Skocz do zawartości
IGNORED

Wiim Amp - rozwala system?


Gabaryton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Gabaryton napisał:

Dzwoniłem właśnie do pobliskiego "salonu" audio, czekają na dostawę, jest mnóstwo telefonów w sprawie Wiim AMP.

I cena już rośnie. Wszędzie było 1599, a teraz już 1699 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Ajothe napisał:

Różnice absolutnie nie były marginalne. 

A może to prostu subiektywność oczekiwań? Jedni są zadowoleni, że polepszą dźwięk 1-5%, a być może dla mnie będzie to dopiero 20-30%? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minutes ago, Blanco said:

A może to prostu subiektywność oczekiwań? Jedni są zadowoleni, że polepszą dźwięk 1-5%, a być może dla mnie będzie to dopiero 20-30%? 

Procenty to można porównywać w alkoholu albo w banku przy wyborze kredytu lub lokaty.

Bo co to znaczy, że dźwięk z jednego systemu jest 5% lepszy/gorszy od dźwięku z innego systemu???

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Gabaryton napisał:

Procenty to można porównywać w alkoholu albo w banku przy wyborze kredytu lub lokaty.

Bo co to znaczy, że dźwięk z jednego systemu jest 5% lepszy/gorszy od dźwięku z innego systemu???

 

Procenty nie mają tutaj precyzyjnego określenia, a jedynie wymiar symboliczny. Przykładowo, gdy ja porównywałem Wiim Ampa do Audiolab to zauważyłem, że pewne instrumenty "lepiej" zagrały na Audiolabie tzn. w ich wybrzmieniu było więcej emocji, charakteru. Natomiast ogólnie granie było niemal identyczne, dlatego wg. mojej skali określam "miarowo" (chociaż się nie da), że ileś tam procent Audiolab zagrał lepiej, ale nie było to np. 50%, co wg. mojego wyznacznika, jest to zupełnie odmienne granie. 

Ponadto, uważam, że podobnie jest w sporcie, chociaż nie doszukuję się tutaj analogii. Mianowicie, gdy zaczynasz trenować lub zabawę w stereo, to na początku efekty zmian są ogromne, ale gdy już stajesz się zaawansowany to, aby osiągnąć progres w stosunku do już będącego stanu, musisz ponieść ogromny wysiłek lub nakłady finansowe (w stereo), aby osiągnąć wyższy, ale niespektakularny efekt. Mam nadzieję, że udało mi się przedstawić mój tok myślenia 😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Blanco napisał:

I cena już rośnie. Wszędzie było 1599, a teraz już 1699 🙂

Bez przesady, "nie świrujcie" 😉 . Na Amazonie jest dostępny od ręki  za 1600 z darmową dostawą i ew. zwrotem 30 dniowym. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowałem hybrydę chyba 2 dni temu i widzę, że bierzesz ten pomysł pod uwagę, jako opcja. No to pójdę za ciosem - bo wspomniałeś też że bierzesz pod uwagę - i zaproponuję lampę. Wiadomo jak to lampa, golas bez bajerów na pokładzie, bez DACa, bez korekcji tonów, bez streamera itd. Ale jeśli chcesz przeskok w sensie charakteru grania, barwy, ciekawszych wybrzmień (a zwróciłeś na to uwagę przy Audiolabie) to lampa będzie wejściem w inny świat trochę. Żeby nie spłukać się i żeby być zadowolonym szukaj sprzętów po upgrade. I tutaj oczywiście konkurencyjne są Yaqiny, Cayiny itp - proponuję na lampie EL34, bo tam znajdziesz kwintesencję lampowego grania. Ja wiem, że to trzeba przetrawić, to nie takie proste przejść z klasy D na lampę - mam na myśli że w głowie. Obawy czy dobrze robię, czy poradzę sobie z tymi lampami - tak czy siak masz materiał do przemyśleń. Ja bym tak zrobił, ale to już porada z racji przebytej tej drogi i swoich prywatnych doświadczeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano (edytowane)
1 hour ago, Blanco said:

A może to prostu subiektywność oczekiwań? Jedni są zadowoleni, że polepszą dźwięk 1-5%, a być może dla mnie będzie to dopiero 20-30%? 

1 hour ago, Gabaryton said:

Procenty to można porównywać w alkoholu albo w banku przy wyborze kredytu lub lokaty.

Bo co to znaczy, że dźwięk z jednego systemu jest 5% lepszy/gorszy od dźwięku z innego systemu???

34 minutes ago, Blanco said:

Procenty nie mają tutaj precyzyjnego określenia, a jedynie wymiar symboliczny.

Z całym szacunkiem, ale kolega miesza pojęcia w karkołomny wręcz sposób.

Procent to precyzyjne, matematyczne określenie, o ściśle określonej wartości, służy do opisywania wartości mierzalnych i policzalnych i nie ma nic wspólnego z "wymiarem symbolicznym".

I właśnie dlatego kompletnie nie nadaje się do opisywania wrażeń subiektywnych typu dźwięk, zapach czy uroda kobiety (nie mówię o wymiarach, bo różnice między nimi da się wyrazić procentowo).

Sorry, ale zaczynam zgrzytać zębami kiedy ktoś o dźwięku/zapachu/urodzie zaczyna pisać w kategoriach matematyczno-księgowych.

Off-top, ale jako autorowi wątku wolno mi 😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gabaryton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeskok... typowo wybor miedzy czyms co wzmacnia oddajac zarejestrowany przekaz a generatorem znieksztalcen, pardon, ubogacaczem brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano (edytowane)
8 minutes ago, Wito76 said:

Zaproponowałem hybrydę chyba 2 dni temu i widzę, że bierzesz ten pomysł pod uwagę, jako opcja. No to pójdę za ciosem - bo wspomniałeś też że bierzesz pod uwagę - i zaproponuję lampę. Wiadomo jak to lampa, golas bez bajerów na pokładzie, bez DACa, bez korekcji tonów, bez streamera itd. Ale jeśli chcesz przeskok w sensie charakteru grania, barwy, ciekawszych wybrzmień (a zwróciłeś na to uwagę przy Audiolabie) to lampa będzie wejściem w inny świat trochę. Żeby nie spłukać się i żeby być zadowolonym szukaj sprzętów po upgrade. I tutaj oczywiście konkurencyjne są Yaqiny, Cayiny itp - proponuję na lampie EL34, bo tam znajdziesz kwintesencję lampowego grania. Ja wiem, że to trzeba przetrawić, to nie takie proste przejść z klasy D na lampę - mam na myśli że w głowie. Obawy czy dobrze robię, czy poradzę sobie z tymi lampami - tak czy siak masz materiał do przemyśleń. Ja bym tak zrobił, ale to już porada z racji przebytej tej drogi i swoich prywatnych doświadczeń.

A co by było, gdyby do wzmaka lampowego podłączyć Wiim Pro Plus?

Mamy streamer, DAC, korekcję dźwięku w domenie cyfrowej plus "czar" lampy.

Brzmi kusząco...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gabaryton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, poczytaj jeszcze o koszmarnych zniekształceniach w lampowcach i słynnych parzystych harmonicznych. Fanom wykresów i zniekształceń na 5 miejscu po przecinku grożą wrzody, siwe włosy i impotencja na samą myśl o nich. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Wito76 napisał:

No właśnie, poczytaj jeszcze o koszmarnych zniekształceniach w lampowcach i słynnych parzystych harmonicznych. Fanom wykresów i zniekształceń na 5 miejscu po przecinku grożą wrzody, siwe włosy i impotencja na samą myśl o nich. 

Na szczęście, nie jestem fanem danych i wykresów. Chociaż mnie zaintrygowałeś, to nie będę o tym wyszukiwać informacji. Jest nadzieja 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Gabaryton napisał:

Procent to precyzyjne, matematyczne określenie, o ściśle określonej wartości, służy do opisywania wartości mierzalnych i policzalnych i nie ma nic wspólnego z "wymiarem symbolicznym".

I właśnie dlatego kompletnie nie nadaje się do opisywania wrażeń subiektywnych typu dźwięk,

Mylisz się: wielkość zjawisk niemierzalnych można oszacować procentowo, tylko trzeba sobie zdawać sprawę, że jest to niezbyt dokładne i subiektywne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Blanco napisał:

Dodatkowo korzystnie byłoby zrobić to w dobrych akustycznie warunkach. Być może wtedy różnice mogłyby się uwypuklić. Ja chętnie uczestniczyłbym w takim teście 🙂 Cały czas myślę o tych kablach Klotz (bi-wired), które używam... A jeśli to one są ogranicznikiem tego porównania? 

Są jeszcze inne możliwości: 

A - ja jestem już przygłuchy

B - moja partnerka również jest przygłucha 🙂

C - Magnat wypuszcza podstawki za 6k, które w rzeczywistości są warte 1-2k i Audiolab przerasta ich możliwości 

C odpada.

 

16 godzin temu, Tomek_waw napisał:

@Blanco Wiim Amp będzie miał jeszcze korekcję pomieszczenia. To może przynieść zmiany 

Jak to ma działać? Skąd to info? Mikrofon będzie podpinany przez pc?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Jak to ma działać? Skąd to info? Mikrofon będzie podpinany przez pc?

Jeszcze nie wiadomo. Dopiero są zapis na wersję Beta. Pilot ma mikrofon, może będzie można użyć telefonu. Póki co wiadomo,że będzie oparty o nową 10-zakresową PEQ.

Zapisy na testy są tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomek_waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

C odpada

Też tak uważam, ale jako, że nie mam dużego doświadczenia w rotowaniu sprzętem to biorę pod uwagę każdy czynnik. Znajomy od którego otrzymałem te kolumny, wysoko je ceni. Już raz sprzedał, a później musiał je przeprosić i ponownie zakupił. Wczoraj miałem okazję posłuchać u siostry niedrogiego stereo denon + podłogówki indiana line. Niby podłogówki, ale wyraźnie czuć, że Magnat to inna jakość, rozmach, dynamika i otwartość.

Czyli zostaje A lub B 😉

PS. Jestem zadowolony, może po prostu za bardzo kombinuje czytając forum, ale chciałbym wykorzystać ich pełen potencjał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Tomek_waw napisał:

Jeszcze nie wiadomo. Dopiero są zapis na wersję Beta. Pilot ma mikrofon, może będzie można użyć telefonu. Póki co wiadomo,że będzie oparty o nową 10-zakresową PEQ.

Zapisy na testy są tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na ten moment mikrofon z telefonu, tylko iOS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.03.2024 o 13:30, Gabaryton napisał:

Dzwoniłem właśnie do pobliskiego "salonu" audio, czekają na dostawę, jest mnóstwo telefonów w sprawie Wiim AMP.

Mają oddzwonić jak będzie na stanie, przejadę się z moimi kolumnami i może tam posłucham jeszcze jakichś innych z Wiim AMP. No i może do moich kolumn da się podłączyć inny wzmak?

Pożyjemy, zobaczymy.

Zazwyczaj daje się ludziom poradę, żeby zaczęli myśleć, ale w tym przypadku postąpię odwrotnie: przestań myśleć 😉

Amazon ma za 1600. Jak kupić to ta droga może być 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Tomek_waw napisał:

Jeszcze nie wiadomo. Dopiero są zapis na wersję Beta. Pilot ma mikrofon, może będzie można użyć telefonu. Póki co wiadomo,że będzie oparty o nową 10-zakresową PEQ.

Zapisy na testy są tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzięki za info!!

6 godzin temu, Blanco napisał:

Też tak uważam, ale jako, że nie mam dużego doświadczenia w rotowaniu sprzętem to biorę pod uwagę każdy czynnik. Znajomy od którego otrzymałem te kolumny, wysoko je ceni. Już raz sprzedał, a później musiał je przeprosić i ponownie zakupił. Wczoraj miałem okazję posłuchać u siostry niedrogiego stereo denon + podłogówki indiana line. Niby podłogówki, ale wyraźnie czuć, że Magnat to inna jakość, rozmach, dynamika i otwartość.

Czyli zostaje A lub B 😉

PS. Jestem zadowolony, może po prostu za bardzo kombinuje czytając forum, ale chciałbym wykorzystać ich pełen potencjał

Magnat to w drugą stronę. Dostajesz produkt który szukasz w innych firmach w droższym pułapie. Inna sprawa że to nie jest równoznaczne z tym że musi co się podobać ich dźwięk.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za OT, ale tu chyba najprędzej znajdę odpowiedź: czy Chińczycy mają w ofercie swoje malutkie wzmacniaczyki w wersji 5.1 do KD? Interesuje mnie jak najtańszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, szymon1977 napisał:

Sory za OT, ale tu chyba najprędzej znajdę odpowiedź: czy Chińczycy mają w ofercie swoje malutkie wzmacniaczyki w wersji 5.1 do KD? Interesuje mnie jak najtańszy.

Ależ tak: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  choć malutki nie jest aż tak

 1200W-wzmacniacza-Hifi-g-o-nik-wzmacniac

A tu mniejszy cudak: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez (nie)przecietniak

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5.1 bez dekoderów 😛

Nie wiem jak ten pierwszy ale ten drugi nie ma nawet wejścia analogowego 5.1

W życiu takiego cudaka. Myślałem że magnat się skusi czymś 5.1/7.1 sensownym. Ale chyba jednak nie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 hours ago, Marqs said:

Amazon ma za 1600. Jak kupić to ta droga może być 🙂 

W "moim" sklepie też jest za 1599PLN 🙂

Może jestem staroświecki, ale ważną częścią zakupów audio jest dla mnie kontakt z żywą osobą, rozmowa o sprzęcie (choć czasem schodzi na inne tematy).

Dobrze mnie potraktowano w tym sklepie przy zakupie budżetowego CD, nie próbowano wciskać wyższego modelu, hiper-kabli czy rozszerzonej gwarancji. Myślałem, że wpadnę, kupię odtwarzać i wyjdę, ale właściciel zapytał mnie o resztę toru, ewentualne plany zmian. Wtedy "chorowałem" na Lintony, to sprzedawca zapytał czy mam czas (miałem), a potem podłączył mi je do zestawu Marantza z wyższej półki, posłuchałem chwilę, wymieniliśmy parę uwag, potem sam od siebie podłączył mi jakieś inne kolumny, znowu pogadaliśmy troszkę, a potem już musiałem iść, choć widać było, że właściciel mógłby tak do wieczora.

I takie doświadczenie jest warte 100 czy 200 PLN więcej, przynajmniej dla mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Gabaryton napisał:

W "moim" sklepie też jest za 1599PLN 🙂

Może jestem staroświecki, ale ważną częścią zakupów audio jest dla mnie kontakt z żywą osobą, rozmowa o sprzęcie (choć czasem schodzi na inne tematy).

Dobrze mnie potraktowano w tym sklepie przy zakupie budżetowego CD, nie próbowano wciskać wyższego modelu, hiper-kabli czy rozszerzonej gwarancji. Myślałem, że wpadnę, kupię odtwarzać i wyjdę, ale właściciel zapytał mnie o resztę toru, ewentualne plany zmian. Wtedy "chorowałem" na Lintony, to sprzedawca zapytał czy mam czas (miałem), a potem podłączył mi je do zestawu Marantza z wyższej półki, posłuchałem chwilę, wymieniliśmy parę uwag, potem sam od siebie podłączył mi jakieś inne kolumny, znowu pogadaliśmy troszkę, a potem już musiałem iść, choć widać było, że właściciel mógłby tak do wieczora.

I takie doświadczenie jest warte 100 czy 200 PLN więcej, przynajmniej dla mnie.

No to idealnie, odniosłem się też do tego co pisali poprzednicy, że brak lub cena podskoczyła z racji dużego zainteresowania. 
Też jestem na kupnie czegoś i mam nie lada problem. Chciałem zamówić na odsłuchy 2-3 komplety monitorów, tego wiima i jest kłopot bo sprzętu w sklepach brak 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

5.1 bez dekoderów 😛

Właśnie! A liczyłem na coś w niższej cenie niż markowa konkurencja, nieco niższej jakości, ale z aktualnymi dekoderami.

-----

Nie kontynuujmy OT, dla mnie temat 5.1 w tym wątku jest zakończony, dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marqs napisał:

Chciałem zamówić na odsłuchy 2-3 komplety monitorów, tego wiima i jest kłopot bo sprzętu w sklepach brak

Pochwal się jakie monitory chciałeś zamówić do Wiima 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Blanco napisał:

Pochwal się jakie monitory chciałeś zamówić do Wiima 🙂

Ja to jestem w rozkroku bo takich "pomysłów" to nie widziałem za wiele 🙂 
Pokój długi z aneksem kuchennym (aneks na długiej ścianie), i kolumny miały by być pomiędzy wiszącymi szafkami a blatem 🙂 Niby w teorii wejdzie każdy monitor ale jednak te większe to zabierze za dużo miejsca (serce i rozum się kłóci xD). Jest to swoista druga strefa co ma grać przy okazji... może w połączeniu czasem (jakby goście przyszli) - A+B... ot jak wyżej pisałem dziwne pomysły 🙂

Rozważałem raczej budżetowe konstrukcje o mniejszych gabarytach jako rozsądny wybór, ale założyłem że przetestuje na miejscu kilka par: Dali Spektor 1, Elac debut 2.0, Heco Aurora 300 i jedyne 3-drożne  Magnat Signature 503. Po krótkiej wymianie zdań z jednym ze sklepów zaproponowali System Audio Saxo czyli weszło na listę i zamiast być ich mniej by zamówić do odsłuchania w warunkach docelowych to mi dolali do pieca. 

Wychodzi na to, że jest ogólny problem z dostępnością sprzętu i chyba trzeba ruszyć się do sklepu na odsłuch i dopiero coś wyselekcjonować, zamówić, przetestować. 

Sam gram u siebie w salonie ma quadzie artera play + zensory 7 i tylko do  tego miałbym porównanie. Ten WiiM ma fajne funkcje bo źródło by było z serwisów streamingowych. Szukałem jeszcze innego pudełka ale w tej cenie nie ma nic. No chyba, że osobno streamer i osobno jakiś wzmacniacz, ale HDMI robi różnicę co na pewno będzie wykorzystywane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.