Skocz do zawartości
IGNORED

Apple music natywny - streamer


essewissa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, xajas napisał:

To prawda, ale czy Apple TV wypuszcza cyfrowo natywnie HighRes? Bo o to tu aktualnie chodzi.
Musze to wyprobowac

Nie wypuszcza. Ograniczenie jak przy airplay.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano wlasnie.
Wyprobowalem i pokazuje 48kHz
Do tego dochodza problemy z dostepem do wlasnych bibliotek.
To by bylo zbyt piekne, aby bylo prawdziwe

Czyli jak jestem „za leniwy“ na kable, to uzywam go jako odbiornik AirPlay podlaczony optycznie do DAC i akceptuje ograniczenie bez HighRez

BTW.
W miedzyczasie „przeprosilem“ sie z tym upierdliwym adapterem CCK. Ma on jedna zatete. Moge rownoczesnie podlaczyc wyjscie USB do DAC i wejscie do ladowania z zasilacza USB



Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Maly update.

Corka
dostala nowy iPad

Genialny!

Podlaczenie USB-DAC bez dodatkowych adapterow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

HighEnd lacznie z HighRez w najprostszej postaci mozliwy. Wystarczy dobry USB-wzmacniacz sluchawkowy i porzadne sluchawki

IMG_1805.thumb.jpg.625c4028b35eb448a83709b14d238c4e.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, xajas napisał:

Maly update.

Corka
dostala nowy iPad

Genialny!

Podlaczenie USB-DAC bez dodatkowych adapterow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

HighEnd lacznie z HighRez w najprostszej postaci mozliwy. Wystarczy dobry USB-wzmacniacz sluchawkowy i porzadne sluchawki

IMG_1805.thumb.jpg.625c4028b35eb448a83709b14d238c4e.jpg

Wygoda wygoda ale niestety jaka to nie są najlepsze jako źródła dźwięku.

Kiedyś zrobiłem ślepy test oraz dałem posłuchać zonie.

Taki stareńki lg g5 zmiótł ipada i iPhone na starcie.

Szkoda, ze dla apple jakość dzwieku to drugorzędną wartość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Maca jako źródła od lat.

Apple Music świetny serwis jednak nie da rady uzyskać sygnału bitperfect grając z żadnego maca.

Problemu nie rozwiązuje lossless switcher bo sygnał dalej leci przez systemowy mikser. Dźwięk jest nieco rozlazły i zniekształcony w porównaniu z sygnałem bitperfect. Uzyskujemy wtedy klasyczny dźwięk pcaudio. Jedynym rozwiązaniem dla Apple Music jest słuchanie plików, które mamy lokalnie na dysku wraz z włączoną aplikacja BitPerfect do kupienia w appstorze za jakieś 50 zł. Temat był kiedyś tu na audostereo poruszany. 
Osobiście używam Apple Music poglądowo to przeglądania i wyszukiwania nowej muzyki a jak coś się spodoba pobieram w formacie bezstratnym na dysk ze sprawdzonego portalu. O piractwie nie ma mowy bo opłacam Apple Music więc muzyka gana z moich plików na dysku jest „ochrzczona” przez Apple i twórca i tak dostaje swoje pieniądze z moich odtworzeń danego utworu.

BitPerfect nie działa niestety z utworami pobranymi bezpośrednio z Apple Music na dysk w trybie offline bo są zabezpieczone DRM a szkoda bo to by rozwiązywało częściowo problem z pobieraniem plików osobno z neta.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Talking me at last to the World where uncertainty does not exist.

In Heaven or Underground..." - Mr. Doctor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.08.2023 o 21:37, xajas napisał:


I dlatego muzycy i dzialka pro uzywaja apple

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A czego takiego używają Ci muzycy? Na iPadach i iphone tworzą, odsłuchy sobie urządzają ? Majster opanuj sie proszę 😉MacBook air m1 + pineplayer to jedyna konfiguracja, która jest według mnie akceptowalna. 
dlaczego akceptowalna ? 
bo na prawdę gra niezłe i to słychać. 
 

Ajfony i ajpady odpadają. Słyszałeś kiedyś aby Apple chwaliło sie jakimiś informacjami o audio? 
Pomijają ten temat jak mogą. To nie ich działka. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kwasior21 napisał:

Ajfony i ajpady odpadają. Słyszałeś kiedyś aby Apple chwaliło sie jakimiś informacjami o audio? 
Pomijają ten temat jak mogą. To nie ich działka

Wygoda sterowania to pewien plus ale bardzo dobrze grającego centrum muzyki na tym nie postawisz bo gra to po prostu poprawnie-tyle i aż tyle. System na MacBooku za prwie 10tysi chciałem postawić ale to nie grało, zwykły PC na i5 po prostu go łoił 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ASURA napisał:

Wygoda sterowania to pewien plus ale bardzo dobrze grającego centrum muzyki na tym nie postawisz bo gra to po prostu poprawnie-tyle i aż tyle. System na MacBooku za prwie 10tysi chciałem postawić ale to nie grało, zwykły PC na i5 po prostu go łoił 

I dlatego mam wielki szacunek do jabłek, nie biora sie za cos, co nie będzie hitem. 
 

Ten rynek zostawiają innym. Szczerze to i tak jestem zdziwiony. Ze wypuścili słuchawki nauszne, które grają „prześwietnie” podobno. 😂😂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.08.2023 o 17:43, kwasior21 napisał:

A czego takiego używają Ci muzycy? Na iPadach i iphone tworzą, odsłuchy sobie urządzają ? Majster opanuj sie proszę 😉MacBook air m1 + pineplayer to jedyna konfiguracja, która jest według mnie akceptowalna. 
dlaczego akceptowalna ? 
bo na prawdę gra niezłe i to słychać. 
 

Ajfony i ajpady odpadają. Słyszałeś kiedyś aby Apple chwaliło sie jakimiś informacjami o audio? 
Pomijają ten temat jak mogą. To nie ich działka. 

A co z plikami robi iPad? Wszystko grane natywnie wlacznie w prywatna kolekcja wrzucona na apple music (nie mam na mysli macbook jako serwer). Przy prywatnej kolekcji losslesswitcher glupieje a na iPad nie ma problemu. Osobiscie slucham z iPad mini. Moge z mac-a, ale uwazam ze iPad w ogole nie ingeruje w pliki. Moze o czyms nie wiem, ale czasem lepiej nie wiedziec 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kraq napisał:

A co z plikami robi iPad? Wszystko grane natywnie wlacznie w prywatna kolekcja wrzucona na apple music (nie mam na mysli macbook jako serwer). Przy prywatnej kolekcji losslesswitcher glupieje a na iPad nie ma problemu. Osobiscie slucham z iPad mini. Moge z mac-a, ale uwazam ze iPad w ogole nie ingeruje w pliki. Moze o czyms nie wiem, ale czasem lepiej nie wiedziec 😁

A czy ja gdzieś napisałem, ze iPad ingeruje w pliki? Opisuje tylko swoje doświadczenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Ajfony i ajpady odpadają” - o ten fragment mi chodzilo, urzadzenia ktore w teorii powinny grac najlepiej (nie gralem z iphone-a). Mam Soundgenica, ale jak zaczalem grac z AM z iPada to go odstawilem. Roznicy nie slysze a jednak biblioteka wieksza na AM. Mialem testowo Tidal-a, ale akurat z muzyki dalekiego wschodu maja biedne zasoby i cena wyzsza. Ciekawe czy ma znaczenie jaki iPad, ale tego nie ma jak sprawdzic bo mam tylko mini z USB-C.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, kraq napisał:

„Ajfony i ajpady odpadają” - o ten fragment mi chodzilo, urzadzenia ktore w teorii powinny grac najlepiej (nie gralem z iphone-a). Mam Soundgenica, ale jak zaczalem grac z AM z iPada to go odstawilem. Roznicy nie slysze a jednak biblioteka wieksza na AM. Mialem testowo Tidal-a, ale akurat z muzyki dalekiego wschodu maja biedne zasoby i cena wyzsza. Ciekawe czy ma znaczenie jaki iPad, ale tego nie ma jak sprawdzic bo mam tylko mini z USB-C.

Ja sadze, ze jednemu podejdzie takie granie a innemu nie. Nie posiadam hajendowych klocków ale zawsze staram się wycisnąć z nich maxa i być z nich zadowolony. Jedno jest pewne. System apple jest mega intuicyjny i wygodny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając te pierdoły o podpinaniu  komputerów, telefonów itp z natywnym Apple Music są

STREAMERY:

- Sonos , ale odpada bo sekcja cyfrowa jest w nim kiepska (software?)

- Rose

- Eversolo DMP6

Podobno Eversolo z AM nie wyświetla okładek na froncie. Ciekaw jestem też czy powypuszczał hires, czy jest jakiś limit. Gdyby ktoś się mógł podzielić doświadczeniami jak to działa na DMP6.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Cześć. 

Mój pierwszy post tutaj, więc na wstępie witam wszystkich serdecznie. 

Trafiłem na wątek bo też szukam streamera pod natywny i bezstratny Apple Music i właśnie miałem okazję przetestować EverSolo A6, więc opowiadając na powyższe: 

Eversolo wyświetla okładki na froncie różnie - w zależności od źródła muzyki. Dla wbudowanej biblioteki okładki są na całą wysokość wyświetlacza, w Apple Music są mniejsze, itd. Pamiętajcie że to Android, więc wyświetla tak, jak to jest zaprojektowane w danej aplikacji... Inaczej w Apple Music, inaczej w Spotify, ...

Ale i tak A6 jest dla mnie na razie ten "prawie" idealny.

Podłączyłem go pod amplituner AV przez HDMI (proszę nie zgrzytać zębami - mam porządny amplituner) 😁

Ale za to, przy takim podłączeniu czytał wszystko, od marnego Spotify (kiedy oni w końcu wypuszczą lossless 🤦) poprzez natywne Apple Music HiRes Lossless w 192k, oczywiście wszystkie typy plików audio (FLAC, ...) aż do wielokanałowych plików DSD... Aż mi się zachciało kupić SACD...🙆

Wszystko to zintegrowane do jednego menu, no i ten wyświetlacz robi robotę 😁. Fajny mieli pomysł na streamer...

Jakby tylko jeszcze zrobili wersję samego streamera, bez wbudowanego DAC'a - i wtedy za pół ceny A6ki to dla mnie już nic innego nie potrzeba...

Posiadając wzmacniacz klasy wyższej lepiej zainwestować w A6 Master lub A8 i wtedy wyjść analogowo po DACu bo podobno wyższe modele mają świetne DAC'i- ale to już znam z opowieści, nie słuchałem własno-usznie ?🫣.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Bambosz2 napisał:

Cześć. 

Mój pierwszy post tutaj, więc na wstępie witam wszystkich serdecznie. 

Trafiłem na wątek bo też szukam streamera pod natywny i bezstratny Apple Music i właśnie miałem okazję przetestować EverSolo A6, więc opowiadając na powyższe: 

Eversolo wyświetla okładki na froncie różnie - w zależności od źródła muzyki. Dla wbudowanej biblioteki okładki są na całą wysokość wyświetlacza, w Apple Music są mniejsze, itd. Pamiętajcie że to Android, więc wyświetla tak, jak to jest zaprojektowane w danej aplikacji... Inaczej w Apple Music, inaczej w Spotify, ...

Ale i tak A6 jest dla mnie na razie ten "prawie" idealny.

Podłączyłem go pod amplituner AV przez HDMI (proszę nie zgrzytać zębami - mam porządny amplituner) 😁

Ale za to, przy takim podłączeniu czytał wszystko, od marnego Spotify (kiedy oni w końcu wypuszczą lossless 🤦) poprzez natywne Apple Music HiRes Lossless w 192k, oczywiście wszystkie typy plików audio (FLAC, ...) aż do wielokanałowych plików DSD... Aż mi się zachciało kupić SACD...🙆

Wszystko to zintegrowane do jednego menu, no i ten wyświetlacz robi robotę 😁. Fajny mieli pomysł na streamer...

Jakby tylko jeszcze zrobili wersję samego streamera, bez wbudowanego DAC'a - i wtedy za pół ceny A6ki to dla mnie już nic innego nie potrzeba...

Posiadając wzmacniacz klasy wyższej lepiej zainwestować w A6 Master lub A8 i wtedy wyjść analogowo po DACu bo podobno wyższe modele mają świetne DAC'i- ale to już znam z opowieści, nie słuchałem własno-usznie ?🫣.

Pozdrawiam.

Otóż to. Słowo klucz "bez daca". Może wkoncu wezmą sobie potrzebę do serca i cos wypuszcza.

Po co dublować jesli już mamy przetwornik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

DMP-A6 plus AMP-F2 to naprawdę dobry pomysł, chyba że ktoś chce dorzucić do 8-ki. Dosłownie w zeszły piątek słuchałem tej parki podpiętej pod większe Emotivy... i na chwilę zupełnie zapomniałem o moim "wypasionym" dwa razy droższym, tradycyjnym zestawie Rotela.... a z głośnikami to prawie trzy razy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )   Wiem, to i tak daleko do hajendu ale jednak boli. Cholera, gdzie jest moja kasa, gdzie jest moje 30 tysi??? Zaraz się rozpłaczę. 🤭 Tyle naprawdę wystarczy, jeżeli oczywiście ktoś ma wolne 7 koła.  Naprawdę, wszystko w jednym miejscu, żadnej szarpaniny z kablami... jeżeli komuś wystarczą serwisy streamingowe, choć wgrać z kompa też można. Większość z tych serwisów już ma świetną bibliotekę, Apple Classical to wzór jeżeli ktoś ceni sobie pierdyliard wykonań tego samego utworu, w różnej aranżacji. Ja sobie cenię.  Jestem w szoku, takie g... a chodzi extra. Patrzę teraz na swoje półki zapełnione cedekami, winylami... 30 lat zboczonego zbieractwa, i robi mi się smutno. Chyba nadeszła ta chwila żeby przerzucić się na "nowe" ale przecież już stare... tylko czas szybko płynie i człowiek zapomina. No nic moje zbiory posłużą jako wystrój wnętrza. Książki, płyty... będę robił za "yntelektualystę".😂.         

Pozdrawiam  - Cichy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Cichy71
Musiałem coś poprawić

POZNACIE MNIE PO ŻÓŁTYM GARNITURZE - D.C.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.