Skocz do zawartości
IGNORED

Pylon Diamond 25 MK II (te nowe)


Wito76
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś widział, słyszał może nowe Diamond 25 MK II ? Właśnie trafiają do salonów do sprzedaży, ale wersje demo do odsłuchu są już cały grudzień w salonach. Zupełna cisza o tym modelu. Na targach AVS grały D30. Model D28 ma już przynajmniej dwie wideo-recenzje a o D25 II cisza zupełna. Coś nie tak z nimi jest czy co? Nie ma się czym chwalić? No tak przekornie trochę pytam, bo ta cisza zastanawiająca.

Rozmawiałem chwilę na AVS z prezesem Pylona. Opowiadał o tej nowej serii MKII, co nowego to w necie i w recenzjach większych modeli można znaleźć i doczytać, nie będę opowiadał. Ale zastanawia mnie jeden fakt - prezes opowiadał, że zmodyfikowali również tweeter, że jest łagodniejszy od poprzedniego, że poprawiona została kwestia sybilantów, syczenia itd. No przecież wersja pierwsza miała już bardzo łagodny ten tweeter, wręcz wszędzie podkreślano ten jego charakter, że nie syczy, że góra nie męczy itd. Słuchałem pierwszej wersji i właśnie chciałoby się wręcz trochę więcej góry, więcej tego blasku, doświetlenia. No i czytelna, rozdzielcza góra daje przecież wrażenie detalicznego grania na średnicy. Wiadomo, niektórzy jak Focal czy MA trochę przesadzają wręcz w tym aspekcie, ale nikt nie powie, że ich kolumny nie mają rozdzielczej, detalicznej średnicy. Tak więc zastanawiam się, czy to krok w przód , ten upgrade tweetera, czy będzie cmokanie w tej kwestii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wito76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc myślałem że będzie spory ruch w tym wątku, że ktoś już miał okazję posłuchać itd. No a przynajmniej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) się wypowie, bo wiem że mają już od pewnego czasu w salonie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, może kolega @Tokinacoś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Tajitsu napisał:

Hmm, może kolega @Tokinacoś?

Ja w przeciwieństwie do oszołomów, nie piszę na temat tego, czego nie znam, a kolumn Pylona serii Diamond nie znam, za to na temat serii Opal oraz Sapphire co nieco mogę napisać... 🙂

W dniu 26.12.2023 o 17:40, Wito76 napisał:

Rozmawiałem chwilę na AVS z prezesem Pylona. Opowiadał o tej nowej serii MKII, co nowego to w necie i w recenzjach większych modeli można znaleźć i doczytać, nie będę opowiadał. Ale zastanawia mnie jeden fakt - prezes opowiadał, że zmodyfikowali również tweeter, że jest łagodniejszy od poprzedniego, że poprawiona została kwestia sybilantów, syczenia itd. No przecież wersja pierwsza miała już bardzo łagodny ten tweeter, wręcz wszędzie podkreślano ten jego charakter, że nie syczy, że góra nie męczy itd.

Jak wcześniej napisałem,  prezes Pylona chyba nie za bardzo orientuje się na temat sprzętu, który ponoć produkuje. 🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Tokina napisał:

Jak wcześniej napisałem,

Widziałem, że można na Ciebie liczyć 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiadamy o nich w naszym filmie, zapraszam 🙂 Stoją też u nas do odsłuchu, więc jeśli chciałbyś je sprawdzić na własne ucho, to również droga wolna 🙂 

 

 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ja je odbieram podobnie jak ty że ta góra nie była zbyt ostra. Ciekawie do określił prezes. A być może to tylko zabieg marketingowy bo jak się słyszy że były sybilanty a już ich nie ma no to musi być progres. 

Na realne , powtarzam realne oceny musisz poczekać. 

Teraz branża będzie kręcić o nich materiały, videorecenzje czy wrzuty na bloga. Na realne wnioski trzeba poczekać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tylko pytanie ile tego czekania. Powtórzę się, o D25 nigdzie konkretnie, precyzyjnie ani słowa. Filmik jest jakby to powiedzieć ogólny, dedykowany raczej D28 a co do mniejszego modelu nie ma nic. Liczyłem że

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) jak w końcu się odezwie w miarę konkretnie opowie kilka zdań a nie te swoją mantrę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D25 MK2 w porównaniu do MK1 to po prostu bardzo podobne przejście jak przy D28 MK2 do MK1. No może w D25 jest bardziej zauważalne polepszenie kontroli basu. 

Edytowane przez Q21

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Q21 napisał:

D25 MK2 w porównaniu do MK1 to po prostu bardzo podobne przejście jak przy D28 MK2 do MK1. No może w D25 jest bardziej zauważalne polepszenie kontroli basu. 

Czy nadal są łatwe do wysterowania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Wito76 napisał:
59 minut temu, quatross napisał:
Czy nadal są łatwe do wysterowania?

A były łatwe do wysterowania? Skuteczność jakaś imponująca nie jest.

U mnie grały z Haiku-Audio BRIGHT Mk4

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Wito76 napisał:

No tylko pytanie ile tego czekania. Powtórzę się, o D25 nigdzie konkretnie, precyzyjnie ani słowa. Filmik jest jakby to powiedzieć ogólny, dedykowany raczej D28 a co do mniejszego modelu nie ma nic. Liczyłem że @Q21 jak w końcu się odezwie w miarę konkretnie opowie kilka zdań a nie te swoją mantrę.

A pewnie z 3 miesiące. 

Trzeba poczekać na komentarze indywidualnych osób. 

To i tak nie dlugo. Tak Ci się pali? To wypożycz je do domu.

13 godzin temu, Q21 napisał:

D25 MK2 w porównaniu do MK1 to po prostu bardzo podobne przejście jak przy D28 MK2 do MK1. No może w D25 jest bardziej zauważalne polepszenie kontroli basu. 

A góra? O której wspomina prezes?

32 minuty temu, quatross napisał:

U mnie grały z Haiku-Audio BRIGHT Mk4

On jest dość wydajny jak pracuje w klasie A.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Tak Ci się pali? To wypożycz je do domu.

Żeby aż paliło się to nie. Mam jeszcze inne 2 pomysły. A że najbliżej mam do Q21 to podpytuję no i pewnie odwiedzę niedługo panów. Z wypożyczeniem D25 to trochę kiepsko. Jeśli już to na weekend tylko, no tak przynajmniej w zeszłym roku było. Była wtedy para demo D25 do dyspozycji, ale to popularna kolumna do odsłuchów w salonie, więc jest kłopot by je tydzień czy dwa u siebie potestować. A w przypadku tego modelu to bezwzględnie musiałbym w domu, u siebie posłuchać, bo w salonie dudniły mi. Fakt, że pokój odsłuchowy niekorzystnie trochę,  w kwadracie i musiałem je zdrowo odsuwać. No ale to były D25 Mk1, "dwójki" wg zapewnień lepsze są w tej kwestii, poprawiony BR i inne aspekty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, quatross napisał:

Czy nadal są łatwe do wysterowania?

Bardzo łatwymi bym ich nie nazwał, w tej kwestii jest raczej podobnie jak z MK1. 

 

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

A góra? O której wspomina prezes?

On jest dość wydajny jak pracuje w klasie A.

Dla mnie MK1 nie były ani trochę ostre, ale nową wersję określiłbym jako bardziej napowietrzoną, szerszą w tej górze. Ostrość w związku z tym może wydawać się mniejsza, bo te dźwięki rozchodzą się w większej przestrzeni. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Wito76 napisał:

Żeby aż paliło się to nie. Mam jeszcze inne 2 pomysły. A że najbliżej mam do Q21 to podpytuję no i pewnie odwiedzę niedługo panów. Z wypożyczeniem D25 to trochę kiepsko. Jeśli już to na weekend tylko, no tak przynajmniej w zeszłym roku było. Była wtedy para demo D25 do dyspozycji, ale to popularna kolumna do odsłuchów w salonie, więc jest kłopot by je tydzień czy dwa u siebie potestować. A w przypadku tego modelu to bezwzględnie musiałbym w domu, u siebie posłuchać, bo w salonie dudniły mi. Fakt, że pokój odsłuchowy niekorzystnie trochę,  w kwadracie i musiałem je zdrowo odsuwać. No ale to były D25 Mk1, "dwójki" wg zapewnień lepsze są w tej kwestii, poprawiony BR i inne aspekty.

A no to w ogóle jak masz salon na miejscu to pytanie w sieci mniej owocne będzie niż wizyta tam. No nie da się tak 🙂

zmienione. Czy poprawione? Nie wiem jak jest tu ale na przestrzeni lat widziałem gorsze nowe wersje od starszych. To nic nowego 

3 minuty temu, Q21 napisał:

Dla mnie MK1 nie były ani trochę ostre, ale nową wersję określiłbym jako bardziej napowietrzoną, szerszą w tej górze. Ostrość w związku z tym może wydawać się mniejsza, bo te dźwięki rozchodzą się w większej przestrzeni. 

No właśnie według mnie a jak widać po tym temacie nie tylko mnie nie były ostre. Bardziej napowietrzona i szerszą scena świadczyła by nawet o delikatnie jaśniejszym graniu. 

To tak jak myślałem prezes troszkę podkolorowal. Bo nie wierzę że ich nie słuchał wcześniej 😛

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaśniejsze na pewno nie są, nie ma tu mowy o większej ilości góry, w tej kwestii niemal nic się nie zmieniło. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Czy poprawione? Nie wiem jak jest tu ale na przestrzeni lat widziałem gorsze nowe wersje od starszych. To nic nowego 

Np. W przypadku Usher V602 nowa wersja sprzed kilku lat brzmi lepiej od pierwszego modelu 😊 Podobnie z V601 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc teraz zasadniczo pytanie pojawia się po co przepłacać. Nie twierdzę że nie ma technicznych zmian bo one są nawet wizualne. Ale pytanie czy to jest zmiany i wzrost ceny przekładają się na lepszy odbiór tych kolumn.

Diamond serię akurat lubiłem więc jestem optymistycznie nastawiony do wersji MK2.

3 godziny temu, mdavis napisał:

Np. W przypadku Usher V602 nowa wersja sprzed kilku lat brzmi lepiej od pierwszego modelu 😊 Podobnie z V601 

Przeważnie nowe serie idą z progresem. Jeśli producent jest dobry i słucha swoich klientów to z biegiem wprowadzania nowej serii nie idzie tylko za swoim utartym szlakiem ale też za oczekiwaniami klientów. Tak powinno być.

Mówię tylko iż na przestrzeni lat gdzie obserwowałem kolejne edycje różnych produktów widziałem iż nowy był gorszy czy to w wykonaniu czy w brzmieniu od starszej wersji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica cenowa obecnie duża nie jest, jeśli komuś nie przeszkadza większe pochylenie kolumn, to moim zdaniem warto dopłacić 🙂 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest to niby 1000 zł raptem. Jeśli marże na nich są takie same i tyle samo procent idzie stargowac to trzeba słuchać no. 

Bo nie ma jednoznacznych opinii że lepsze. Że inne, to tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
Hej, ja mam D25mk2, jakos miesiac na dotarciu, w razie pytan chetnie odpowiem
To opowiadaj jak wrażenia. Co się podoba a co nie. I z czym wygrały w porównaniu, jakie inne testowałeś ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docierają się jeszcze, aczkolwiek, porownywałem z USHER S520, w domu, w salonie JBL A190, Polk R600, te ostatnie, wgle nie moj klimat, co do usherów, brzmienie, zdecydowanie bardziej dociązone, może ciut jasniejsze, swietna stereofonia, myśle ze to dobre kolumny, narazie na nich gram ale jednak bede budował jakies DIY na Scanspeak i SEAS, troszke większe gabarytowo. (dlatego chcve sprzedać) Słuchałem też chwile D28mk2, i pewnie bym je wziął, gdyby nie to że są mega głebokie, mimo ze salon koło 30m2, to kącik muzyczno telewizyjny nie jest duży, aha miałem w domu też EMIT 50, i jak dla mnie były w punkt, więcej dołu, lekko sciemniona góra względem D25mk2, i mógłbym przy nich zostać gdyby nie ten gabaryt, przeskok z filigranowych USHER s520, zbyt drastyczny, no więc poszedłem w Pylon, [pozatytm w między czasie wrzuciłem atoll in200 signature, a dodam że wszystko działo się na Atoll in100se

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz jescze przygaszone góry w kolumnach przy atollu 100?

Może powinieneś sprawdzić elaci? Małe gabarytowo a duże granie 

Produkt gotowy a ze sposobu twojej oceny myślę że mogłyby ci się spodobać. Nawet Cariny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.