Skocz do zawartości
IGNORED

Jolida 1000A i jakie kolumny?

doc

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem posiadaczem lampy Jolida 1000A, próbuję skonfigurować go z kolumnami. To wszystko ma grać w salonie 35-40 m2. Obecnie wzmacniacz napędza Dynaudio Audience 82. Po ostatnich odsłuchach z Vienna Acoustic, Triangle, Proac D 25, B&W wiem na pewno że kolumny muszę zmienić. Najbardziej odpowiadał mi dzwięk ProAc. Słucham głównie jazzu, trochę soulu. Małę miasto wyklucza możliwość przeprowadzenia dużej ilości odsłuchów. Rozważam posłuchać z Jmlab 926, Dynaudio Countur 3.4, AP Virgo. Proszę forumowiczów o pomoc w doborze kolumn do mojego wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Posiadam podobne pomieszczenie, słucham podobnej muzyki. Z praktycznie tej samej grupy głośników wybrałem Living Voice Auditorium (dwa odsłuch u dystrybutora z Jolida 502 i jeden w domu z lampowym Petrusem). Kultura, klimat, magia prezentacji. Lekko koloryzuja, ale mi to bardzo odpowiada:)

Pozdrawiam.

Ps

Kabelki: QED Silver Anniversary lub DNM reson LSC Mk II (oczywiście bezwzględnie w Bi).

Ukryta Zawartość

Skoro nie masz zbyt dużych możliości wyboru dobrego sprzętu warto odezwać się do Argosa ( [email protected] ), to jedyna firma jaką znam, która sama przyjeżdża do klienta na odsłuch, nie trzeba się martwić, prosić, błagać, wysłuchiwać tłumaczeń, że sprzęt jeszcze nie dojchał. W sytuacji małej ilości sprzętu do odsłuchania taka opcja może być dla Ciebie intersujaca.

Pzdr!

Ukryta Zawartość

doc -> Masz racje - wydaje mi sie, ze Dynaudio Audience w polaczeniu z Jola 1000 (jesli sie nie myle to najwieksza lampowa integra Jolidy) mozesz sobie odpuscic. Stara serie Contour raczej tez (beda na 99% zbyt ociezale). Nowe Contour 3.4 sa niezle ale za te pieniadze mozna kupic cos lepszego (sa tez Contour S5.4, ktore moim zdaniem lepiej pasuja do 35-40 m2),

Jesli chodzi o wymienione przez Ciebie to JMLab Electra 926 zdecydowanie polecam - warto posluchac z Twoim wzmakiem.

ProAc D25 - bardzo fajne kolumny (mimo, ze ja wolalem Response 2.5) maja jednak jeden feler w Twoim przypadku - nie zagraja moim zdaniem zadowalajaco w 35-40 m2. Sadze, ze warto sie usmiechnac do D38 (niestety - cena, chociaz zawsze pewnie do negocjacji a jesli kupiles Jole w THF to mozesz jeszcze przycisnac). Znow - wolalem poprzednie Response 3.8 ale od pol roku juz nie do dostania nowe. D38 sa na pewno trudniejsze do napedzenia niz D25 ale JD 1000 powinna sobie poradzic. W przedziale cenowym D38 z kolei warto posluchac SF Cremona - latwe do wysterowania i oferujace bardzo wiele.

VA i Triangle - na pewno da sie cos dobrac ale jak w innym watku - nie moge sie wypowiedziec bo zbyt malo ich sluchalem.

Byc moze pare osob sie nie zgodzi, ale w cenie kolumn, ktore wymieniles dalbym jeszcze szanse AP Virgo 3.

Jesli chodzi o B&W to jak rozumiem masz na mysli N803 lub N804?

Jak juz zaznaczylem - wielkosc Twojego pomieszczenia odsluchowego stawia niestety spore wymagania kolumnom, ale stwarza spory potencjal.

Powodzenia w poszukiwaniach

Ukryta Zawartość

Dzięki za pierwsze opinie oraz za pomoc.

LV auditorium słuchałem w Audioforte, rzeczywiście dźwiek kulturalny, dokładny ale chyba za ciepły jak dla mnie. Choć może do była za krótka sesja - nie przekreślam ich.

Dziś po kolejnych odsłuchach mogę podzielić się uwagami na temat odsłuchu VA i Triangli - chyba na pewno nie to:dzwięk bardzo podbarwiony, zwłaszcza w zakresie basów - VA Bethowen oraz wysokich tonów i średnicy w Triangle Luna. W porównaniu z Proac D25 obydwie kolumny wypadły blado, dopiero po zamianie ich na D25 zrozumiałem co znaczy dzwięk detaliczny, neutralny, z niesamowicie dokładną sceną dźwiękową, zarówno w szerokości sceny jak i jej głębi - Patrica Barber była tam gdzie miała być.

Jakość dżwięku, brzmienie B&W mi absolutnie nie odpowiada, myślę że brzmienie B&W po prostu trzeba lubić.

Moim faworytem na razie jest Proac, wersja D38 jest jak pisze qb_1 jest nie do przyjecia: po pierwsze cena, po drugie też, po trzecie nawet ich nie będę słuchał.

Proac D25 - dla mnie bomba, rzeczywiście będę go musiał posłuchać w domu, te metry!!!!!!!

Znalazłem sklep w którym postaram się umówić na odsłuch trzech: JMlab 926, Dynaudio C3,4, AP Virgo 3.

Będę szukał dalej.Dzięki. Czekam na opinię. Może ktoś ma taką Jolkę.

Ukryta Zawartość

doc -> co do B&W - zgadzamy sie.

Jesli uda Ci sie gdzies namierzyc Pro Ac Response 3.8 (poprzednik D38 i moim zdaniem jedna z najlepszych kolumn z jakimi mialem do czynienia) nowy i przeceniony do poziomu ~D25 (popytaj w Top Hi-Fi) give it a try koniecznie. Dokladnosc i kultura R 2.5 (i D25) plus wiekszy bas. Nowa seria wydaje sie grac nieco dynamiczniej. Jeszcze jedna uwaga - Pro Ac'i przed zakupem KONIECZNIE wez do domu i poeksperymentuj z ustawieniem. Mam pewne doswiadczenia z Ressponse 2.5 , 3.8 i R 3.5 (stary model na polipropylenowych mid-basach). Sa bardzo krytyczne ze wzgledu na ustawienie (podobno D25 i D38 juz troche mniej) ale jesli Ci sie uda to potrafia sie odwdzieczyc.

Elektry 926 to program obowiazkowy jesli wolisz dzwiek chlodniejszy, analityczniejszy i dokladny. No i moim zdaniem powinny 'wyprodukowac' wiecej basu niz D 25. Mimo, ze jestem milosnikiem Pro Ac'a w tej sytuacji daje wiecej szans ELektrom.

Contour 3.4 porownywalem bezposrednio z Contour 3.0 i posrednio z Pro Ac'ami serii Response. Jesli odniesc je do podlogowych Audience i Pro Ac beda gdzies pomiedzy (oferuja sporo wiecej niz seria Audience ale chodzi o charakter dzwieku).

Pozdr.

Ukryta Zawartość

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

• Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...

wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.