Skocz do zawartości
IGNORED

Arcam AV9 + Arcam P35/3


Alpacinoo92
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad pewnym projektem, mianowicie instalacji typu 3.0. Mam aktualnie 2 kolumny Klipsch RF-82(I gen), oraz Arcam AV9 i chciałbym do tego dokupić jeszcze środkową kolumne RC-62 oraz 3/7 kanałową końcówkę mocy. Tutaj jest spory wybór jezeli chodzi o Arcama, gdyż znalazłem P90, P25, P30 (wersje 3 kanałowe) lub P1000, P7 (wersje 7 kanałowe).

Instalacja miała by głównie służyć do fimow z Blue Ray'a, ew z PC poprzez DAC'a średniej klasy / Czasami do słuchania muzyki z CD/PC.

Moje pytania są następujące :

Czy ktoś może już przerabiał temat tego typu instalacji ?

Które końcówki byście radzili mi wybrać jezeli chodzi o wydajność oraz jakość dźwięku? 

Czy macie propozycje innych urządzeń które by się lepiej nadawały do tego typu instalacji ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem rozbudowa ze stereo do 3.0 to sredni pomysł. W stereo niewiele zyskasz (o ile nie masz spartolonej akustyki i siedzisz w tzw sweet spocie), a jeszcze mniej w kinie bo obecnie sciezki dzwiekowe miksowane są na większą ilosc głosnikow. Dodanie centralnego "przyklei" dialogi do srodka ekranu. Według mnie wymiana sprzętu tylko po to by zyskac jeden kanał centralny to kiepski pomysł. Dodatkowo jesli zestaw ma byc 3.0 zamiast 3.1 to wypadałoby aby głosnik centralny był identyczny pod względem pasma przenoszenia (na dole pasma szczególnie) co głowne glosniki. Jesli centralny to będzie jakas popierdółka, to wręcz stracisz na jakości, bo dialogi odtwarzane przez niego będą brzmiec pudełkowato. W konfiguracji 3.1 mógłbys przekierowac niskie tony z centralnego na subwoofer. Dzięki temu dalej brzmiałyby podobnie jak odtwarzane w trybie stereo.

Głosnik centralny nie wniesie adekwatnej poprawy względem poniesionych kosztow. Jesli zaoszczedzisz na centralnym to mozesz wręcz stracic na jakości. Ideałem w takim ustawieniu byłoby miec 3 jednakowe pełnowymiarowe kolumny ale ze względów praktycznych się tego nie stosuje (musialaby zasłonic ekran).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest jak napisał @brewka87. W 3.0 nie warto iść i jeszcze wymieniać do takiej konfiguracji sprzęt. Jeśli już to w 5.1 - to jest optymalne minimum. Jeśli siedzisz na środku przed ekranem to możesz nawet nie zauważyć dołożenia centrala.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje, ogólnie to pomyliłem sie pisząc o centralnym głośniku RC-62, chodziło mi o 64(duży głośnik z podobnymi parametrami do wersji stereo). Wydaje mi się że może poszukam subwoofera na wstępie, a dwie tylnie satelity dodam jak się trafią w dobrej cenie. Akustyka jest dosyć słaba(sciany są pod kontem 45' gdyż jest to poddasze) ale planuje dodać jakieś ekrany. Może moglibyście doradzić jakiej firmy szukać odnośnie produkcji ekranow ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam bardzo konkretne zdanie - 3.0 jak najbardziej na tak! Mnóstwo filmów, koncertów na Blu-ray, w tej konfiguracji mogłoby zostać jako docelowej. Jeśli ważniejsze jest przeznaczenie budżetu na jakość dźwięku niż na efekty przestrzenne - jak najbardziej na tak. Każdy ma oczywiście różne upodobania, i nie zamierzam umniejszać odmiennym od moich preferencjom przedmówców. 🙂

W konfiguracji 3.0 obejrzałem sporo filmów w salce kolegi, a spokojnie połowę filmów i koncertów u siebie okrajam do 3.0 lub 3.1 - bo mój system lepiej sobie radzi gdy zarządza mniejszą liczbą kanałów, stąd poznałem swoje preferencje, że jeśli mam wybór, w wielu tytułach wolę nieco lepszy dźwięk od dokładania efektów przestrzennych.

Jako alternatywę do końcówek Arcama, wspomnę o MCA 325 gen.2 Anthema, której sam używam. Końcówek Arcama nie słuchałem, jedynie jego ampli. Końcówkę Anthema u siebie zostawiam jako sprzęt docelowy, który wreszcie gra "normalnie", bez ograniczeń znanych mi z tańszych koncówek, jak Rotela, Atolla, Harmana, Parasounda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.