Skocz do zawartości
IGNORED

Fiio K9 Pro ess + Dan Clark Audio noir 2 closed back- przerywa odtwarzanie w trakcie odsluchu przez iphone/ IPAD


Aleksander C
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam ciekawy case, za rowiązanie wysyłam dobry alkohol kurierem.

Srzpęt

Wzmacniasz słuchawkowy/Dac: Fiio k9 Pro ESS, 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Słuchawki: Dan Clark Audio Noire 2 closed back, 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Adapter: Adapter APPLE ze złącza Lightning na złącze USB 3.0, 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Po wpięciu zarówno usb-c ( z Fiio, bok panelu) bądż usb ( z Fiio tył panelu) do iphone poprzez wymieniony powyżej adapter badz  usb c do usbc bezpośrednio do IPADa Air 4 przy zmianie piosenek dość  często występuje pół sekundowa pauza, która jak sobie wyobrażacie jest dość frustrująca. pojawiania się ona między 5-10 sekundą odtwarzania.
Problem występuje także w innym pomieszczeniu niż biuro (dużo kabli i router) . Wpiąłem Fiio i sluchawki w salonie. Nie byłem otoczony żadnym innym sprzetem, kablami a problem dalej sie pojawiał.

Problem wystepuje niezależnie od tego czy iphone jest wpiety do zasilania drugim wejsciem adaptera lightening czy tez nie. mocy też iphonowi nie brakuje. uzywalem zarówno ładowarki o mocy 3 W jak i 35W z maca.

Problem nie występuje kiedy kabel usb z fiio jest wpiety bezpośrednio do komputera i muzyka stamtąd odtwarzana !!

Problem nie występuje kiedy do adaptera wpinam Dragonfly Cobalt. Co w teorii wyklucza ze problemem jest adapter albo iphone! (?)

Ratunku ! 😁

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Aleksander C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może przyszła aktualizacja naprawi problem — najpewniej w FiiO. PC może nie wypluwać pełnego MQA, bo Windows ma trochę problemów z obsługą dźwięku. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj, nie moge pomoc rozwiazac problemu, ale moge ci zagwarantowac moja zazdrosc tych pieknych zabawek DCA Aeon Noire 2

Jestes pierwszy, ktorego spotykam z tymi sluchawkami.

Jak dlugo je masz i co mnie szczegolnie interesuje to dlugoczasowy komfort (wielogodzinne odsluchy)

Mialem je tylko pol godziny na uszach i bylem totalnie pod wrazeniem. Zrelaksowane brzmienie i totalnie/lekkie wygodne. Naleza do top 3 na liscie zakupowej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q21

Wydaje się ze problem dotyczy MQA TIDAL.

W Apple Music przełączałem sie przez 20min miedzy trzema różnymi piosenkami w 3 różnych formatach i było ok.

No coz najwyżej zmienię serwis streamingowy i będzie to 24 bit/192 khz od Apple:)

Fiio k9 pro ess nie powinien być sprzedawany jako wspierający MQA.

Czuj się wprowadzony w błąd przez FiiO.

Poza tym, w każdym innym aspekcie sprzęt jest kapitalny. Po przełączeniu na Apple cudo, gorąco polecam jeżeli nie zależy Wam na MQA.

@xajas

czesc,

dlugo glowilem się nad zakupem.

zrobilem wąską listę do otwartych Meze 109 pro i ultrasone edition 11

i zamkniętych: Dan Clark Noire 2.

Meze przypadły mi do gustu dźwiękowo, ale pomimo zachwytów nad tym jak leżą na głowie ja ich nie podzielałem. Pewnie jestem w 5% hehe

ultrasone edition eleven super leżały i super grały, ale jak dorwałem się do noire 2. 10 min i wiedziałem ze je wezmę.

podoba mi się wszystko w tych słuchawkach, dźwięk , ergonomia, jak leżą, jak wyglądają.

mam jej raptem 3 dni i trochę tez posłuchałem w salonie.

mozesz ich odsłuchać w mp3 store w Warszawie. Zapewne moga je tez wysyłać miedzy lokalizacjami swoich sklepów po Polsce.

czekam jeszcze na zbalansowany kabel z audiophile ninja. 

Cena wydaje się fair do jakości. Wtedy zestaw będzie kompletny 😄

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Aleksander C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam je za rogiem w Thomannie.
I bylem nimi absolutnie zafascynowany. Zalozylem je na uszy i po 20 sekundach wiedzialem „to jest to!

Byly tylko jedne, ktore byly porownywalne (Focale) i jedne jeszcze lepsze, tez DCA Ether 2.

Wszystko inne odpada w przedbiegach.

Dlatego bylem ciekaw na wrazenia innych zwolennikow DCA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Aleksander C napisał:

@Q21

Wydaje się ze problem dotyczy MQA TIDAL.

W Apple Music przełączałem sie przez 20min miedzy trzema różnymi piosenkami w 3 różnych formatach i było ok.

No coz najwyżej zmienię serwis streamingowy i będzie to 24 bit/192 khz od Apple:)

Fiio k9 pro ess nie powinien być sprzedawany jako wspierający MQA.

Czuj się wprowadzony w błąd przez FiiO.

Poza tym, w każdym innym aspekcie sprzęt jest kapitalny. Po przełączeniu na Apple cudo, gorąco polecam jeżeli nie zależy Wam na MQA.

Sprawdź jeszcze Amazon Music, mają nie do końca sprawną wyszukiwarkę, ale za to jest największa baza plików Hi-res 😉 Do tego mają aplikację na Windowsa z pełną jakością, w odróżnieniu od Apple. 

Co do DCA, sam też je bardzo lubię 🙂 Przyjemne, spokojne brzmienie, kiedyś sobie sprawię.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

 

Trzeba się skontaktować z fiio support. wiedzą o problemie.

Dostałem update firmware mailem. nie chcą załączać na stronie bo ludzie mieszają z FIIo K9 Pro, a jeszcze do sprzedazy wszedł K9.

Wszystko byłoby super z tymże... to nie pomogl;o :D.

MQA na PC działa perfekcyjnie, na iphone idzie flac i przycina mqa. Amazon music, apple music zero problemu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Aleksander C napisał:

 

Trzeba się skontaktować z fiio support. wiedzą o problemie.

Dostałem update firmware mailem. nie chcą załączać na stronie bo ludzie mieszają z FIIo K9 Pro, a jeszcze do sprzedazy wszedł K9.

Wszystko byłoby super z tymże... to nie pomogl;o :D.

MQA na PC działa perfekcyjnie, na iphone idzie flac i przycina mqa. Amazon music, apple music zero problemu

Może to wina mobilnej aplikacji Tidala? Próbowałeś się kontaktować z Tidalowym customer supportem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.