Skocz do zawartości
IGNORED

Denon 1905 + DVD 1710 + JBL


polokokt

Rekomendowane odpowiedzi

Na poczatku witam wszystkich. Zaczynam jak wiekszosc amatorow tutaj (tak mi sie wydaje), czyli przyszla mi do glowy mysl o zmianie tego grajka co teraz mam na cos lepszego i postanowilem zapoznac sie szczegolowo z opisami wszystkiego na roznego rodzaju forach, grupch itd itp. Ale z tego co widze najwiekza aktywnoc ze znanych miejsc jest tu, wiec postanowilem u Was zrecenzowac swoj wybor i dokonac ewentualnych korekt.

To co teraz mam nie warte jest nawet wymieniania, bo to jakas wieza sprzed 10 lat (wtedy wierza, a teraz to juz raczej mikro-wieza). Wiec cokolwiek z tego co mnie interesuje nie kupie bedzie gralo na 100% zdecydowanie lepiej.

Po zajrzeniu na konto banowe, policzeniu wychodzi mi ze dysponuje srodkami w wysokosci okolo 4 tys PLN. Co za tobym chcial. Ma to byc typowy zestaw stereo (pokoj okolo 20 m^2, dosc nieustawny bo z jednej strony sciety a na przeciwleglej scianie stoi regal, zajmujac jej wieksza czesc). Po obszernej lektorze sklaniam sie ku takiemu zestawowi wyjsciowemu:

A/V Denon 1905

DVD 1710

kolumny JBL E60

 

I tu pojawiaja sie pytania:

1. Kolukny: Po pierwsze, jak sie maja E50 do E60 (ktos moze sluchaml i powie cos z doswiadczenia). Obie kolumny ogladalem (wrazenia odsluchowe zamierzam nabyc niebawem) i szczerze powiem ze te e50 odpowiadaja mi gabarytami, bo moglbym je wrzucic na regal. A jesli roznica bedzie duza to moze skoro juz bede musial miec e60 to moze lepiej szarpnac sie na kolumny e90? Czy roznica miedzy e60 a e90 jest tak duza ze az warta dolozenia ok. 400PLN? Aha, dodam ze cena e50 i e60 jest bardzo zblizona wiec w tym przypadku nie gra roli. A moze lepiej kupic e60 i dokupic jakiegos suba Kody za 500PLN (na JBL za 1500 juz nie starczy) niz kupywac e90 bez suba?

2. czy pozostajac przy tanszych glosnikach (e60 lub e50) moze lepiej szarpnac sie na lepszy piecyk (czy przy stereo bedzie znaczaca roznica?) i kupic H/K 235 + DVD22? Jak sie ma moc ciagla H/K w okolicy 50 W i moc potrzebna kolumna okreslana przez JBLa na min. 80W (o ile dobrze pamietam).

Czego od teg zestawu oczekuje. przedewszystkim czystosci dzwieku, nie tak jak teraz ze jak podkrece na 80% mocy zestawu to glosniczki nie wyrabiaja. Po drugie, muzyke ma byc czuc, jak gosc ciagnie za strune w gtarze to ja chce czuc na skorze jak ta struna wibruje :) No a do tego basiki podkreslajace glebie calosci :)

Aha, jesli warto dolozyc 500 PLN i calosc wyjdzie 4500 zamiast 4000 PLN to jestem sklonny o zrobic, pod warunkiem ze bedzie to uzasadnione.

Na razie oczekuje jakis recenzji tego co tu napisalem i szczegolnie czekam na opinnie na temat kolumn e50 vs e60. A w sobote postaram sie przejechac i odsluchac wszystkiego na zywo.

Do warszawiakow: jak mozecie polecic jakies fajne salony gdzie mozna posluchac takiego zestawu na zywo to bylbym wdzieczny za adres.

Pozdrawiam i z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Poczytaj na tym forum - wyszukiwarka - jest tego sporo.

2. Jeśli chcesz Stereo to poci Ampituner wielokanałowy?

3. Z nowych to NAD 320bee, Cambridge Audio Azur 340 (zestaw CD+wzmak)

4. Lepiej kup w tej cenie coś używanego

5. Czy z głośników istnieją tylko JBL? (Wharfedale, Dali, Mission...

 

Proponuję zapoznać się z głośnikami Audio Academy Diona (monitory - zbierają b.dobre recenzje) do tego jakiś używany wzmak i CD (lub nowy - powiększenie budżetu ale za to możliwość zakupu na raty)

 

A jak chcesz oglądać filmy i słuchać muzyki (w stereo) to zamiast CD kup Samsung HD-745 (600 zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odwiedzilem w sobote maly slonik muzyczny. Po odsluchaniu 1905 + jbl e60 bylem zadowolony, potem mily Pan puscil mi z tymi samymi kolumnami H/K 230 i bylo duzo lepiej (w Denonie dzwiek byl jakby stlumiony), a jak wymienilismy kolumny na e80 to juz byla ekstaza :). Potem bylo jeszcze kilka roznych przestawien i skonczylo sie na tym, ze postanowilem dozbierac jeszcze troche grosza na HK 430 + DVD 22 + JBL E80 (Whaterfale - czy jak sie to pisze- jak na moje ucho graly tak sobie, ale to tylko moje, subiektywne odczucia). E100 mialy za to zbyt duzo basu i tez juz mi sie nie podobaly.

Co ciekawe, w powrotnej drodze zakrecilem do M1 w Markach kolo Warszawy i tam kolumny E80 sa tansze niz na allegro.... (e60 sa za to znacznie drozsze).

Pytanie mam, czy ktos z wlascicieli HK430 lub 630 probowal dogrywac soft oferowany na stronie producenta przez zlacze RS232 i czy jest jakas widoczna roznica, czy to bardziej slogan marketingowy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.