Skocz do zawartości
IGNORED

Wiim Amp - rozwala system?


Gabaryton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, ProjectPi napisał:

Bo to jest jego klasa.

 

Godzinę temu, ProjectPi napisał:

Bo to jest jego klasa.

2x, jeszcze 98x i będzie 100x

Ale jak chcesz na podstawie wartości liczbowych porównać ich pracę, to powinieneś zapewnić nie tylko identyczne warunki pomiaru, ale też warunki pracy. Tym np różni się na DIN od SAE, która nie pozwala do pomiaru mocy wykręcić pompy wody. Ale oczywiście fajniej na Forum napisać "słyszałem 100 wzmacniaczy klasy A i każdy grał jakby był mocniejszy niż wzmacniacze klasy AB", niż "masz rację".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szymon1977 napisał:

powinieneś zapewnić nie tylko identyczne warunki pomiaru, ale też warunki pracy

Praca klasy A w klasie A jest normalnymi, wlasciwymi warunkami pracy. Podobnie dla klasy AB w klasie AB.

Nie tankuje sie benzynowca ropa porownujac go z dieslem, w ramach opacznie rozumianego zapewnienia "identycznosci warunkow pracy".

Wciaz nie sprawiasz wrazenia, bys mogl to zrozumiec, zatem z mojej strony ostatecznie koniec w temacie. Publicznosc moze odetchnac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, ProjectPi napisał:

Nie tankuje sie benzynowca ropa porownujac go z dieslem

Ale...

2 godziny temu, szymon1977 napisał:

jak chcesz na podstawie wartości liczbowych porównać ich pracę, to powinieneś zapewnić nie tylko identyczne warunki pomiaru, ale też warunki pracy.

 

26 minut temu, ProjectPi napisał:

z mojej strony ostatecznie koniec w temacie.

Twoja sprawa. Żyj sobie w błędnymi przekonaniu, że zawartość watów w watach klasy A jest większa, niż klasy AB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, szymon1977 napisał:

Ale się zamotałeś! To nie ja tutaj robię sensację z porównania mocy w klasie A do mocy w klasie AB, podczas gdy wzmacniaczowi klasy AB wystarczy określić moc z wymaganiami klasy A, aby sensacja się skończyła. Jak działają konkretne urządzenia obstawiam wiesz jeszcze mniej, obstawiam doświadczyłeś tylko w praktyce efektu odmiennego sposobu działania. 

 

Szymon Szymon zwolnij ty nie żyjesz w matrixie. To nie jest tak że ty się na chwilę podłączysz i świat żyje od tego momentu. 

Chłopie!!!!

Powiem szczerze nie chciało mi się przeczytać co ty tutaj nawet pisałeś od tego czasu. 

Jeśli administrator tego forum nie zareaguje na twoje posty to oznacza że ma kompletnie wyjebane na to co się tutaj dzieje. 

Sory.

Ale to wygląda tak że albo nabijasz puste posty i dla nich to jest okej albo mówisz w temacie i wtedy nie jest okej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

nie chciało mi się przeczytać

 

Godzinę temu, marcinmarcin napisał:

przykro wszedzie czytać

Przykro czytać jak ktoś porównuje liczby dla dwóch wzmacniaczy, choć zmierzył im coś innego, a potem z miną odkrywcy głosi, że wrażenia są przeciwne do tego, co mu wychodzi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ktoś zgłosił mój post, więc napiszę ponownie, większość zrozumie.

Smacznego Szymon 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, marcinmarcin napisał:

większość zrozumie.

Szkoda, że Wy nie rozumiecie, że dwóm wzmacniaczom zmierzyliście dwie różne rzeczy i dlatego Wam wychodzi, że to co ma więcej gra jakby miał mniej. A wystarczy zmierzyć to samo, by wrażenia zgadzały się z liczbami. Sprawa jest prosta ale nie - trzeba z audio robić magię, z siebie guru, a z szymon1977...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.04.2024 o 09:00, marcinmarcin napisał:

Heh, ktoś zgłosił mój post, więc napiszę ponownie, większość zrozumie.

Smacznego Szymon 🙂

No jak coś mu nie pasuje albo nie umie odpowiedzieć to zgłasza no co ma innego zrobić! 

W dniu 13.04.2024 o 09:18, szymon1977 napisał:

Szkoda, że Wy nie rozumiecie, że dwóm wzmacniaczom zmierzyliście dwie różne rzeczy i dlatego Wam wychodzi, że to co ma więcej gra jakby miał mniej. A wystarczy zmierzyć to samo, by wrażenia zgadzały się z liczbami. Sprawa jest prosta ale nie - trzeba z audio robić magię, z siebie guru, a z szymon1977...

W takim razie nam to Szymon zmierz nagraj film jak to mierzysz podaj oczywiście wyniki no i będziemy wtedy wszystko wiedzieć.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

W takim razie nam to Szymon zmierz nagraj film jak to mierzysz podaj oczywiście wyniki no i będziemy wtedy wszystko wiedzieć.

Opisywałem - przeczytaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, szymon1977 napisał:

Opisywałem - przeczytaj.

Wyniki?

Gdzie te wyniki zamieszczałeś? 

Akurat jestem użytkownikiem premium i wykupiłem dostęp do twoich postów zanim one się pojawią i nie widziały nic takiego 😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracają do Wiim Amp, choroba audio nie odpuszcza...

Zacząłem testować wyjścia. Jako, że Wiim Amp i HDMI Arc to jego wielka zaleta to postanowiłem go skonfrontować z wyjściem optycznym, podłączonym bezpośrednio do dekodera kablówki. Niestety zawiodłem się, bo przynajmniej u mnie różnica na niekorzyść HDMI jest wyraźna. I tak się zastanawiam, czy powinienem się tego spodziewać? Trochę ta zaleta HDMI Arc przestaje być zaletą, skoro jedynym plusem jest sterowanie głośnością. Jakie Wy macie doświadczenia? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie, ze poziomy cyfrowe na wyjsciach toslink i hdmi bywaja rozne, nie zawsze ma sie na to wplyw, a nawet gdy sie go ma, uzytkownicy i tak nie wiedza jak to korygowac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, ProjectPi napisał:

Takie, ze poziomy cyfrowe na wyjsciach toslink i hdmi bywaja rozne, nie zawsze ma sie na to wplyw, a nawet gdy sie go ma, uzytkownicy i tak nie wiedza jak to korygowac.

Poza tym, że oboje przyznaliśmy, że takie różnice istnieją to czy jednak konkretnie da się coś z tym zrobić? O ile różny poziom głośności byłbym w stanie zaakceptować to różnica w jakości nie daje mi spokoju. Rozumiem, że to pewnie też przez dłuższą drogę dla HDMI i TV. Czy takie różnice występują także w droższych, wyższej klasy streamerach, amplitunerach itd.? 

Druga sprawa, wpadł do mnie na testy porównawcze z Wiim Amp nowy sprzęcik, a mianowicie Magnat MR780. Wiadomo, że Wiim góruje funkcjonalnością, ale może kogoś zainteresują moje obserwacje na temat brzmienia tych dwóch. Niedługo postaram się opisać co nieco 😉

PS. mam nową jednostkę Wiim Ampa. W poprzedniej był ciągle rozłączający się pilot, a aktualizacje tego nie naprawiły. Teraz jest OK. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Blanco napisał:

Poza tym, że oboje przyznaliśmy, że takie różnice istnieją to czy jednak konkretnie da się coś z tym zrobić? O ile różny poziom głośności byłbym w stanie zaakceptować to różnica w jakości nie daje mi spokoju. Rozumiem, że to pewnie też przez dłuższą drogę dla HDMI i TV. Czy takie różnice występują także w droższych, wyższej klasy streamerach, amplitunerach itd.? 

W Amp mozna jedynie obnizyc poziomy glosnosci na wejsciach, dostosowujac do najnizszego na przyklad. To, co sie dzieje na wyjsciach nadajnikow, procesowanie dla roznych wyjsc, bycie lub nie bit-perfect, wplyw na to, zalezy juz od samych nadajnikow i tego co oferuja. W dobrym zrodle material cyfrowy nie jest modyfikowany a kazde wyjscie ma ten sam poziom cyfrowego sygnalu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Blanco napisał:

Poza tym, że oboje przyznaliśmy, że takie różnice istnieją to czy jednak konkretnie da się coś z tym zrobić? O ile różny poziom głośności byłbym w stanie zaakceptować to różnica w jakości nie daje mi spokoju. Rozumiem, że to pewnie też przez dłuższą drogę dla HDMI i TV. Czy takie różnice występują także w droższych, wyższej klasy streamerach, amplitunerach itd.? 

Druga sprawa, wpadł do mnie na testy porównawcze z Wiim Amp nowy sprzęcik, a mianowicie Magnat MR780. Wiadomo, że Wiim góruje funkcjonalnością, ale może kogoś zainteresują moje obserwacje na temat brzmienia tych dwóch. Niedługo postaram się opisać co nieco 😉

PS. mam nową jednostkę Wiim Ampa. W poprzedniej był ciągle rozłączający się pilot, a aktualizacje tego nie naprawiły. Teraz jest OK. 

Jesteś pewny, że to nie tylko różnica głośności?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Blanco napisał:

Wracają do Wiim Amp, choroba audio nie odpuszcza...

Zacząłem testować wyjścia. Jako, że Wiim Amp i HDMI Arc to jego wielka zaleta to postanowiłem go skonfrontować z wyjściem optycznym, podłączonym bezpośrednio do dekodera kablówki. Niestety zawiodłem się, bo przynajmniej u mnie różnica na niekorzyść HDMI jest wyraźna. I tak się zastanawiam, czy powinienem się tego spodziewać? Trochę ta zaleta HDMI Arc przestaje być zaletą, skoro jedynym plusem jest sterowanie głośnością. Jakie Wy macie doświadczenia? 

Wejściem.

 

A jak zrownasz poziomy to różnica jest odczuwalna w jakości?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 hours ago, Blanco said:

Druga sprawa, wpadł do mnie na testy porównawcze z Wiim Amp nowy sprzęcik, a mianowicie Magnat MR780. Wiadomo, że Wiim góruje funkcjonalnością, ale może kogoś zainteresują moje obserwacje na temat brzmienia tych dwóch. Niedługo postaram się opisać co nieco

Byłbym bardzo wdzięczny za porównanie brzmienia, o funkcjonalności wiemy już wszystko 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.04.2024 o 08:56, Gabaryton napisał:

Byłbym bardzo wdzięczny za porównanie brzmienia, o funkcjonalności wiemy już wszystko 😉

Mr780 vs Amp?

Wszystko jest inne. 

Magnat jest ciepły v z głębszym pełniejszym basem i zdecydowanie łagodniejszą górą. 

Wiim gra szybciej, bardziej prosto, mocniej. Ma punktowy i zdecydowanie bardziej twardy bas

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.