Skocz do zawartości
IGNORED

Wiim Amp - rozwala system?


Gabaryton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, Arek80 napisał:

Te 120 W to takie papierowe, bo lampa 20W SE miażdży go dynamiką

30W w A klasie masakruje 250W w D klasie. Wrażenie jakby było na odwrót. Sugden przestawia te same kolumny które ledwie plumkały mdło z Hypexem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, marcinmarcin napisał:

30W w A klasie masakruje 250W w D klasie. Wrażenie jakby było na odwrót. Sugden przestawia te same kolumny które ledwie plumkały mdło z Hypexem...

Dlaczego wrażenie jakby było na odwrót? Przecież to zbieżne wnioski z moimi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Arek80 napisał:

Te 120 W to takie papierowe

Dlaczego papierowe? Proste pomiary napiecia i natezenia przy obciazeniu 4 omy potwierdzaja moc ze specyfikacji.

A ze impedancje kolumn sa zmienne i moga znaczaco przekraczac deklarowana przez producenta, w zaleznosci od czestotliwosci, to juz insza inszosc. Wzrost impedancji to spadek mocy dla zrodel napieciowych.

3 godziny temu, K8v8M napisał:

Co konkretnie masz na myśli?

Np. charakterystyka zalezna od obciazenia czy znaczny wzrost impedancji wyjsciowej wraz ze wzrostem czestotliwosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Arek80 napisał:

Dlaczego wrażenie jakby było na odwrót? Przecież to zbieżne wnioski z moimi

Wnioski mamy zgodne ‐ 10x słabsza A klasa robi wrażenie jakby była 10x mocniejsza - o to mi chodziło z wrażeniem że jest na odwrót. 

Na odwrót niż moc wypisana na tabliczkach znamionowych...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, ProjectPi napisał:

Dlaczego papierowe? Proste pomiary napiecia i natezenia przy obciazeniu 4 omy potwierdzaja moc ze specyfikacji.

A ze impedancje kolumn sa zmienne i moga znaczaco przekraczac deklarowana przez producenta, w zaleznosci od czestotliwosci, to juz insza inszosc. Wzrost impedancji to spadek mocy dla zrodel napieciowych.

Np. charakterystyka zalezna od obciazenia czy znaczny wzrost impedancji wyjsciowej wraz ze wzrostem czestotliwosci.

Papierowe w znaczeniu, że nie były w stanie poprawnie wysterować kolumn podczas gdy robił to 20W wzmacniacz lampowy. Nie podważam danych producenta, bo pomiarów nod robiłem. Zresztą tak jak napisałem, nie czepiam się Wiima, bo to są cholernie wredne do napędzenia kolumny i tranzystory o wiele mocniejsze klękają, a lampy prowadzą je bardzo dobrze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Arek80 napisał:

Papierowe w znaczeniu, że nie były w stanie poprawnie wysterować kolumn podczas gdy robił to 20W wzmacniacz lampowy. Nie podważam danych producenta, bo pomiarów nod robiłem. Zresztą tak jak napisałem, nie czepiam się Wiima, bo to są cholernie wredne do napędzenia kolumny i tranzystory o wiele mocniejsze klękają, a lampy prowadzą je bardzo dobrze. 

Z jednymi kolumnami poradzi sobie gorzej, z innymi lepiej. Generalnie poradzi sobie gorzej niz klasa D z wysokiej polki, ze wzgledu na przypadlosci TPA3255. A lampy maja to do siebie, ze nie zawsze zachowuja sie jak zrodla napieciowe - w zamian czasem utrzymuja stalosc pradu przy zmianach impedancji, i zmienne napiecie. Stad z grubsza stala moc, choc znamionowo dosc niska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ProjectPi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Tomek_waw napisał:

W dalszym ciągu,żadna policja tego nie sprawdza i można sobie testować 🙂

Akurat oglądałem sobie jednego takiego kolesia na Youtubie i podłączył sobie Kef Blade Two Meta ( 26K Euro za parę ) ze wzmacniaczem Dayton HTA200 ( 350 USD ). Podobno jeszcze go nie zamknęli czyli dalej można 😉

 

 

I nic nie wybuchło. Jasne że można. 

Ja jadłem kiedyś jajecznicę z ketchupem.

10 godzin temu, Arek80 napisał:

No wiadomo, że odstaje. Nie był w stanie wysterować Extrem, bas był kartonowy, potencjometr rozkręciłem na maksa i nie było za głośno. Te 120 W to takie papierowe, bo lampa 20W SE miażdży go dynamiką. Ale nie oczekiwałem, że będzie inaczej i nie powinno to być skalą oceny, bo w systemie do którego go wpisałem każdy przewód i każda lampa są od niego droższe o całych urządzeniach czy kolumnach nie wspominając. Także nie jest to wzmacniacz audiofilski. Ale w salonie sprawdza się idealnie wręcz, bo jego funkcjonalność jest wzorowa. Uruchamia się razem z TV, widzą go wszelkie Tidale czy inne serwisy audio. W zasadzie nie trzeba pamiętać, że jest. Dobrać mu kolumny z łagodną górą, podłączyć suba z odcięciem dołu z poziomu wzmacniacza, o ile jest taka opcja, bo jeszcze nie sprawdziłem i można się cieszyć muzyką, filmami, rozrywką. 

Kiedy ja mówię że papierowe to dostaje oo łapach. Kiedy mówię że kartonowy bas ktoś puka do moich drzwi a jak otwieram to nikogo nie ma. Uważaj. 

8 godzin temu, ProjectPi napisał:

Dlaczego papierowe? Proste pomiary napiecia i natezenia przy obciazeniu 4 omy potwierdzaja moc ze specyfikacji

No to jak wyjaśnisz że to 120w gra ciszej niż 30 z lampy albo tranzystora w klasie A?

Bardziej nasyconym dźwiękiem. Pełniejszym.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Piotr Sonido napisał:

No to jak wyjaśnisz że to 120w gra ciszej niż 30 z lampy albo tranzystora w klasie A?

No jeden chyba lubi hopsać, a drugi mniej, nie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, ProjectPi napisał:

No jeden chyba lubi hopsać, a drugi mniej, nie ?

O widzisz, odkryłeś sedno wreszcie.... To teraz znajdź jeszcze ten parametr co odpowiada za jakość dźwięku i nobel murowany 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, marcinmarcin napisał:

O widzisz, odkryłeś sedno wreszcie.... To teraz znajdź jeszcze ten parametr co odpowiada za jakość dźwięku i nobel murowany 😁

To już pogadaj sobie z kolegą, może długość nogi albo co. 

Czekaj, to może być ketchup.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ProjectPi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Ja jadłem kiedyś jajecznicę z ketchupem.

Co kto lubi, ja nikomu w jajka nie zaglądam 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa dyskusja o mocy, zachowaniu wzmaków lampowych vs w klasie D, dziękuję.

Chyba kupię po prostu streamer Pro Plus i zostawię sobie otwartą ścieżkę jeśli chodzi o wzmak.

Skoro Pro Plus ma EQP i korekcję akustyki w domenie cyfrowej, to mogę skusić się na "audiofilski" piecyk bez kręciołków bass/treble.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gabaryton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Gabaryton napisał:

Chyba kupię po prostu streamer Pro Plus i zostawię sobie otwartą ścieżkę jeśli chodzi o wzmak.

Tak 🙂

13 minut temu, Gabaryton napisał:

Skoro Pro Plus ma EQP i korekcję akustyki w domenie cyfrowej, to mogę skusić się na "audiofilski" piecyk bez kręciołków bass/treble.

Jeśli to jest tylko EQP to trochę ograniczone możliwości...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ajothe

O ile dobrze kojarzę, to są w aplikacji tradycyjne kręciołki, korektor graficzny i korektor parametryczny (czteropunktowy, tak się mówi?), także opcji chyba aż nadto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gabaryton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Gabaryton napisał:

@Ajothe

O ile dobrze kojarzę, to są w aplikacji tradycyjne kręciołki, korektor graficzny i korektor parametryczny (czteropunktowy, tak się mówi?), także opcji chyba aż nadto.

W porównaniu do DSP z filtrami to są ograniczone. Jak nie chcesz się bawić w pomiary i korekcję z korekcja fazy to wystarczy PEQ. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Gabaryton napisał:

@Ajothe

O ile dobrze kojarzę, to są w aplikacji tradycyjne kręciołki, korektor graficzny i korektor parametryczny (czteropunktowy, tak się mówi?), także opcji chyba aż nadto.

Korekcja akustyki jest w fazie beta, rezultatem bedzie 10-cio zakresowy PEQ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, ProjectPi napisał:

No jeden chyba lubi hopsać, a drugi mniej, nie ?

Jeżeli tak uważasz. 

7 godzin temu, marcinmarcin napisał:

O widzisz, odkryłeś sedno wreszcie.... To teraz znajdź jeszcze ten parametr co odpowiada za jakość dźwięku i nobel murowany 😁

Parametr odpowiedzialny za to hopsanie. 

Ale widzę że kolega zmyślnie próbował ominąć odpowiedź na twoje pytanie. 

No nic. Może kiedyś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Może kiedyś.

Moze kiedys przeczytasz, ze zrozumieniem, co bylo tu - w okolicy pytania - napisane, polaczysz kropki, i juz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, ProjectPi napisał:

Moze kiedys przeczytasz, ze zrozumieniem, co bylo tu - w okolicy pytania - napisane, polaczysz kropki, i juz.

Może kiedyś po prostu odpowiesz na pytanie które ktoś wprost ci zadaje. 

Rozumiem że sam jesteś posiadaczem tego urządzenia i dlatego dążysz aby jego wartość w internecie rosła tak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Może kiedyś po prostu odpowiesz na pytanie które ktoś wprost ci zadaje. 

Z reguly odpowiadam wprost, ani nie specjalizuje sie w prowadzeniu hurtowni, ani tez nie czestuje jajecznica.

 

5 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Rozumiem że sam jesteś posiadaczem tego urządzenia i dlatego dążysz aby jego wartość w internecie rosła tak?

Nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze się obruszasz, gdy ktoś zarzuci Ci fakt, że nie pozwolisz, by jakikolwiek zarzut wobec Wiimów pozostał bez Twojej odpowiedzi czy riposty. W każdym Wiimowym wątku piszesz swoje obronne argumenty i promotorskie treści. Jakoś tak "podejrzane" to jest (zastanawiam się czy cudzysłów potrzebny). Pytałem kiedyś, czy masz deal z Wiimem, zaprzeczyłeś, ale sam chyba widzisz, że ta aktywność - patrząc z boku- trochę nadgorliwa jest. Szczerze mówiąc przez tyle lat na żadnym forum nie spotkałem takiego, zagorzałego, wiernego kibica i fanatyka jakiejś marki.
Czy mi to przeszkadza? Czy ja wiem. Bardziej chodzi tu chyba o wiarygodność, by wymieniane opinie były rzetelne, a te negatywne nie były zakrzykiwane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Tomek_waw napisał:

Co kto lubi, ja nikomu w jajka nie zaglądam 🙂

 

No jeszcze tego na forum brakuje!🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, Wito76 said:

Szczerze mówiąc przez tyle lat na żadnym forum nie spotkałem takiego, zagorzałego, wiernego kibica i fanatyka jakiejś marki.

Oj, to chyba w wątku o Sabaju nie byłeś 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Oj, to chyba w wątku o Sabaju nie byłeś
No dobra , zapomniałem o Sabaju i izolacji galwanicznej, ale to jeszcze inny typ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.