już

przy poziomie - 15 a "0" to była chyba moc maksymalna obarczona sporymi

zniekształceniami. Normalnie słuchałem gramofonu z poziomem ok. - 20 dB,

a inne źródła nawet poniżej ... ale co kto lubi ... 😉 

Poza tym dużo łatwiej przesterować wzmacniacz 40 W niż 80 W 

U mnie jest minimum -40 dB i maks +10 dB

Ktoś na jakiejś stronie tak napisał...

"Zawsze lepiej jak będzie mocniejszy, bo słaby wzmacniacz przesterowany jest groźniejszy dla kolumn szczególnie dla głośnika wysokotonowego"

Może kwestwia wymiana amplitunera na wyższy model? Np z avr 155 na avr 255. Wiem że będę musiał uważać na to aby nie przesadzać z głośnością wtedy. Chyba że polecacie inny amplituner do mojego zestawu coś z denon lub onkyo typowy do satelit o ile takie są.

Ale jak już to używany do 1000 zł na olx bo nie stać mnie na nowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli te same kolumienki HK, to ich przesterowanie nastąpi szybciej 😉 

Uporządkuj temat frontów i wtedy pomyśl nad lepszym amplitunerem.

Chyba, że już je wymieniłeś i jest podobnie ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, audioburak napisał:

Jeśli te same kolumienki HK, to ich przesterowanie nastąpi szybciej 😉 

Uporządkuj temat frontów i wtedy pomyśl nad lepszym amplitunerem.

Chyba, że już je wymieniłeś i jest podobnie ...

Zastanawiam się właśnie czy zmieniać na avr 161 lub 255 czy to ma sens. Dla mnie to nie problem sprzedać ten obecny i kupić wyższy model. Ale z głośnością bym musiał ograniczać żeby nie dochodzilo do znieksztalcen w głośnikach albo co najlepsze głośniki same się wywalą😂. Nie no na pełnej mocy wtedy nie polece wiadomo. Bo może rzeczywiście w ampli się przesterowuje i może to być groźne dla wysokotonowców czyli dla satelitek. Zmiana frontów wyjdą mi wieksze koszta. Focale kupie za 800 zł a satelity z stojakami moge sprzedać za chyba 250 zł. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ale można też szukać w pobliżu, bo nie wszyscy wysyłają

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Wszystko Ok z propozycjami!
 

Ale kolega podaje tylko by podać przykłady nie zwracając uwagi na brzmienie kolumn i przy jakiej muzyce maja one grać. Takie przykłady bym powiedział z dupy… byle w budżecie się zmieścić.


AVR155

Mocy na poszczególnych kanałach

Kanał Front : 40 W na kanał, @ <0,07% THD, 20Hz-20kHz przy 8 omach

Kanał Center: 40 W, @ <0,07% THD, 20Hz-20kHz przy 8 omach

Kanałów surround: 40 W na kanał, @ <0,07% THD, 20Hz-20kHz przy 8 omach
 

AVR255

5 x 66watt

Denon 1911 5 x 84 watt

BFC74E9B-2E37-4B36-9D9C-12AAF946460C.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, ze załozyciel wątku chce robic dyskotekę na posiadanym sprzęcie i stąd te problemy. Juz nawet te 40W na kanał nie jest mało dla odciętych satelitek ale trzeba brac pod uwagę jaką efektywnosc mają takie mini głosniczki. Ktos tu wspomniał, ze mają 7,5cm srednicy... to juz głosniczki na bluetooth mają powazniejsze przetworniki 😉 dochodze do wniosku, ze załozyciel tematu trochę niepowaznie podchodzi do sprawy. Padło tu juz tyle roznych propozycji, a autor nie jest w stanie pofatygowac się 20km zeby podłączyc, posłuchac.. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Zgadzam się z przedmówca w 100%-ach.

Ja ostatnio byłem 220 km po suba wartego 220€ w jedna stronę. 
 

Autor mieszka we Wrocławiu a kolumny są w Legnicy to wlatuje na A4 w kierunku Niemiec, później odbija na S3 i jest w Legnicy 20 km w 20 min. Rzut beretem. 
 

Mi się wydaje że kolega leniwy i ma dwie lewe bo gdyby poważnie podchodził do tematu to już by grało co innego! Choć niektórzy żeby coś zrobić to musza nabrać mocy🤦‍♂️
 

Polece zestaw The Best!

Altusy 300 z Technicsem i masz dyskotekę jak nic! 
 

Tyle z mojej strony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, brewka87 napisał:

Mi się wydaje, ze załozyciel wątku chce robic dyskotekę na posiadanym sprzęcie i stąd te problemy. Juz nawet te 40W na kanał nie jest mało dla odciętych satelitek ale trzeba brac pod uwagę jaką efektywnosc mają takie mini głosniczki. Ktos tu wspomniał, ze mają 7,5cm srednicy... to juz głosniczki na bluetooth mają powazniejsze przetworniki 😉 dochodze do wniosku, ze załozyciel tematu trochę niepowaznie podchodzi do sprawy. Padło tu juz tyle roznych propozycji, a autor nie jest w stanie pofatygowac się 20km zeby podłączyc, posłuchac.. 

Odkąd ktoś wspomniał o tym że może w ampli się przesterowuje to miałem wątpliwości czy w końcu fronty wymienić czy amplituner. Ale do mnie ma przyjść avr255 więc jak przy tym zostane to chyba avr155 sprzedam. Przy okazji zobaczę czy będzie tak samo z frontami. Myślałem nad focal chorus 705s żeby tam pojechać i przetestować. Nie znam ich. A w frontach wcale dużo basu nie musi być bo za to odpowiada subwoofer w moim zestawie. Owszem bass się przyda w frontach. Myślałem że do harmana będą pasować jbl es80 ale z opinii wynika że nie da sie tego słuchać gdyż one mają przesadzone wysokie tony. Dodam że cenie czysty dźwięk miękczasty bass (mój subwoofer ma bardziej sprężysty) no i jak jest dużo sopranu. Jak focale nie podejdą to zobacze jeszcze te które polecono mi na początku m.in. magnaty itd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 hours ago, KaBel096 said:

miałem wątpliwości czy w końcu fronty wymienić czy amplituner.

Przecież do powazniejszego słuchania muzyki to te "fronty" i tak kompletnie się nie nadają. Z drugiej strony nachodzi mnie pytanie dlaczego Harman Kardon? Zafiksowałeś się na tej marce, a jest tyle różnego rodzaju sprzętu na rynku. Druga sprawa, sluchasz muzyki trance, a wspominałeś o odsłuchu multi channel, przerabia to jakis dolby pro logic w amplitunerze? Czy dysponujesz nagraniami wielokanałowymi np w dts 5.1? Jesli korzystasz z uprzestrzenniaczy do nagrań stereo to sugeruję jednak zacząc słuchać muzyki tak jak została ona zrealizowana. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez brewka87

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też obawy, czy z sopranami w Focalach nie będzie jeszcze "lepiej"

niż w podejrzanych 😉 JBL'ach ES80 ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, brewka87 napisał:

Przecież do powazniejszego słuchania muzyki to te "fronty" i tak kompletnie się nie nadają. Z drugiej strony nachodzi mnie pytanie dlaczego Harman Kardon? Zafiksowałeś się na tej marce, a jest tyle różnego rodzaju sprzętu na rynku. Druga sprawa, sluchasz muzyki trance, a wspominałeś o odsłuchu multi channel, przerabia to jakis dolby pro logic w amplitunerze? Czy dysponujesz nagraniami wielokanałowymi np w dts 5.1? Jesli korzystasz z uprzestrzenniaczy do nagrań stereo to sugeruję jednak zacząc słuchać muzyki tak jak została ona zrealizowana. 

Słucham na 5 satelitach. W ampli jest ustawione logic 7 5 ch cinema. Na tym sprzęcie nie tylko słucham muzyki ale oglądam też filmy z netflix. Kupiłem ten zestaw bo nie mając pieniedzy na coś konkretnego znalazłem okazję. Kupiłem cały zestaw za mniej niż połowe wartości tego całego zestawu. Amplituner współpracuje z kartą dźwiękową asus xonar d2x optycznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, audioburak napisał:

Mam też obawy, czy z sopranami w Focalach nie będzie jeszcze "lepiej"

niż w podejrzanych 😉 JBL'ach ES80 ...

Hm to raczej klipsch r41m, r51m, rb... są lepszym wyborem... Jako front. W opiniach pisali że dużo sopranu mają 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, KaBel096 said:

Słucham na 5 satelitach. W ampli jest ustawione logic 7 5 ch cinema.

A jak ustawisz stereo, to jak to wtedy gra? Jak widzisz juz sama nazwa "cinema" sugeruje ze jest to tryb do oglądania filmow. To ze masz zestaw 5.1 nie wymusza przeciez słuchania w 5.1 muzyki stereo. Jesli na siłę chcesz słuchac w 5.1 zeby tylko więcej głosnikow grało, to doradzanie sprzętu nie ma kompletnie sensu bo nie wiadomo czego Ty oczekujesz. Włącz po ludzku zwykłe stereo i wtedy oceniaj brzmienie zestawu..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Podsumowując. Nastąpiła zmiana amplitunera z avr 155 na avr 255 ponieważ trafiłem na okazję więc tanio mi sie udało kupić a avr 155 sprzedałem za tak na prawde taką samą cene jak kupiłem avr 255 więc zmiana naprawdę opłacalna. Druga zmiana. Przednie frontowe satelity zmienione na kef iq3 (tu też tanio udało mi się kupić) potem zmiana kabli do tych kefów na czystą miedź o przekroju 2.5mm. Wiem że klipsch magnat itd bardziej sie nadają do elektronicznej muzyki. Ale miałem na myśli to cały czas by za bardzo się nie gryzły dźwiękowo z pozostałymi satelitami, bo żeby nie oszukać nie chcę całego kina domowego zmieniać. Na froncie w ampli ustawiłem na large speakers. Szczerze nie żałuję jestem bardzo zadowolony. Słucham w wersji 5.1. Jak dla mnie gra teraz rewelacyjnie. Może kef iq3 w podłączeniu do avr 255 nie mają dużo basu ale przecież od tego mam subwoofer. Zmiana tylko przednich satelit frontowych na kefy brzmienie z pozostałymi satelitami jest o wiele lepsze i co najlepsze czystsze. Dźwięk jest znacznie przestrzenniejszy po zmianie frontów. Satelitki harman kardon Centralny i surround zostawię bo nie odczuwam takiej potrzeby żeby zmienić tymbardziej że nie muszą grać intensywniej jak na frontach. Coraz częściej zaczynam słuchać relaksyjnych utworów o czystym brzmieniu. Także myślę że pewna osoba w tym temacie miała rację że kef iq3 by najlepiej współgrały z pozostałymi satelitami harman kardon. Taki zestaw kina domowego na ten moment wystarczy gdyż nie mam nie wiadomo jak dużego pokoju na to żebym miał porządne kolumny z firmy klipsch i inne, nawet nie ma na to warunków. Jakbym miał inne mieszkanie z pokojem o znacznie lepszych warunkach na już porządniejsze kino domowe to dopiero bym zmienił na zupełnie inne kino domowe 🙂. Pozdro. Dziękuję za pomoc i rady.

 Waszym zdaniem tak zostawić jak na zdjęciu czy lepiej by było podłączyć w wersji biwiring? Czyli z kolumny podwójnymi kablami do kanału z ampli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeceniasz amplituner, bo moim zdaniem sedno sukcesu to właśnie te KEF'y,

które równie dobrze zagrały by z poprzednikiem.

Bi-wiring ma sens tylko wtedy, gdybyś użył innego rodzaju kabli dla góry pasma,

a innego dla dołu. Żeby uzyskać lepszą górę ja używam kabla solid - drut 0,5 mm,

ale to gdybyś był nie do końca zadowolony z otwarcia dźwięku i naturalnej agresji.

Ciesz się muzyką 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwazniejsze, że jesteś zadowolony. Jak już się osłuchasz z posiadanym sprzętem, to pewnie znowu zaczniesz szukać ☺ 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.