Skocz do zawartości
IGNORED

Kłopoty z Musical Fidelity MX-STREAM + Volumio.


il Dottore
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

MF sprzedaje swój słowacki odtwarzacz sieciowy BEZ OPROGRAMOWANIA! Aplikacja sterująca NIE ISTNIEJE (przynajmniej na Androida, nie wiem jak na sprzęt Apple bo żadnego nie posiadam). Sklep podaje, że aplikacja jest w trakcie tworzenia (to dlaczego firma sprzedaje sprzęt bez aplikacji sterującej???) i można używać aplikacji innych firm (tu w mailu ze sklepu padły nazwy).

Na razie użyłem Volumio - jest to PORAŻKA. Aplikacja mało intuicyjna, brzydka i dostęp do poszczególnych wykonawców czy albumów jest trudny. Trzeba się pół godziny naprzewijać, szczególnie jeśli masz tysiące płyt na plikach, tak jak ja. W mojej apce Gizmo (sterowanie komputerem z JRMC z urządzenia Android) dostęp do plików jest 100x łatwiejszy - mam tam funkcję błyskawicznego przewijania, nie muszę machać paluchem po ekranie 100x.

Poza tym Volumio z moich 12 tys albumów widzi tylko 3tys. Do tego na komputerze mam poszczególne utwory w albumie a Volumio pokazuje płytę jako całość - nie ma listy utworów.

Robię coś źle? Volumio wymaga inaczej sformatowanego dysku? O co tu chodzi?

O jakości dźwięku tego odtwarzacza śmieciowego się nie wypowiadam, bo to jeszcze wymaga czasu. Na razie powiem że w porównaniu do PC (JRMC, Fidelizer) + Tomanek ULPS jest WYRAŹNA różnica in minus. A przecież cyfra to cyfra i nie powinno być ŻADNEJ różnicy, szczególnie, że Musical Fidelity zachwala swój sprzęt jako Bit-Perfect, super zegary, oczyszczanie prądu... Tiaaa... Ale odtwarzacz działa na na taniej chińskiej wtyczce impulsowej - to może być przyczyna gorszej jakości dźwięku. Jednak już same kłopoty z softem powodują, że jestem bardzo niezadowolony z zakupu.

Z ostateczną oceną jakości dźwięku wstrzymuję się jednak do testów w większym gronie. Może jestem w tej chwili po prostu uprzedzony.

Na razie mam wrażenie że lepsze jest wrogiem dobrego.

A miało być tak pięknie! 😞

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzisz dlaczego tak jest? Dlaczego każdy gracz konsolowy kupujac grę na premierę zostaje darmowym testerem? 
 

Szkoda , ze przenosi sie to rownież na inne dziedziny. 
 

Wypuszcza aplikacje , potestujesz i napiszesz swoje uwagi. Naprawia niedociągnięcia bądź nie i będziesz zadowolony po czym zdasz sobie sprawę, ze wydałeś kasę na niedopracowany sprzęt. 
 

Ale zaraz zaraz …. Ten sprzęt będzie juz stary. Ale to nic … kupisz nowy. ….🤷‍♂️😂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe to Volumio to jeden wielki płatny eksperyment 😁 cuś jak wakcyny.Mnie w nim wkur** milion rzeczy

Np. nie wyczyszczę kolejki przed zamknięciem systemu to po uruchomieniu apka szuka Volumio w uj długo , Tidal connect jeszcze dłużej.Potrafi od czasu do czasu wywalić logowanie Tidal.Sporadycznie zaliczy freza na kilka minut.Nie lubi też skakania utworami w te i wewte.

Pi4 4gb.

To mój ostatni płatny sezon z tym płatnym dziadem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Divide
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Divide napisał:

Całe to Volumio to jeden wielki płatny eksperyment 😁 cuś jak wakcyny.Mnie w nim wkur** milion rzeczy

Np. nie wyczyszczę kolejki przed zamknięciem systemu to po uruchomieniu apka szuka Volumio w uj długo , Tidal connect jeszcze dłużej.Potrafi od czasu do czasu wywalić logowanie Tidal.Sporadycznie zaliczy freza na kilka minut.Nie lubi też skakania utworami w te i wewte.

Pi4 4gb.

To mój ostatni płatny sezon z tym płatnym dziadem.

Volumio na malinkę jest SUPER. Używam od 3-4 lat i nie zamienię na nic innego. ZERO problemów. Ideał jak dla mnie. Rpi4 + khadas tone board + Volumio Premium przebiło testowany niedawno i zwrócony do sklepu streamer NAD 685 🤗

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marian.ch napisał:

zwrócony do sklepu streamer NAD 685

Ja myślę jeszcze dać szansę MX-STREAM. Może jak dokupię jakiś przyzwoity zasilacz to zagra lepiej? Ale za takie pieniądze to firma powinna dostarczać sprzęt z porządnym zasilaniem. No i ten brak softu... Mam wrażenie że w rękach Austriaków z MF zostanie niedługo już tylko nazwa i legenda.

Jeśli Musical Fidelity przestaje dbać o zasilanie to świat się kończy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pomysł taki, żeby wypuścić sygnał z odtwarzacza śmieciowego tak jak z komputera: używając USB-ULPS Tomanek. Może cała tajemnica w czyszczeniu sygnału USB? Tomanek przepuszcza wszystko linią sygnałową a odcina linię zasilającą, zastępując ją czyściutkim, smaczniutkim prądem. 😉 Przecież 0 i 1 to 0 i 1. Powinno grać identycznie. A nie gra. A komputer też przecież chodzi na tanim chińskim zasilaczu (choć nie tak badziewnym jak wtyczka dostarczana przez MF). W każdym razie - impulsowym. Różnica w brzmieniu na korzyść komputera potwierdzona dziś przez córkę i zięcia in spe. Oni dużo młodsi, mają lepszy słuch, więc nie zdaje mi się. Ich zdaniem różnica jest minimalna ale słyszalna. Niczego im nie sugerowałem, po prostu puszczałem ten sam kawałek i pytałem, z jakiego źródła lepiej gra ich zdaniem.

Także w pon/wt poeksperymentuję. Cała nadzieja w Tomanku. Jeśli czyszczenie sygnału USB nie pomoże to wtedy trzeba będzie kupić po prostu porządny zasilacz do odtwarzacza.

Jakie programy na Androida alternatywne do Volumio byście proponowali?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, il Dottore napisał:

Cała nadzieja w Tomanku.

Lokuj nadzieje gdzie indziej. Produkty tej "marki" co najwyżej nie zaszkodzą ale też niewiele pomogą. Wypożycz i przetestuj któryś z bajerów od ifi jeśli chcesz czyścić sygnał z usb. Te bajery mają swoich zdecydowanych zwolenników jak i przeciwników. Czy i jak zadziała z MF????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Co do aplikacji. Ten MF to chyba jest przepakowany w inne ubranko streamer Pro-Jecta. Sprawdź czy będzie działał na jego aplikacji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, piotrek7 napisał:

Produkty tej "marki" co najwyżej nie zaszkodzą ale też niewiele pomogą.

Pozwalam sobie mieć inne zdanie. Mam 2 cegły Tomanka - jeden zasilacz/czyściciel USB i drugi zasilacz do Apogee Mini-DAC (świetny dźwięk jak na Solid State, kości Crystal Semiconductors). Obydwa zasilacze robią robotę już chyba ponad 10 lat i nie mam żadnych zastrzeżeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba bylo kupic uzywany streamer Linn, Lumina lub Naim i nie bylo problemu z aplikacja. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kichanadeta

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.05.2023 o 10:32, kichanadeta napisał:

Trzeba bylo kupic uzywany streamer Linn, Lumina lub Naim i nie bylo problemu z aplikacja. 

 

I tak zrobię. Nie chcę być królikiem doświadczalnym Musical Fidelity.

Tę firmę po przejęciu przez Austriaków można już w zasadzie skreślić.

Albo walić streamery skoro zwykły stary pecet gra lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.