Skocz do zawartości
IGNORED

Wiim Amp - rozwala system?


Gabaryton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dostrzegam fiasko prob wyjasniania, gdy widze takie cos powyzej po raz kolejny. Ale zaskoczony juz nie jestem.

Wzmacniacz o wyzszej mocy wyjsciowej nie jest slabszy od tego, o mocy nizszej. Rzecz jasna przy zachowaniu tej samej procedury pomiarowej i tej samej parametryzacji, ale to nawet ty ogarnales.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, szymon1977 napisał:

A zrozumiałeś dlaczego wzmacniacz klasy A 2x25W jest mocniejszy niż wzmacniacz klasy AB 2x50W, czy zawiesiłeś się ma banałach, które wydaje Ci się, że mi tłumaczysz?

Fachura 🙃

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, ProjectPi napisał:

Wzmacniacz o wyzszej mocy wyjsciowej nie jest slabszy od tego, o mocy nizszej. Rzecz jasna przy zachowaniu tej samej procedury pomiarowej i tej samej parametryzacji, ale to nawet ty ogarnales.

I tu jest cały Twoj problem, bo wzmacniacz w klasie A musi nieco inne wymagania spełnić, dla tego jak pozwolić mu pracować w klasie AB, to liczba przed W znacznie wzrośnie. Wbrew tumu co piszesz, są W w klasie A i W w klasie AB, i jak zacytowałem ze specyfikacji jeden wzmacniacz może mieć podane oba i znacznie się one różnią. I dlatego porównywanie W w klasie A do W w klasie AB, to  jak °C do °K. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jest nie wiedzieć, bo używając RTV można mieć poczucie obcowania z magią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, szymon1977 napisał:

I tu jest cały Twoj problem, bo wzmacniacz w klasie A musi nieco inne wymagania spełnić, dla tego jak pozwolić mu pracować w klasie AB, to liczba przed W znacznie wzrośnie. Wbrew tumu co piszesz, są W w klasie A i W w klasie AB, i jak zacytowałem ze specyfikacji jeden wzmacniacz może mieć podane oba i znacznie się one różnią. I dlatego porównywanie W w klasie A do W w klasie AB, to  jak °C do °K. 

 

Po raz kolejny "gdyby babka miala wąsy". Oba wzmacniacze maja podlegac tej samej procedurze pomiarowej i z takim samym obciazeniem. Zwykle zachowanie, gdy nie chce sie porownywac jablek do gruszek.

A wzmacniacz w klasie A nie bedzie pracowal w klasie AB, bo nie jest wzmacniaczem klasy AB. Wzmacniacze klasy AB moga miec podawana dodatkowo moc osiagana w klasie A, powyzej ktorej przestaja zachowywac sie jak wzmacniacze klasy A. I to i to wyrazane w takich samych jednostkach mocy zwanych watami.

Widze tu zupelnie nieprzezwyciezalna ignorancje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ProjectPi napisał:

Oba wzmacniacze maja podlegac tej samej procedurze pomiarowej i z takim samym obciazeniem.

Po co Ci dwa? Zacznij od jednego:

3 godziny temu, szymon1977 napisał:

w specyfikacji pewnego wzmacniacza:

Rated Output (20 Hz to 20 kHz, Both Channel Drive)

Class AB : 100W + 100W (8 ohm)

Class A : 25W + 25W (8 ohm)

 

Godzinę temu, ProjectPi napisał:

Zwykle zachowanie, gdy nie chce sie porownywac jablek do gruszek.

Całkiem trafna analogia do Waszego porównywania W w klasie A jednego wzmacniacza, z W w klasie AB drugiego wzmacniacza.

Godzinę temu, ProjectPi napisał:

Widze tu zupelnie nieprzezwyciezalna ignorancje.

W lustrze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz że wzmacniacz AB zagra w A, a wzmacniacz A nie zagra w AB? 😉

Co nie zmienia faktu że mała moc w A klasie zupełnie wystarczy przy w miarę skutecznych kolumnach do potężnego,  dynamicznego, muskularnego i bardzo konturowego grania...

I to nawet przy bardzo cichym graniu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marcinmarcin napisał:

A wiesz że wzmacniacz AB zagra w A, a wzmacniacz A nie zagra w AB? 😉

Nie ma to żadnego znaczenia, jak ktoś porównuje W w klasie A do W w klasie AB, i efekt porównania go dziwi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Co nie zmienia faktu że mała moc w A klasie

Zanim stwierdzisz, że moc wzmacniacza klasy A (np 25W)jest mała, to porównywanemu wzmacniaczowi klasy AB (np 50W) też zmierz w klasie A, bo na razie to sensacja jak  25°C vs 50°K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, szymon1977 napisał:

Lodgoń skoro nie nadążasz

To po ukejowemu?

Nie wiem czy ty sobie Szymon zdałeś sprawę że teraz w temacie nie napisałeś nic kompletnie nic. Przytaczasz moc urządzeń nie mając pojęcia jak działają konkretne wzmacniacze. To co tu próbujesz przebić bujak nie tłumaczy 130w w klasie D to 20 w klasie A. Ale brniesz. 

Weź chłopie rodzina się zainteresuj. 

14 godzin temu, ProjectPi napisał:

Chinczycy wysylaja mi pudelka ze sniadaniem Concordem 🙂

Troszkę się pomyliłem. Dostajesz posiłki nie wiimy. Za to przepraszam.

🙂

 

Jak się z projektem pi nie zgadzam w szerokim zakresie tak za jego zmarnowany czas dla ciebie sztos. Że się człowiekowi jescze chce po tylu latach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Przytaczasz moc urządzeń nie mając pojęcia jak działają konkretne wzmacniacze. To co tu próbujesz przebić bujak nie tłumaczy 130w w klasie D to 20 w klasie A.

Ale się zamotałeś! To nie ja tutaj robię sensację z porównania mocy w klasie A do mocy w klasie AB, podczas gdy wzmacniaczowi klasy AB wystarczy określić moc z wymaganiami klasy A, aby sensacja się skończyła. Jak działają konkretne urządzenia obstawiam wiesz jeszcze mniej, obstawiam doświadczyłeś tylko w praktyce efektu odmiennego sposobu działania. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 hours ago, Kondzio13 said:

Sabaj miał przewagę bo mogłem go zasilić świetna sieciòwką furutecha 3ts762 i podpiąć alko sparky z USB bridge. W tym zestawieniu wiim był bez szans.

A ile kosztuje cały opisany zestaw Sabaj + sieciówka + Allo Sparky?

@szymon1977

Naprawdę nie łapiesz podstawowej sprawy, że jakiś wzmak może przez pierwsze kilka/kilkanaście W pracować w klasie A, a potem płynnie przejść w klasę AB i "dociągnąć" nawet do kilkuset W.  Ale fakt "oddawania" kilku/kilkunastu W w klasie A nie czyni tego wzmaka wzmakiem klasy A.

A czysty wzmak klasy A nie wejdzie w klasę AB i jeśli jest napisane, że wzmak klasy A ma 15W to tyle ma i koniec.

Przykład 1.

Wzmak 1: 350W, z czego pierwsze 30W jest w klasie A (wartości zmyślone)

Wzmak 2: czysta klasa A, 20W.

Który jest mocniejszy w klasie A? Który jest mocniejszy ogólnie?

Druga sytuacja:

Wzmak 1: 80W, z czego pierwsze 15W w klasie A

Wzmak 2: czysta klasa A, 25W

Który jest mocniejszy w klasie A? Który jest mocniejszy ogólnie?

Kurczę, uważam się za ignoranta w sprawach techniczno-elektrycznych, ale akurat tę kwestię rozumiem dobrze.

Nie masz chopie racji.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Gabaryton napisał:

nie łapiesz

Powtarzasz to, co ja od dwóch dni usiluję kolegom uświadomić, przykład też już podawałem:

13 godzin temu, szymon1977 napisał:

w specyfikacji pewnego wzmacniacza:

Rated Output (20 Hz to 20 kHz, Both Channel Drive)

Class AB : 100W + 100W (8 ohm)

Class A : 25W + 25W (8 ohm)

 

15 minut temu, Gabaryton napisał:

Wzmak 1: 80W, z czego pierwsze 15W w klasie A

Wzmak 2: czysta klasa A, 25W

Który jest mocniejszy w klasie A? Który jest mocniejszy ogólnie?

W klasie A wzmak 2 i ogólnie wzmak 2, choć możliwości zmierzenia jego pracy z wymaganiami dla klasy AB może mylić.

15 minut temu, Gabaryton napisał:

Nie masz chopie racji

Od dwóch dni pisząc to samo, co Tobie wydaje się, że mi tłumaczysz - nie mylisz się kolego, ale o krok z tyłu jesteś 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, szymon1977 napisał:

Nie ma to żadnego znaczenia, jak ktoś porównuje W w klasie A do W w klasie AB, i efekt porównania go dziwi. 

Jakas iskierka progresu, ze koncza sie proby przekonania klasy A do bycia klasa AB.

 

10 godzin temu, szymon1977 napisał:

Całkiem trafna analogia do Waszego porównywania W w klasie A jednego wzmacniacza, z W w klasie AB drugiego wzmacniacza.

Jak zdefiniowana jest jednostka "1 W w klasie A" a jak "1 W w klasie AB"?

 

39 minut temu, szymon1977 napisał:

robię sensację z porównania mocy

Fakt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szymon1977

Wiem co przytaczasz, ale z tego, że jakiemuś wzmakowi podano 50W w klasie AB, a innemu 30W w klasie A absolutnie nie wynika, że ten drugi będzie mocniejszy.

1. Nie wiesz, ile W w klasie A oddaje wzmak, który w klasie AB ma 50W.

2. Skoro jakiemuś wzmakowi podano moc tylko w klasie A, to dla mnie (i chyba dla wszystkich tutaj) oznacza to jasno, że jest to wzmak czystej klasy A, bo żaden producent wzmaka klasy AB nie poda tylko mocy oddawanej w klasie A, tylko właśnie poda najpierw moc w AB, a potem czasami doda jeszcze ile pierwszych W jest w klasie A tak, jak to pokazałeś. Ten drugi wzmak z Twojego przykładu, który ma podane 30W klasie A może mieć 49W w klasie AB, prawda? Oczywiście przy założeniu, że może w ogóle pracować w klasie AB.

I dlatego ja podałem Ci kilka zmyślonych, ale możliwych wartości mocy dla różnych wzmaków do przemyślenia.

Nie masz chopie racji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gabaryton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Gabaryton napisał:

Wiem co przytaczasz, ale z tego, że jakiemuś wzmakowi podano 50W w klasie AB, a innemu 30W w klasie A absolutnie nie wynika, że ten drugi będzie mocniejszy

Ale to nie ja porównuję 25W w klasie A z 50W w klasie AB i dziwię się efektom  🙂

6 minut temu, Gabaryton napisał:

Nie wiesz, ile W w klasie A oddaje wzmak, który w klasie AB ma 50W.

Ale wiem, że jeśli go zmierzyć z wymaganiami dla klasy A, to z tych 50W zostanie mu może 25%

6 minut temu, Gabaryton napisał:

Nie masz chopie racji.

Napisz to jeszcze 98x to będziesz mieć 100x: jak chcesz porównywać możliwości dwóch wzmacniaczy, to im W zmierz z tą samą normą a nie dwiema różnymi - nie za trudne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minutes ago, kichanadeta said:

A teraz poprosimy moderację o wyczyszczenie wątku z wpisów niezwiązanych z tematem, a autora wątku o zablokowanie panów szczekaczy. 

Nie lubię tego robić, serio, nikt nikogo nie obraża, każdemu czasem nerwy puszczą, ale na razie jest w spokojnie.

  

12 hours ago, szymon1977 said:

A zrozumiałeś dlaczego wzmacniacz klasy A 2x25W jest mocniejszy niż wzmacniacz klasy AB 2x50W

Nie jest, bo wzmacniacz klasy A 2X25W nie wejdzie w klasę AB, jeśli tak robi, to nie jest to wzmak klasy A.

Sam piszesz, że to wzmacniacz klasy A, a jest to zupełnie co innego, niż Twoja wklejka, która pokazuje wzmacniacz klasy AB, które kilkanaście pierwszych W oddaje w klasie A, a potem wchodzi w klasę AB i jedzie z mocą dalej.

Porównujesz gruszki (klasa A) do jabłek (klasa AB z kilkoma W na początku w klasie A).

Ale może skończmy już dyskusję na temat mocy zanim przerodzi się w ostrzejszą nawalankę ad personam.  

16 hours ago, Kondzio13 said:

Nie, nie rozwala żadnego systemu. Szukałem czegoś malego do drugiego zestawu co zagra z kefami LS 50 . Wiim wrócił do sklepu a został sabaj, choć nie wiem czy na długo. Nie ma co się łudzić że za 1500 będzie hiend, a czytając niektóre wypowiedzi to niektórzy się łudzą. Na początek, do drugiego systemu, do niewymagających lub tanich kolumn wystarczy i jest to okazja. W innych połączeniach zawsze będzie to mezalians, ale jak ktoś nie ma kasy lub dużych wymagań co do dźwięku...to kupować.

Dzięki za ten wpis.  

15 hours ago, ProjectPi said:

Przy czym streamer to ekwiwalent WiiM Pro, DAC slabszy niz Pro Plus, a amp to typowe 3255. Z samej tej kombinacji wynika budzetowe przeznaczenie, aczkolwiek opakowanie funkcjami i użytecznosciami typowymi dla WiiMow wnosi wiele.

I za ten też.

Jak już pisałem, kupię Wiim Pro na początek, żeby przenieść mój "system" w XXI wiek, a potem ewentualnie wymiana wzmaka i kolumn.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gabaryton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Gabaryton napisał:

żaden producent wzmaka klasy AB nie poda tylko mocy oddawanej w klasie A

Bo liczba wyszłaby nieatrakcyjna, dlatego na targu podają 2000W pmpo (czy jakoś tak).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gabaryton napisał:

Porównujesz gruszki (klasa A) do jabłek (klasa AB z kilkoma W na początku w klasie A).

To nie moj pomysł by porównać 25W w klasie A do 50W w klasie AB i dziwić się efektom.

2 godziny temu, Gabaryton napisał:

Nie jest,

Zastosuj w praktyce to, co wydaje Ci się, że mi tłumaczysz: jeśli porównujesz moce dwóch wzmacniaczy, to zmierz je w ten sam sposób. Więc skoro wzmacniacza klasy A nie zmusisz do pracy w klasie AB, to wzmacniacz klasy AB ogranicz do pracy w klasie A i dopiero porównaj liczby. Na tę chwilę to niby wiesz o co chodzi, a wnioski jak °C vs °K

2 godziny temu, Gabaryton napisał:

Ale może skończmy...

Możesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mozna porownywnac mocy silnikow R6 i R4, bo jednostki mocy W"R4" i W"R6" sa rozne niczym °C i °K, zatem wpierw nalezy wylaczyc dwa cylindry w R6. Zabawne, na swoj sposob.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
41 minut temu, szymon1977 napisał:

°C vs °K

 

8 minut temu, ProjectPi napisał:

°C i °K

Pragnę poinformować, że "kelvin" nie jest stopniem i nie kreślimy kółeczka przed "K". Jest zwyczajnie, nieujemnym kelvinem. 😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, kangie napisał:

Pragnę poinformować, że "kelvin" nie jest stopniem i nie kreślimy kółeczka przed "K". Jest zwyczajnie, nieujemnym kelvinem. 😉

° tyle Waszej racji 🙂

 

Godzinę temu, ProjectPi napisał:

Nie mozna porownywnac mocy silnikow R6 i R4, bo jednostki mocy W"R4" i W"R6" sa rozne niczym °C i °K, zatem wpierw nalezy wylaczyc dwa cylindry w R6. Zabawne, na swoj sposob.

Brakiem zrozumienie jednego tematu obnażasz brak zrozumienia drugiego: KM to KM, ale mierzony wg SAE czy DIN to już rożne wartości wyjdą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, szymon1977 napisał:

Brakiem zrozumienie jednego tematu obnażasz brak zrozumienia drugiego: KM to KM, ale mierzony wg SAE czy DIN to już rożne wartości wyjdą.

Masz problem z czytaniem ze zrozumieniem, czy raczej z pamiecia? O zachowaniu tych samych procedur pomiarowych byla wprost mowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dyskusję o pomiarach, mocach i klasach wzmaków można prowadzić w osobnym wątku, tutaj zaczyna się wymykać spod kontroli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, szymon1977 said:

Zastosuj w praktyce to, co wydaje Ci się, że mi tłumaczysz: jeśli porównujesz moce dwóch wzmacniaczy, to zmierz je w ten sam sposób. Więc skoro wzmacniacza klasy A nie zmusisz do pracy w klasie AB, to wzmacniacz klasy AB ogranicz do pracy w klasie A i dopiero porównaj liczby. Na tę chwilę to niby wiesz o co chodzi, a wnioski jak °C vs °K

Złamię własną prośbę, ale kompletnie już nie wiem o co Ci chodzi: po co mam ograniczać wzmak AB do pracy w klasie A????

Skoro producent podaje moc całkowitą jako 100W i dodaje w specifikacji "moc w klasie A: 20W" to co Ty jeszcze chcesz mierzyć??? I po co to coś chcesz mierzyć???

I jeśli obok tego wzmaka postawię wzmak w czystej klasie A o mocy 15W to BEZ mierzenia i chrzanienia o C i k wiem, że ten pierwszy jest mocniejszy w KLASIE A.

A jak postawię obok pierwszego wzmak w klasie A o mocy 30W to bez mierzenia wiem, że w KLASIE A mocniejszy jest ten drugi, ale dalej jest słabszy w mocy całkowitej.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gabaryton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, ProjectPi napisał:

Masz problem z czytaniem ze zrozumieniem, czy raczej z pamiecia? O zachowaniu tych samych procedur pomiarowych byla wprost mowa.

Skoro mówisz o zachowaniu tych samych procedur pomiarowych, to dlaczego jednemu wzmacniaczowi pozwalasz pracować w klasie AB, podczas gdy drugi mierzysz w klasie A? To dokładnie ten sam błąd, co porównywanie mocy wg norm SAE i DIN.

39 minut temu, Gabaryton napisał:

po co mam ograniczać wzmak AB do pracy w klasie A????

Żeby zachować tę samą procedurę pomiarową.

41 minut temu, Gabaryton napisał:

A jak postawię obok pierwszego wzmak w klasie A o mocy 30W to bez mierzenia wiem, że w KLASIE A mocniejszy jest ten drugi, ale dalej jest słabszy w mocy całkowitej.

Zmierz mu PMPO to wyjdzie mocniejszy od samego siebie.

-----

Godzinę temu, Gabaryton napisał:

Panowie, dyskusję o pomiarach, mocach i klasach wzmaków można prowadzić w osobnym wątku

Zaproponuj jakiś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, szymon1977 napisał:

dlaczego jednemu wzmacniaczowi pozwalasz pracować w klasie AB

Bo to jest jego klasa.

29 minut temu, szymon1977 napisał:

podczas gdy drugi mierzysz w klasie A

Bo to jest jego klasa.

 

Jezeli chce porownac moc wyjsciowa dwoch wzmacniaczy, to porownuje wlasciwa im prace z uwzglednieniem tych samych procedur pomiarowych.

Jezeli bede chcial porownac moc X i Z, po warunkiem "blablabla", ktory np. oznacza zmuszenie Z do nieoptymalnego dzialania z powodu jego mozliwosci, ktorych nie ma X, to tak zrobie, ale to nie bedzie porownanie mocy X i Y, a porownanie mocy X i Y pod warunkiem "blablabla".

Jak porownuje napiecie LPS i SMPS, to nie cuduje, ze maja roznego "typu" wolty, bo wewnetrznie pracuja na odmiennych zasadach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ProjectPi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przecież to jest oczywiste od dłuższego już czasu - poprawność polityczna, gender itp - nie można porównywać mocy dwóch wzmacniaczy, bo przecież jeden ma mniejszą moc, za to przecież może być dobry w czym innym, np w rysowaniu 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.