Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Reinkarnacja Estradowych Tonsili, grają jak studyjne monitory - BRAWA DLA PANA BOGDANA!!!


Muzyk Marek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Szukałem osoby która zrobi cud z moim starszym zestawem estradowym Tonsila. Osobno bas na 15 i osobno góra średni i wysokotonowy gwizdek.

I co, powiem krótko POZAMIATANE.

Pan Roman podjął się wyzwania ogarnięcia moich kolumn, zmienił wtyki, okablowanie, bebechy i najważniejsze to poustawiał zwrotnice w taki sposób że brzmi to jak normalne hi-fi a nie estrada. Owszem wymieniliśmy głośniki średnio-tonowe na normalnie brzmiące a nie krzyczące. Pan Roman ustawił wysokie i średnie tony w taki sposób iż słychać pięknie wokale i instrumenty perkusyjne. W kolumnach basowych zostały wstawione dodatkowe wytłumienia i poprawione bas refleksy, oraz oczywiście wszystko zostało zestrojone zgodnie z uchem Pana Romana i teraz najważniejsze, jestem, muzykiem, akustykiem w branży od ponad 30 lat, zawsze przywiązywałem wagę do tego jak co gra i brzmi. Sam swój odsłuchowy zestaw uważałem iż jest już nieźle dopóki nie zakupiłem w jakimś momencie słuchawek Bayerdynamic T1 i wiedziałem iż niektóre pasma nie są słyszalne zbyt dobrze, dlaczego o tym piszę, ponieważ jak wchodzę do sklepu hi-fi i słucham czasem tam sprzętu za grube złotówki to jest czasem ostro, to natarczywo, rzadko kiedy jest po prostu dobrze.

Pan Roman poprosił mnie jak przywiozłem kolumny swoje do liftingu, abym posłuchał jego kolumn, nie wiedząc iż ma do czynienia z lekkim maniakiem muzycznym który spędził pół swego życia na muzyce i na prze różnym sprzęcie... I co nie widział tego że szczęka mi opadła jak usłyszałem jego kolumny. Nigdy nie spotkałem się w żadnym sklepie z tak grającymi monitorami i tyle, nie chodzi o reklamę, chodzi o to iż człowiek naprawdę zbudował pięknie grające kolumny i tyle. Ogólnie jak ktoś szuka monitorów to powinien obowiązkowo przyjechać i posłuchać. Zawierzyłem w ciemno iż moje kolumny będą grały dobrze i nie zawiodłem się.

Dalej brnę w swoim projekcie reinkarnacji starszego sprzętu.

Odnowiłem kultowe lampy Disco Techa

Jeszcze parę drobiazgów i moje dzieciaki będą miały DISCO w piwnicy.

 

Pozdrawiam i polecam.

Zapraszam do zadawania pytań odnośnie sprzętu i akustyki, chętnie jak tylko będę mógł to pomogę.

Ps. Sprzęt mam przeróżny, powiem raczej tak, klocki które zostały ponieważ się okazały trudne do przebicia w swoich klasach to:

wzmacniacz- Primare i30, Koncówki Musical Fidelity i Rotel, te starsze na trafach wszystko, CD- NADs500, kompakt jak analog, preamp Kenwood l1000c - Klasa sama w sobie polecam... Miałem różne droższe i tańsze sprzęty ale te się wyróżniają. Gramofon - Pioneer PLX 1000 plu Ortofon Black, Dac PS Audio III

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Espectro zmienił(a) tytuł na Reinkarnacja Estradowych Tonsili, grają jak studyjne monitory - BRAWA DLA PANA BOGDANA!!!
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.