Skocz do zawartości
IGNORED

Prawidłowy  recabling  CANARE Starquad L-4E5C


daro777
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiem, że pytania może banalne, ale chciałbym się upewnić. Z owego kabla chcę zrobić kabel słuchawkowy o długości 4m z jednej strony jack i z drugiej  jack, dokładnie chodzi o słuchawki 

Philips Fidelio X2HR.

1. Czy muszę lutować ekran?

2. Czy w obydwu jack muszę przylutować kable w tym samym miejscu, czyli np. niebieskie kabelki do środkowego bolca a białe do bocznego?

DZIĘKI ZA POMOC:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz najlepiej, niebieskie do jednego kanału, białe do drugiego, ekran do "masy".
Na stroni Canare jest nawet rozpiska...
Ja tak zrobiłem do DT700 Pro X, choć tam jest z jednej strony XLR. Ale tak, jak wyżej napisałem najlepiej jest podłączyć.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Swoją drogą to jest bardzo gruby przewód do mocowania na małym jack-u, miałem niemały broblem, żeby tam to upchnąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez enkoder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.02.2024 o 22:26, enkoder napisał:

Tak jak piszesz najlepiej, niebieskie do jednego kanału, białe do drugiego, ekran do "masy".
Na stroni Canare jest nawet rozpiska...
Ja tak zrobiłem do DT700 Pro X, choć tam jest z jednej strony XLR. Ale tak, jak wyżej napisałem najlepiej jest podłączyć.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Swoją drogą to jest bardzo gruby przewód do mocowania na małym jack-u, miałem niemały broblem, żeby tam to upchnąć.

Witam, dzięki za pomoc udało się, wszystko działa  jeśli chodzi o CANARE Starquad L-4E5C. Mam jednak znowu problem mianowicie, postanowiłem zrobić kolejny kabel słuchawkowy 3m na bazie : https://allegro.pl/oferta/przewod-solid-neotech-socp-24-24awg-0-55mm-occ-11724505689
Dałem po dwie żyły  na kanał i się okazało, że jest masakra, doszedłem do wniosku, że problem leży w braku połączenia masy, a wiem to dlatego, że jak odłączyłem masę od ekranu w  L-4E5C to był ten sam  masakryczny efekt. Pytanie teraz brzmi czy muszę dodać dodatkowy przewód łączący masę i czy musi to być tak samo dobrej jakości przewód a najlepiej ten sam, czy jedna może to być obojętnie co, byle by łączyło  ? A może  da się jakoś inaczej to zrobić np. któryś kanał dodatkowo połączony z masą? Dzięki za wszelką pomoc. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że jak w jacku jest 3 piny, L, R i Masa to trzy takie same przewody 24 AWG

i powinno normalnie zadziałać ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.02.2024 o 15:07, daro777 napisał:

Witam, dzięki za pomoc udało się, wszystko działa  jeśli chodzi o CANARE Starquad L-4E5C. Mam jednak znowu problem mianowicie, postanowiłem zrobić kolejny kabel słuchawkowy 3m na bazie : https://allegro.pl/oferta/przewod-solid-neotech-socp-24-24awg-0-55mm-occ-11724505689
Dałem po dwie żyły  na kanał i się okazało, że jest masakra, doszedłem do wniosku, że problem leży w braku połączenia masy, a wiem to dlatego, że jak odłączyłem masę od ekranu w  L-4E5C to był ten sam  masakryczny efekt. Pytanie teraz brzmi czy muszę dodać dodatkowy przewód łączący masę i czy musi to być tak samo dobrej jakości przewód a najlepiej ten sam, czy jedna może to być obojętnie co, byle by łączyło  ? A może  da się jakoś inaczej to zrobić np. któryś kanał dodatkowo połączony z masą? Dzięki za wszelką pomoc. 

Jak dobrze rozumiem to na przewodzie stworzonego z neotecha nie zrobiłeś ekranu? 3 metrowy przewód sygnałowy bez ekranu nie będzie działać prawidłowo.

Skręcałeś te przewody przynajmniej albo przeplatałeś? 

Kable sygnałowe bez ekranu to maks długość rzędu 20-30cm potem zbierają syf z otoczenia tym bardziej na czułych słuchawkach. Tak przynajmniej mi się wydaje.

Spróbuj zrobić jakiś ekran i połączyć z masą dla próby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zamar napisał:

Jak dobrze rozumiem to na przewodzie stworzonego z neotecha nie zrobiłeś ekranu? 3 metrowy przewód sygnałowy bez ekranu nie będzie działać prawidłowo.

Skręcałeś te przewody przynajmniej albo przeplatałeś? 

Kable sygnałowe bez ekranu to maks długość rzędu 20-30cm potem zbierają syf z otoczenia tym bardziej na czułych słuchawkach. Tak przynajmniej mi się wydaje.

Spróbuj zrobić jakiś ekran i połączyć z masą dla próby.

Zrobię chyba jak na tych filmikach:    https://www.youtube.com/watch?v=sPEoQh4dMSg     

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Ogólnie szkoda dawać dwa przewody na masę, ale chyba tak musi być dla równowagi . Co do zbierania syfu z otoczenia to nie wydaje mi się, że to tak dział, jest dużo kabli bez ekranu chyba nawet większość tych droższych i to po więcej jak 3 metry. Na przykład na tej stronie wszystkie są zaplatane           https://www.audiofanatyk.pl/kategoria-produktu/kable-zaplatane-premium/
Albo takie   WIREWORLD      https://audiotop.pl/pl/p/Kabel-sluchawkowy-Wireworld-Nano-Platinum-Eclipse-3m/6259                 lub               https://www.null-audio.com/collections/iem-headphone-cable/symphonym
i tak dalej. Na próbę bez lutowania połączyłem tak jak na filmikach i działało. Ogólnie od 3 -4 lat posiadam kable głośnikowe, które zrobiłem też z neotech occ tyle że 6x 20AWG, czyli jakieś 12AWG na kanał i jestem bardzo zadowolony, polecam każdemu. Ogólnie wydaje się, że  kable nie śniedzieją w ogóle, mam przykręcone do terminali wzmacniacza i kolumn  gołe skręcone druty i kabelki się błyszczą, jak bym wczoraj zakładał. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka równowaga, skoro z obu stron są tylko 3 ( słownie trzy 😉 ) styki.

Możesz je sobie przeplatać jak chcesz, ale więcej drutów nie potrzeba.

Z UP OCC ale 26 AWG mam IC i też sobie chwalę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, audioburak napisał:

Jaka równowaga, skoro z obu stron są tylko 3 ( słownie trzy 😉 ) styki.

Możesz je sobie przeplatać jak chcesz, ale więcej drutów nie potrzeba.

Z UP OCC ale 26 AWG mam IC i też sobie chwalę.

Co do równowagi to wywnioskowałem to z tych dwóch filmików. Ten pierwszy robił po jednym przewodzie na kanał i dał dwa na masę, fakt, że rozdziela je później na dwa więc musiał tak zrobić. Jednak ten drugi, mimo że robił krótki kabelek zakończony pojedynczym jack, to dał aż 4 kabelki na masę i po dwa na kanał, a mógł dać tylko 1 na masę. Właśnie nie wiem, czy to zaplatanie coś daje, czy tylko estetyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@daro777

Już wieczorem w piątek to pisałem. Temat podobny jak z ekranem do IC.

Można dawać nawet potrójny - dwie siatki i do tego oczywiście jeszcze folię.

Ale są od dłuższego czasu na rynku kable Resona czy Nordosta i okazuje się,

że żaden ekran nie jest potrzebny - wystarcza połączenie mas takim samym

kabelkiem, jak żyła "gorąca" ... tak właśnie załanczam 😉 i mnie też działa ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.02.2024 o 18:31, audioburak napisał:

Witam, mam problem z tym kablem up occ, mianowicie wycięło mi wysokie tony i dźwięk jest mniej energiczny do oryginału czy  L-4E5C. Jak kolega myśli, co może być przyczyną, za duży przekrój? A może to, że w ogóle go nie zaplatałem czy skręcałem, jest tylko w kilku miejscach owinięty taśmą, żeby kabelki się nie rozchodziły. Pamiętam, że  jak robiłem kable do kolumn to najlepszy dźwięk miałem  w okolicach 12 AWG, jak przewód był grubszy, to pojawiało się coś jak w tym przypadku wycięcie wysokich dźwięk, robił się misiowaty i przez utratę wysokich mało szczegółowy. Znowu jak przewód był  za cienki, to dźwięk wydawał się za bardzo odchudzony na niskich i średnicy. Kurczę niby 24 AWG  to nie jest jakoś specjalnie dużo, ale może przez to, że jest to jeden przewód i do tego jeszcze solid core jest taki efekt, a nie inny. Może jak by było te 24 AWG  w oddzielnych wiązkach litz to by było inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno coś jednoznacznie stwierdzić ... może tu byłby lepszy 26 AWG,

albo jeszcze mniej, ale przyznam, że słuchawek jakoś jeszcze nie przerabiałem.

Może cienkie "włoski" Litz byłyby tu lepszym rozwiązaniem, ale czytałem,

że zwykle są kłopoty z usuwaniem izolacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie na tym kablu kiedyś miałem przerobione Cal!

Na początku  wydawało mi się że dźwięk skoczył o kilka klas wyżej. Po około miesiącu słuchania sprzedałem słuchawki. Wszystko było zrobione zgodnie ze sztuką przez gościa, który zajmował się tym zarobkowo. Niestety dźwięk nie zmienił się na lepsze a zmieniał całkowicie swoją barwę. 
 

Z recablingiem trzeba uważać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kwasior21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.