Skocz do zawartości
IGNORED

Pokój Kinowy 15m2 raz jeszcze…


Stary200
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

On 1/20/2024 at 8:14 PM, Gmow1977 said:

Ja twierdzę tylko ,że żadna farba nie da ci takiego  efektu co czarny velur...

Zgadzam się w 100%. A i nawet welur pod pewnymi kątami jest połyskliwy. Chyba tylko sadza na suficie i scianach będzie ciemniejsza 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.01.2024 o 19:25, Stary200 napisał:

Nie będę się przedstawiał bo mnie znacie…

Podjąłem decyzję by na nowo powstał pokój kinowy w pokoju w którym kiedyś już miałem dwie salki. Budowa będzie trwała około roku ponieważ zostało mi jeszcze 15m-cy kredytu do spłaty. Po spłacie dopiero będę mógł nabyć projektor laserowy chyba że bym gdzieś jeszcze dostał lampę. 
 

Przemyślenia są takie:

JVC RS2100 ( lub Lampa RS3000 ) + ekran elektryczny 125 cali 2;35:1 czyli  21:9

System nagłośnieniowy Klipsch seria RP-5000F, RP-504C oraz RP-500M w wersji mk2 

System imersyjny to albo Dolby Atmos z sufitowymi albo Auro3D lub tylko 5.1 i tutaj się jeszcze zastanawiam co będzie miało większą rację bytu. Ogólnie bliżej mi do Auro niż do Atmos-a

Amplituner to hmmm? Tutaj jest pytanie, będą kolumny to i będą testy. Po głowie mi chodzi Marantz Cinema 70 plus  końcówka mocy, Onkyo RZ 50 lub ewentualnie Denon AVCX6700 ale używka chyba że wyjdzie jego następca. 
 

Teraz akustyka… 

Ściany są obecnie wyłożone tapetą i nie zamierzam ich zrywać, chcę je pomalować czarną Tikkurilą ale nie wiem którą( chcę głeboki czarny mat ) Ral 9005? Z przodu na bocznych ścianach będą panele odsunięte od ściany czyli tz pływający panel podświetlony ledem i na nim absorbery oraz dyfuzor, całość ma mieć 184x184 cm i ma się tam zmieścić razem 9 paneli na jednym ewentualnie mniejszy rozmiar 124x124 cm na 4 panele absorber… dywan gruby  ciemny ale nie czarny. Tylna ściana będzie z drewnianych lameli na filcu od góry do dołu, po środku staną dwa regały na płyty Blu Ray a nad nimi będzie zainstalowany PJ. Siedzisko to narożnik o wymiarach 280x220 cm, wielkie bydle ale takie ma być… 
 

Jak myślicie dobrze to przemyślałem? Dajcie znać…

ps. Suby zostawię sobie na koniec, na pewno będą dwa…

 

Pozdrawiam miłośników Kina🙂

Ekran w formacie 16:9 będzie lepszy od 2:35:1 czyli 21:9, u mnie odległość oka obiektywu do powierzchni projekcyjnej wynosi dokładnie 335cm i przy maks zoomie w RS2100 tak samo jak w N7 bo w obu projektorach jest taki sam obiektyw to mogłem zrobić albo 240cm szer na 102cm wys. w panoramie 2:35:1 lub 225cm szer. na 127cm wys. w 16:9, zdecydowałem ze wolę mieć na wysokość te 25cm obrazu więcej niż na szerokość zyskać tylko 15cm.

A druga sprawa to filmy, już nie piszę o telewizji Sat czy konsolach do gier bo tam zawsze miałbym grube pasy po bokach jak by był ekran 21:9, ale np. takie filmy jak Aliens, czy Avatar lub Predator wypełniają cały ekran w 16:9 ponieważ są zrobione w formacie 1:78:1 a już nie wspomnę o innych filmach które też wypełniają cały ekran w 16:9, a jak posiadam film w formacie panoramicznym to na UDP 203 na pilocie mam taki magiczny przycisk zoom, wystarczy na niego nacisnąć i wtedy czarne pasy które są na dole i górze znikają i film w formacie 2;35:1 wypełnia cały ekran 16:9.

Tak więc zdecydowanie jest lepiej kupić ekran 1:78:1 od 2:35:1.

A najlepszy przykładem jest film Twórca The Creator który ma format 2:76:1 tak więc nawet jak ktoś ma ekran 2:35:1 to przy tym filmie i tak będzie miał czarne pasy na dole i górze tylko że trochę mniejsze aniżeli w 1:78:1.

Polecam film ma już go na 4K Blu-ray kupiłem w UK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

20240122_185317.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.01.2024 o 16:23, brewka87 napisał:

Zgadzam się w 100%. A i nawet welur pod pewnymi kątami jest połyskliwy. Chyba tylko sadza na suficie i scianach będzie ciemniejsza 😉

wpuść psa, dzieci.... zobaczysz co potrafi welur 😛

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 hours ago, fetek said:

wpuść psa, dzieci.... zobaczysz co potrafi welur 😛

Nie jestem zwolennikiem trzymania zwierząt w domu/mieszkaniu. Jesli chodzi o dzieci, no coż, myslę ze niewłasciwie przypilnowane mogą narobić szkód bez względu na to, czy ściana jest pomalowana albo wiszą welurowe zasłony 😉 no i kopułki w kolumnach lubią wgniatać 😆

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, brewka87 napisał:

Nie jestem zwolennikiem trzymania zwierząt w domu/mieszkaniu. Jesli chodzi o dzieci, no coż, myslę ze niewłasciwie przypilnowane mogą narobić szkód bez względu na to, czy ściana jest pomalowana albo wiszą welurowe zasłony 😉 no i kopułki w kolumnach lubią wgniatać 😆

To trzeba kupić głośniki na wstędze i po problemie, ja też swego czasu wgniatałem kopułki w wysokotonowym i nic się nie działo tzn. głośniki dalej działały prawidłowo, więc ugniatać kopułkę można.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, brewka87 napisał:

Nie jestem zwolennikiem trzymania zwierząt w domu/mieszkaniu. Jesli chodzi o dzieci, no coż, myslę ze niewłasciwie przypilnowane mogą narobić szkód bez względu na to, czy ściana jest pomalowana albo wiszą welurowe zasłony 😉 no i kopułki w kolumnach lubią wgniatać 😆

bardziej chodzi o to że aksamit i welur to jedne z najgorszych materiałów jeśli chodzi o utrzymanie czystości.

tak jak tez nie wpuszczam... sami wchodza 😁

Ja nie mam kopułki ani wstęgi a każdy głośnik jest za kratami... ale jak tam coś wsadzą to będą szczuplejsi o kilka tysięcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minutes ago, fetek said:

bardziej chodzi o to że aksamit i welur to jedne z najgorszych materiałów jeśli chodzi o utrzymanie czystości.

Jesli się tego nie dotyka to w zasadzie zbiera się tylko kurz. U mnie w mieszkaniu palenie papierosow jest dozwolone jedynie w kuchni przy właczonym okapie więc dym tytoniowy takze nie wnika z zasłony. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
36 minut temu, Stary200 napisał:

Takimi tekstami to daleko nie zajedziesz… 

Oj daj spokój.Już sie nie unoś😉....NIc ciekawego sie ostatnio tu nie dzieje pomyślałem ,że zapytam założycieli podobnych tematów o postępy...A, że Ciebie lubię i wiem że lubisz zmiany ,to pozwoliłem sobie na bardziej luźne podejście 

Także luz?😎

Działasz coś w temacie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Gmow1977 napisał:

Działasz coś w temacie?

Na to pytanie Ci z grzeczności odpowiem…

Tak, działam pomalutku… niestety praca nie pozwala na wiele… ( 8:30-19:00, i tylko niedziele wolne ) ale zrobiłem na chwilę obecną ściankę tylną… głębokość 70cm, wypełnioną wełną, po środku zrobiłem miejsce na szafkę pod sprzęt i ( prawdopodobnie projektor, tu się zastanawiam🤔 )

System planuję 9.1(SBA) pod Auro3D. W chwili obecnej mam bardzo ciężki orzech do zgryzienia😬 budżet 5tys € na kolumny i.. nie wiem w co iść😞 sprzęt, przez chwilę miał być Denon A1H ale i tak bym dokupywał końcówkę mocy na dolne kanały więc A1H poległ w gruzach… 

Tak wiem, fantazjuję ale sprzęt będę dobierał pod kolumny… ehhhh…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Stary200 napisał:

System planuję 9.1(SBA) pod Auro3D. W chwili obecnej mam bardzo ciężki orzech do zgryzienia😬 budżet 5tys € na kolumny i.. nie wiem w co iść😞 sprzęt, przez chwilę miał być Denon A1H ale i tak bym dokupywał końcówkę mocy na dolne kanały więc A1H poległ w gruzach… 

Tak wiem, fantazjuję ale sprzęt będę dobierał pod kolumny… ehhhh…

To może od razu uderz w jakiś procesor i końcówki?Może tędy droga?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gmow1977 napisał:

To może od razu uderz w jakiś procesor i końcówki?Może tędy droga?

Właśnie się ku temu skłaniam ale mając pule maks 6 tys€ na sprzęt  to nie wiem w co iść? Nowy Denon 4800 + IOTAVX AVXP 7-230

Tak samo kolumny, najpierw był plan na serie 700 od B&W a mianowicie 705s3/HTM71s3/707s3 później Canton i seria Reference 9K/ 50 K / Vento 30 , Monitor Audio Gold 100/ C250/ Silver 50 były też jeszcze Dali, Mag Theatron oraz Klipsch…

w chwili obecnej ręce mi opadły… 

co do projektora, tak jak mówiłem za 16m-cy bedzie zakup ale coraz lepsze są UST i czy w cenie 8tys€ nie bedzie lepszym wyborem kupno krótkiego rzutu projektora bo ekran ma być 120 cali lub tylko 110 jeżeli miałby być JVC…

jak sam widzisz wiele nie wiadomych😞😞😞

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Stary200 napisał:

Takimi tekstami to daleko nie zajedziesz… 

on już jest na mecie  😎

2 minuty temu, Stary200 napisał:

co do projektora, tak jak mówiłem za 16m-cy bedzie zakup ale coraz lepsze są UST i czy w cenie 8tys€ nie bedzie lepszym wyborem kupno krótkiego rzutu projektora bo ekran ma być 120 cali lub tylko 110 jeżeli miałby być JVC…

mi do tego brakuje przekonania..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, fetek napisał:

mi do tego brakuje przekonania

Mi też ale do tego czasu to jeszcze może się w chu…j wszystko zmienić a JVC NZ8 pozostanie jeszcze w produkcji i być może nic go nie zastąpi szybko choć tego też nigdy nic nie wiadomo😞

Masakra…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Stary200 napisał:

Nowy Denon 4800 + IOTAVX AVXP 7-230

Nie chodziło mi o typowy Amplituner tylko typowy procesor...16 kanałowy +końcówki.

 

19 minut temu, Stary200 napisał:

za 16m-cy bedzie zakup ale coraz lepsze są UST i czy w cenie 8tys€ nie bedzie lepszym wyborem kupno krótkiego rzutu projektora bo ekran ma być 120 cali lub tylko 110 jeżeli miałby być JVC…

Daj se spokój z tymi Ustami....Takie coś to do salonu  do kotleta ,a nie do pokoju kinowego....Za 8 tyś Euro To masz konkretny projektor za plecami i czysty front bez rzadnych sznik sznaków rozpraszających oglądanie...

Tylko :

Obraz i dźwięk 💪

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Gmow1977 napisał:

Nie chodziło mi o typowy Amplituner tylko typowy procesor...16 kanałowy +końcówki.

w małych pomieszczeniach 16 kanałów to ostro... ja tam po za 5.2.4 nie mam zamiaru wychodzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał zrobić tak jak tutaj… 325x530

mam podobny metraż 324x505cm

10 minut temu, fetek napisał:

w małych pomieszczeniach 16 kanałów to ostro... ja tam po za 5.2.4 nie mam zamiaru wychodzić.

Miałem 13.1(sba) i nie było ostro wręcz przeciwnie… działo się

20 minut temu, Gmow1977 napisał:

Nie chodziło mi o typowy Amplituner tylko typowy procesor...16 kanałowy +końcówki.

Tak wiem ale znajdź mi proc z Auro3D i żeby nie był bułowaty jak Marantz… plus końcówki mocy dwie po pięć kanałów w tej cenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, fetek napisał:

w małych pomieszczeniach 16 kanałów to ostro... ja tam po za 5.2.4 nie mam zamiaru wychodzić.

5+2+4 =11 .Jak go kiedyś najdzie na  zmiany 🤣 to będzie miał jak znalazł....

5 minut temu, Stary200 napisał:

Ja bym chciał zrobić tak jak tutaj… 325x530

mam podobny metraż 324x505cm

Bardzo fajna salka na tych Ukraińskich Mag Audio widziałem ją.Facet miał 0.5 m wody w piwnicy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się.

Czyli mówisz że zamiast tych Marek co wymieniłem wyżej pójść w Mag? Tak jak kiedyś tego chciałem? W tedy ten marantz trochę by zmiękczył to brzmienie tubowe…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Stary200 napisał:

Zgadza się.

Czyli mówisz że zamiast tych Marek co wymieniłem wyżej pójść w Mag? Tak jak kiedyś tego chciałem? W tedy ten marantz trochę by zmiękczył to brzmienie tubowe…

Słyszałeś je w Grobi na prezentacji....Dawały radę?Czy były krzykliwe?

Ci z Grobi je tak zachwalają.Tylko nie wiemn czy to Marketing ,czy naprawdę warto...

Maranz nie za mułowaty do kina?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Gmow1977 napisał:

Które Dali tam słyszałeś?

Dali Optikon mk2 LCR On-Wall

Przy magu krótki odsłuch był spoko ale jak tam siedziałem pół godziny to już mnie głowa bolała od tego natężenia, przy dali było spokojniej ale też i energicznie jak przy mag-u

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Stary200 napisał:

Dali Optikon mk2 LCR On-Wall

Przy magu krótki odsłuch był spoko ale jak tam siedziałem pół godziny to już mnie głowa bolała od tego natężenia, przy dali było spokojniej ale też i energicznie jak przy mag-u

Bo Dali Opticon mk2 LCR  On Wall to fajne kolumny są 👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Stary200 napisał:

głębokość 70cm,

Mały błąd z mojej strony, głębokość to 50cm tylnej ściany, natomiast przednia będzie miała 70cm głębokości plus 30 cm pustki ze względu na kaloryfer oraz okno. 
 

Czyli powierzchnia zmniejszy się o 150 cm na długości i wyjdzie prawie kwadrat przez co i ekran tylko 110 cali ( 260cm podstawa )w formacie 21:9 z manualnym maskowaniem oczywiście do 16:9 

To tak w ramach sprostowania…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Stary200 napisał:

Mały błąd z mojej strony, głębokość to 50cm tylnej ściany, natomiast przednia będzie miała 70cm głębokości plus 30 cm pustki ze względu na kaloryfer oraz okno. 

Trochę zamieszałeś...

Gdzie ten przód a gdzie tył?

Wydaje mi się ,że coś tu zamieszałeś... Może jakiś szkic pomoże?😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym chyba szedł bardziej w gotowe komplety typu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jest w czym wybierać.

Kiedyś planowałem robić wszystko na tym samym ale to kupa kasy i problemu z montażem. Teraz fronty + central z jednej parafii a reszta montażowe, tylko mamy obawy o spójność sceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Gmow1977 napisał:

że coś tu zamieszałeś

Nie a czemu???

proszę od reki na szybko…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Stary200 napisał:

Nie a czemu???

proszę od reki na szybko…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ok teraz rozumiem.

Trochę późno ...ale zapytam.

Dlaczego wybrałeś ścianę z oknem jako frontową dla subów, a nie odwrotnie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gmow1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.