Skocz do zawartości
IGNORED

Styl Vintage w nowoczesnym audio - czy to ma sens?


Q21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Audio Vintage Styl w nowym wydaniu? Czy to tylko design czy stara szkoła budowy kolumn? Co wyszło z tej hybrydy producentom takim jak Klipsch czy Harbeth?
Zapraszamy na najnowsze video.
Tomek zdradzi Wam, które sprawdzone patenty pozostały, a które zastąpiono nowszą technologią i jaki dźwięk z tego powstał. Fani oldschoolowych rozwiązań na pewno znajdą coś dla siebie.

 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Q21 napisał:

Audio Vintage Styl w nowym wydaniu? Czy to tylko design czy stara szkoła budowy kolumn?

To fizyka a ta jest niezmienna. 

Po latach wciskania ciemnoty klientom następuje powrót do normalności...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by zbadać kto kupuje te produkty.

Czy faktycznie ze względu na brzmienie czy design. 

Bo ja jednak twierdzę że kwestia wyglądu ma tu mocny nacisk. Bo podobnie, chodź może wolniej, widzimy takie zmiany także w elektronice.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Trzeba by zbadać kto kupuje te produkty.
Czy faktycznie ze względu na brzmienie czy design. 
Bo ja jednak twierdzę że kwestia wyglądu ma tu mocny nacisk. Bo podobnie, chodź może wolniej, widzimy takie zmiany także w elektronice.
 

No a ja uważam że będzie to mix tj jak już kolega napisał fizyki nie oszukasz więc bas z 12 czy 15" głośnika , jeśli całość jest dobrze zbudowana - jest nie do podrobienia przez słupki nawet jeśli basowcow jest 2-3 .... Oczywiście to moje doświadczenia i nie znam kolumn za 40k+ pln. Moze Takie konstrukcje potwrafia oszukać ??? Nie wiem

Co do wyglądu - zgoda musi się podobać . A najbardziej to drugiej połówce


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie! W punkt. Ale co to znaczy dobrze zbudowana?

Bo szczerze są klipsche vintage są magnaty transplus no i nie powiem aby przez ten ich większy bas on był potężny, szybko jakiś referencyjny. Podobnie to było u tannoya. Więc sama wielkość głośnika to nie wszystko. 

Więc dobrze powiedziane.

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Właśnie! W punkt. Ale co to znaczy dobrze zbudowana?
Bo szczerze są klipsche vintage są magnaty transplus no i nie powiem aby przez ten ich większy bas on był potężny, szybko jakiś referencyjny. Podobnie to było u tannoya. Więc sama wielkość głośnika to nie wszystko. 
Więc dobrze powiedziane.
Piotr 

Dokładnie tak. Duże nie znaczy dobre

U mnie JBL L300 , znam też JBL 4343 i 4350 z dobrym wzmakiem jest super

Mam też Tannoy Berkeley I bardzo lubię ale to inne granie i wg mnie wcale nie pod lampę pomimo 8ohm i dużej czułości. One fajnie grają jak mają dobrą kontrolę zapewnioną przez dobra końcówkę lub integrę. Potrafią być "szybsze" na basie jak jest prąd .

Ot takie nasze szukanie . Kusi mnie starsze Infinity Ale nie mialem . Ponoć z dobrą elektronika jest super ale naprawdę wydajna bo spadają do 2 ohm więc aplifikcja musi być mocna

Tak na drugiej szali - żeby nie było Hajty na słupki - miałem u siebie Triangle Delta Signature. Byłem zaskoczony jak dobrze zagrały. Basowce wsadzili w 2 osobne komory. Jedynie co to trzeba było ciut głośniej i jednak nie było takiej lekkości 15" ale naprawdę szacunek jak zbudowali ta kolumnę .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
16 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

Oczywiście to moje doświadczenia i nie znam kolumn za 40k+ pln. Moze Takie konstrukcje potwrafia oszukać ??? Nie wiem

Potrafią. Takie B&W 803D D2. Trzy 7-calowe basowce z membraną Rohacell. Zasilane odpowiednim mocnym tranzystorem naprawdę dawały radę. Niskie tony, zejście, uderzenie w klatę, mlaśnięcie tom tomów (kolor idzie z kevlarowej średniotonówkj, a połysk z diamentowej kopułki).

U znajomego to grało i robiliśmy koncerty. Nie zapomniany Humble Pie - "Rockin' the Fillmore". Fakt że pomieszczenie wspaniałe, pozwalające na rozmach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Potrafią. Takie B&W 803D D2. Trzy 7-calowe basowce z membraną Rohacell. Zasilane odpowiednim mocnym tranzystorem naprawdę dawały radę. Niskie tony, zejście, uderzenie w klatę, mlaśnięcie tom tomów (kolor idzie z kevlarowej średniotonówkj, a połysk z diamentowej kopułki).
U znajomego to grało i robiliśmy koncerty. Nie zapomniany Humble Pie - "Rockin' the Fillmore". Fakt że pomieszczenie wspaniałe, pozwalające na rozmach.

Kiedyś gość kupił do nich ode mnie Musical Fidelity M6500i czyli 2x500 wat I po zakupie zadzwonił i mówi ... "Nareszcie zagrały"


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
38 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

Kiedyś gość kupił do nich ode mnie Musical Fidelity M6500i czyli 2x500 wat I po zakupie zadzwonił i mówi ... "Nareszcie zagrały"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No trzeba dojść do tego co w trawie piszczy, co kosztuje czas, nerwy, pieniądze, a nie pisać dyrdymały, że B&W to "marketówka" i nie gra, po czym wybiera się "plumkajo-grajki" z których połowy koncertu nie słychać, a bębny brzmią jak kartofelki wrzucane do wiadra plastikowego.  😉

Oczywiście takie B&W nie są dla każdego. Ale kto lubi łomot i heavymetalowy wpi3r...ol, to warto wziąć je pod uwagę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kangie
Literówka

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś założyłem gdzieś na AS wątek o zależnościach "duża membrana", "mała membrana".  

Fizyka przecież nie wyklucza małych. Dwa razy mniejsza powierzchnia membrany musi wychylać się dwa razy bardziej i ten sam "słup powietrza" będzie poruszony, jak mawiają teoretycy...

Zresztą jarały mnie nawet projekty nastu takich samych mniejszych przetworników, mających dawać szybszy, lepiej kontrolowany bas niźli odpowiadający powierzchnią duży woofer... Nawet coś tam popełniłem w układzie 2x3...

Niemniej u schyłku życia 😉, obrosły doświadczeniami zaczynam fiksować się na jednym a dużym... Więcej, na wolno drgającym w odgrodzie...

Owszem powala mnie czasami nowe doświadczenie jak ostatnio słuchając jakichś labiryntów u Kolegi. Same membrany i dziurki wyjściowe niewielkie a bas zjawiskowy. Nie powiem, że najlepszy. Inny. I słuchając rozmaitych ZG, bywają zachwycająco inne. 

Fizyka fizyką ale kawał lekko poruszającej się celulozy robi robotę...

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś założyłem gdzieś na AS wątek o zależnościach "duża membrana", "mała membrana".  
Fizyka przecież nie wyklucza małych. Dwa razy mniejsza powierzchnia membrany musi wychylać się dwa razy bardziej i ten sam "słup powietrza" będzie poruszony, jak mawiają teoretycy...
Zresztą jarały mnie nawet projekty nastu takich samych mniejszych przetworników, mających dawać szybszy, lepiej kontrolowany bas niźli odpowiadający powierzchnią duży woofer... Nawet coś tam popełniłem w układzie 2x3...
Niemniej u schyłku życia , obrosły doświadczeniami zaczynam fiksować się na jednym a dużym... Więcej, na wolno drgającym w odgrodzie...
Owszem powala mnie czasami nowe doświadczenie jak ostatnio słuchając jakichś labiryntów u Kolegi. Same membrany i dziurki wyjściowe niewielkie a bas zjawiskowy. Nie powiem, że najlepszy. Inny. I słuchając rozmaitych ZG, bywają zachwycająco inne. 
Fizyka fizyką ale kawał lekko poruszającej się celulozy robi robotę...
 
 

Jest togę trochę i można ... Ale każda z technologii ma też swoje wyzwania jak w przypadku wychylenia "dwa razy bardziej" rosną zniekształcenia choć podejrzewam że nowe materiały zawieszeń mogą pomagać jednak jakoś bas z "dużej membrany" brzmi inaczej na ucho, jak i z odgrody , konstrukcji zamkniętych czy linii transmisyjnych .
Dla każdego coś "indywidualnego"


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten bowers to nieco inna liga niż to o czym mówiliśmy wcześniej. 

W takim razie czy da się to zrobić taniej a dobrze 🙂

kolejna kwestia obok "dobrego basu".

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.