Skocz do zawartości
IGNORED

Wiim Amp - rozwala system?


Gabaryton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe Primare lub wywrócić cały system do góry nogami i kupić aktywne paczki na hypexach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez NRK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, NRK napisał:

Nowe Primare

Nie ma (nie widzę) wzmacniacza w tej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, (nie)przecietniak napisał:

No co Ty?

Myślałem, że mowa o WiiM Amp 😉 

45 minut temu, (nie)przecietniak napisał:

Czyli co to oznacza w praktyce? , że jakie muszą byc optymalne kolumny, bo to o nie chyba chodzi, tak?

Takie, które mają jak najmniejsze spadki impedancji. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blanco

Dziękuję bardzo za Twoje porównanie/test, świetnie się czytało.

Przepraszam za brak cytatu, ale nie chce mi się grzebać w wątku, anapisał ktoś niedawno, że wadą układu 3255 jest charakterystyka częstotliwościowa jest mocno zależna od impedancji obciążenia.

O ile dobrze pamiętam wykres, to były to jakieś dziesiętne czy setne części decybela, a na moje pytanie czy takie spadki/wahania są słyszalne padła odpowiedź (cytuję z pamięci) "nie wypowiadam się, bo za wokoło jest za dużo cybernietoperzy".

Jeśli dobrze rozumiem określenie "cybernietoperze", to dla mnie ta odpowiedź oznacza "nie, nie są słyszalne dla normalnych ludzi".

Proszę o wyprowadzenie z błędu, jeśli się mylę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalistą ale domyślam się,że chodzi tutaj o "load dependency" czyli:

Niektóre wzmacniacze nie lubią określonych obciążeń głośników, kombinacji przesunięć fazowych i/lub niskich impedancji przy określonych częstotliwościach.

Jeżeli chodzi o wzmacniacz oparte o 3255 to może to być słyszalny problem przy niektórych kolumnach. Rozwiązaniem wydaje sie PFFB ( post filter feedback board ) i już dawno Texas Instrument wypuścił " white paper " jak to zaimplementować:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tyle,że problemem są dodatkowe koszty więc te wzmacniacze będą odpowiednio droższe. Przykładowo ostatnio Aiyima wypuściła Model A70 , gdzie nie jest to już problemem ale kosztuje 229 usd. Czy warto za to dopłacać, to już każdy musi sobie sam odpowiedzieć.

image.thumb.png.60f67ab096317006ce996f13447d4dab.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawka poprawką, a w moim wieku powyżej 18kHz panuje cisza absolutna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, szymon1977 said:

Poprawka poprawką, a w moim wieku powyżej 18kHz panuje cisza absolutna.

Bo nie jesteś cybernietoperzem 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Gabaryton napisał:

Bo nie jesteś cybernietoperzem 😉

Jeszcze 10lat i będąc na wpół głuchym będę młodym opowiadać na Forum, czego to nie usłyszałem po zmianie... eee, oby nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Poprawka poprawką, a w moim wieku powyżej 18kHz panuje cisza absolutna.
Dość odważna teza. Obstawialbym raczej okolice 15kHz. Sprawdzałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, przmor napisał:
3 godziny temu, szymon1977 napisał:
Poprawka poprawką, a w moim wieku powyżej 18kHz panuje cisza absolutna.

Dość odważna teza. Obstawialbym raczej okolice 15kHz. Sprawdzałeś?

Przeczytaj jeszcze raz, co napisał Szymon.

Przecież stwierdził, że od 18kHz panuje cisza, czyli nie słyszy.

To i tak pewno jakiś test samojebka, bo audiogram jest do 8kHz.

W szczególnych zawodach/przypadkach robią trochę wyżej, ale to i tak chyba nie tak wysoko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szymon1977 napisał:

Poprawka poprawką, a w moim wieku powyżej 18kHz panuje cisza absolutna.

Na kolumnach to sprawdziłeś czy jak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdziłem generatorem sinusa on-line na słuchawkach podłączonych do komputera. Wyszło mi, że powyżej 13-14kHz słyszę ciszę. Zauważyłem też pewną "nierównomierność kanałów" w paśmie średnich tonów. Dźwięk przemieszczał się nieco między uszami. Mam 55 lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Pseudodrummer napisał:

Jaki wzmacniacz na nCore warto wziąc pod uwagę?

Chocby IOMy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent pisze, że: "The IOM NCore® is a high-end stereo power amplifier", więc to chyba nie ta zakładka 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, przmor napisał:

Ja sprawdziłem generatorem sinusa on-line na słuchawkach podłączonych do komputera. Wyszło mi, że powyżej 13-14kHz słyszę ciszę. Zauważyłem też pewną "nierównomierność kanałów" w paśmie średnich tonów. Dźwięk przemieszczał się nieco między uszami. Mam 55 lat.

Kalibrowałeś jakoś poziom głośności? 

Bez tego taki test nie ma najmniejszego sensu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób można wykonać kalibrację? Robiłem wiele testów słuchu on-line ale chodziło w nich bardziej o zrozumiałość mowy zakłócanie różnymi odgłosami. Znasz jakiś sensowny test on-line?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, przmor napisał:
13 godzin temu, szymon1977 napisał:
Poprawka poprawką, a w moim wieku powyżej 18kHz panuje cisza absolutna.

Dość odważna teza. Obstawialbym raczej okolice 15kHz. Sprawdzałeś?

Nie, ale na wklejone tu wykresy 28kHz wystarczy.

8 godzin temu, przmor napisał:

Ja sprawdziłem generatorem sinusa on-line na słuchawkach podłączonych do komputera. Wyszło mi, że powyżej 13-14kHz słyszę ciszę.

Ch.j tam z wysokimi - dobrze, że nam basu nie ubywa 🙂

-----

9 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Na kolumnach to sprawdziłeś czy jak?

Na słuchawkach, porównywałem z synem. 

-----

3 godziny temu, Ajothe napisał:

Kalibrowałeś jakoś poziom głośności? 

Bez tego taki test nie ma najmniejszego sensu. 

Ma sens zaspokojenia ciekawości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, sir.jax napisał:

To i tak pewno jakiś test samojebka, bo audiogram jest do 8kHz.

W szczególnych zawodach/przypadkach robią trochę wyżej, ale to i tak chyba nie tak wysoko.

Tydzień temu robiłem badania okresowe i między innymi mam audiologa - tak jak piszesz, takie zakresy są badane. Ogólnie to "dziwne" jest to badanie. Wielkie słuchawki na uszach, po założeniu których słyszysz bicie swojego serca, szum krążenia krwi (chyba) i przed testem już w słuchawkach "coś słychać" a testowe dźwięki to takie ledwo słyszalne szmery. Strzelasz guzikiem na kablu gdy usłyszysz dźwięk. Nie pamiętam ale przy którejś częstotliwości 18dB miałem i to taki mój najgorszy wynik. Najważniejsze, że krew, kardiolog, ekg itd wyszły dobrze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo w tym temacie off-topu, a ja chciałbym jeszcze wrócić do samego Wiim Amp i kluczowej tezy jaką jest „Wiim Amp - rozwala system?”.

Test porównawczy, który przeprowadziłem z Audiolab 6000A Play uświadomił mi, że naprawdę ciężko jest znaleźć rozwiązanie, które dałoby wyraźny progres, zachowując cenę tytułowego urządzenia. Nie wspominając już o tym, że mamy za tę kwotę nowe urządzenie. Nawet jeśli kupiłbym Audiolab w wersji bez Play, to i tak, ze streamerem np. Wiim Pro Plus, wychodzi ponad 4k. Za tę dużą dopłatę otrzymamy separację sprzętu i to jest największy, rozwojowy plus, ale co poza tym? Wyraźnego progresu w brzmieniu nie ma. Nawet jeśli jako minus traktujemy all-in-one to jak można krytykować w cenie 1,6k, Wiim Amp? Niektórzy użytkownicy napotykając na problemy, ja także. Ale wiecie co? Kupiłem sprzęt do porównania za ponad 2x więcej i też napotkałem na problemy. Ideałów nie ma, wszystko się może zdarzyć. 

Pomijając wszelkie dywagacje, uważam, że postawiona teza się broni.

Wracając do mojej sytuacji, zachciało mi się zabawy w stereo… W ostateczności zostawię sobie Wiim Amp, ale myślę też o innych rozwiązaniach, które zamkną usta mojemu wewnętrznemu podpowiadaczowi, większym kosztem 😉 Biorę pod uwagę jakiś używki, jak wzmak „wyższej” klasy, ale także kusi mnie spróbowanie jakiejś hybrydy jak np. Magnat MR780 lub nawet jakiś używany lampowiec. Nie wiem, czy warto próbować hybrydę i czy rzeczywiście da namiastkę lampy. Fakt, w tym przypadku już też trzeba zakupić streamer, ale to wydaje się naturalne. Chciałbym zamówić coś na testy… Od czego zacząć? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blanco moim zdaniem najlepiej zmieniać kolumny i bawić się korekcją pomieszczeń.

Polecam oddzielny streamer taki jak Wiim Pro Plus. Jak dla mnie jest git.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Tomek_waw napisał:

moim zdaniem najlepiej zmieniać kolumny

Już tę kwestię opisałem. To najwyższa seria podstawkowych kolumn Magnata 10 lat wstecz. Można je kupić jeszcze nówki, ale to chyba jakieś pojedyncze sztuki na rynku: Magnat Quantum 1003 S (audiotrendt.com.pl) - 2700 zł za sztukę. 

Czy sprzedając za 2000-2500 za parę uda mi się znaleźć w tej cenie znacznie lepszego, używanego? Chciałbym wykorzystać ich potencjał, a powtórzę, że poprzedni właściciele podpinali tranzystorowe wzmaki i lampowe za ponad 10k. 

Dlatego chciałbym coś jeszcze spróbować przed ewentualną zmianą kolumn, aby nie żałować. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Blanco napisał:

Dlatego chciałbym coś jeszcze spróbować przed ewentualną zmianą kolumn, aby nie żałować. 

Arcam SA30

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minutes ago, Blanco said:

Dużo w tym temacie off-topu, a ja chciałbym jeszcze wrócić do samego Wiim Amp i kluczowej tezy jaką jest „Wiim Amp - rozwala system?”.

Test porównawczy, który przeprowadziłem z Audiolab 6000A Play uświadomił mi, że naprawdę ciężko jest znaleźć rozwiązanie, które dałoby wyraźny progres, zachowując cenę tytułowego urządzenia. Nie wspominając już o tym, że mamy za tę kwotę nowe urządzenie. Nawet jeśli kupiłbym Audiolab w wersji bez Play, to i tak, ze streamerem np. Wiim Pro Plus, wychodzi ponad 4k. Za tę dużą dopłatę otrzymamy separację sprzętu i to jest największy, rozwojowy plus, ale co poza tym? Wyraźnego progresu w brzmieniu nie ma. Nawet jeśli jako minus traktujemy all-in-one to jak można krytykować w cenie 1,6k, Wiim Amp? Niektórzy użytkownicy napotykając na problemy, ja także. Ale wiecie co? Kupiłem sprzęt do porównania za ponad 2x więcej i też napotkałem na problemy. Ideałów nie ma, wszystko się może zdarzyć. 

Pomijając wszelkie dywagacje, uważam, że postawiona teza się broni.

Wracając do mojej sytuacji, zachciało mi się zabawy w stereo… W ostateczności zostawię sobie Wiim Amp, ale myślę też o innych rozwiązaniach, które zamkną usta mojemu wewnętrznemu podpowiadaczowi, większym kosztem 😉 Biorę pod uwagę jakiś używki, jak wzmak „wyższej” klasy, ale także kusi mnie spróbowanie jakiejś hybrydy jak np. Magnat MR780 lub nawet jakiś używany lampowiec. Nie wiem, czy warto próbować hybrydę i czy rzeczywiście da namiastkę lampy. Fakt, w tym przypadku już też trzeba zakupić streamer, ale to wydaje się naturalne. Chciałbym zamówić coś na testy… Od czego zacząć? 

Dziękuję za ten wpis.

Off-top mi nie przeszkadza, dopóki nikt nie używa języka julek z marszów błyskawic.

Cieszę się, że Wiim Amp spełnił Twoje oczekiwania i że możesz sobie pozwolić na żonglowanie sprzętem.

Ja takiej możliwości nie mam, dlatego "wewnętrznemu podpowiadaczowi" zywczajnie ukręcę łeb po zakupie sprzętu, cokolwiek to będzie 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Piopio napisał:

Arcam SA30

Dzięki.  Już były takie propozycje, nie wiem czy w tym wątku, ale cena zabija... 🙂

13 minut temu, Gabaryton napisał:

Ja takiej możliwości nie mam, dlatego "wewnętrznemu podpowiadaczowi" zywczajnie ukręcę łeb po zakupie sprzętu, cokolwiek to będzie 😉

To nie tak, że ja mam taką nieograniczoną możliwość. Jednak wiem, że jestem osobą, która gdy kupuje, to raczej na lata. Zaintrygował mnie ostatni test porównawczy na korzyść Wiim Ampa i w związku z tym nie daje mi to spokoju. Jeśli nie znajdę niczego w cenie do 4k (za używki) to zostaję z nim na dłużej lub do sytuacji, aż otrzymam jakiś niespodziewany zastrzyk dodatkowej gotówki 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy byłby test wiim amp'a z audiolabem na innych kolumnach, jeśli efekt by się powtórzył, że różnice są marginalne to wiim amp jest killerem w takiej cenie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Ajothe napisał:

Ciekawy byłby test wiim amp'a z audiolabem na innych kolumnach, jeśli efekt by się powtórzył, że różnice są marginalne to wiim amp jest killerem w takiej cenie. 

Dodatkowo korzystnie byłoby zrobić to w dobrych akustycznie warunkach. Być może wtedy różnice mogłyby się uwypuklić. Ja chętnie uczestniczyłbym w takim teście 🙂 Cały czas myślę o tych kablach Klotz (bi-wired), które używam... A jeśli to one są ogranicznikiem tego porównania? 

Są jeszcze inne możliwości: 

A - ja jestem już przygłuchy

B - moja partnerka również jest przygłucha 🙂

C - Magnat wypuszcza podstawki za 6k, które w rzeczywistości są warte 1-2k i Audiolab przerasta ich możliwości 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Blanco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, Ajothe said:

Ciekawy byłby test wiim amp'a z audiolabem na innych kolumnach, jeśli efekt by się powtórzył, że różnice są marginalne to wiim amp jest killerem w takiej cenie. 

Dzwoniłem właśnie do pobliskiego "salonu" audio, czekają na dostawę, jest mnóstwo telefonów w sprawie Wiim AMP.

Mają oddzwonić jak będzie na stanie, przejadę się z moimi kolumnami i może tam posłucham jeszcze jakichś innych z Wiim AMP. No i może do moich kolumn da się podłączyć inny wzmak?

Pożyjemy, zobaczymy.

6 minutes ago, Blanco said:

Cały czas myślę o tych kablach Klotz (bi-wired), które używam... A jeśli to one są ogranicznikiem tego porównania? 

Zazwyczaj daje się ludziom poradę, żeby zaczęli myśleć, ale w tym przypadku postąpię odwrotnie: przestań myśleć 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Blanco napisał:

C - Magnat wypuszcza podstawki za 6k, które w rzeczywistości są warte 1-2k i Audiolab przerasta ich możliwości 

Ciężko to stwierdzić, sam słyszałem porównanie Onkyo 9010 z audiolab 6000 z Hegel h70 na tanich kolumnach Polk s20. Różnice absolutnie nie były marginalne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.