Skocz do zawartości
IGNORED

Różnice w modelach nowszych Denafrips PONTUS II - / standard / 12th / 12th-1 /


Marek333
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś z Państwa może orientuje się ?  
Jakie występują techniczne różnice pomiędzy tymi 3-ema modelami Denfrips PONTUSA II :

1 Pontus II  - normalna dwójka
2 Pontus II 12 th  - następca PONTUS-a II , zwykłego 
3 Pontus II 12 th.1  -  (świeżutki zdaje się ulepszony model dopiero co pokazany na stronie następca Pontusa II 12 th anniversary )

Druga sprawa..  - kto na Polskę jest importerem głównym Denafripsa ? 🙂 

Miłego dnia.

Poniżej zdjęcie z modelem najnowszym,  z jedyneczką za 12th  czyli model kolejny 12th.1  lub jak na stronie producent zamiennie podają 12th-1

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Marek333 zmienił(a) tytuł na Różnice w modelach nowszych Denafrips PONTUS II - / standard / 12th / 12th-1 /

Mamy odpowiedź na postawione pytanie w temacie wątku.
Właśnie otrzymałem mailem kompetentną odpowiedź od producenta. Podzielę się nią z Państwem z przyjemnością:

------------

 

Hello Marek, 

pontus II which is out of production is the base model 
pontus 12 which is also out of production is a bit better version with upgraded elements 

the latest pontus 12.1 which we can offer is with better R2R boards , better clock and also the power transformer is made from Cu/AG/AU alloy wire, the most critical parts are copper foil shielded and there are some other fine tune differences from the older model, but I can assure you soundwise the difference is really solid.

So Marek which colour would you like as we have very short stock right now , as till yesterday it was chinese new year and we almost sold all our stock ...

have a nice evening !

 

Powyższa odpowiedź na mój  poniższy mail z wczoraj - analogiczne  pytanie jak na naszym Forum zadałem im:

Hello
I am going to purchase DAC PONTUS II 12th-1.

Can you explain to me the differences between models:

 

1 Pontus II / standard

2 Pontus II 12 th

3 Pontus II 12 th.1   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Marek333 napisał:

So Marek which colour would you like

Ile sobie życzą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Nie pytałem jeszcze.  Bo wcale nie jest pewne że od nich kupię. Wygodniej mi nabyć w Polsce z polską gwarancję, nie ukrywam.

Więc dopóki nie podłączę i nie przetestuję w swoim torze audio nie chcę zawracać głowy wchodząc w ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 4 Denafripsy, nie chce już żadnego. 2 Terminatory zepsuły się w ciągu 1.5 roku w ten sam sposób.

Poza tym 12th ile temu wyszły, 6 miesięcy? Oni są kompletnie niepowazni z wysrywaniem nowych modeli jeden po drugim...Miały być takie super rocznicowe a co to się stało, już jest jakis update?
Oznaczałoby to że 12th mają jakiś krytyczny błąd projektowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podzielenie się tym. Bardzo mnie zasmuciłeś, przyznam, bo w zasadzie decyzja w moim umyśle jest praktycznie podjęta. Echh.... 😞 
Może jakaś seria albo podróbka, aż nie chce to mnie trafić że aż taka awaryjność w Denfripsach ?! Przecież to firma naprawdę z wysokiej półki i mają kontrolę jakości na pewno.

PS. W opisie Twojego sprzętu widzę że jednak nadal masz 2 Denafripsy, czyli jednak OK ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam już żadnego, miałem Aresa 2, Pontusa 2, Terminatora 2 i Plus 😉Polecam kupić, posłuchać i sprzedać przed końcem gwarancji.

Denafrips cierpi na przypadłość Chińskiego sprzętu - przekombinowanie żeby fajnie wyglądał.

Pytaj Bułgara prosto z mostu czy ma je na stanie bo raz mnie ściemniał parę tygodni, pozostałe 2 zakupy poszły u niego OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymi informacjami wywróciłeś całą moją konstrukcję/ plany do góry nogami 😞  (może i dobrze w sumie)
No to słabo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Terminatora juz dlugi czas i sie nie zepsul dziala dalej.

Dystrybucja rumunska -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W niemczech

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Myslenie ze KAZDY produkt z Chin jakas przypadlosc psujacego sie sprzetu jest totalna bzdura.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mr.Jones
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Marek333 napisał:

Dzięki za podzielenie się tym. Bardzo mnie zasmuciłeś, przyznam, bo w zasadzie decyzja w moim umyśle jest praktycznie podjęta. Echh.... 😞 
Może jakaś seria albo podróbka, aż nie chce to mnie trafić że aż taka awaryjność w Denfripsach ?! Przecież to firma naprawdę z wysokiej półki i mają kontrolę jakości na pewno.

PS. W opisie Twojego sprzętu widzę że jednak nadal masz 2 Denafripsy, czyli jednak OK ?

Na czym opierasz pogląd że to porządna firma i z wysokiej półki? To raczej firemka, bez historii, za to z dużą ilością hype i opłaconych youtuberow 

słyszałem tylko Aresa, nie był zły ale 5k bym za niego nie dał 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Pontusa I i użytkowałem 4 lata, sprzedałem i po 3 dniach się popsuł, nie wiedzieć dlaczego u nowego właściciela. Naprawa 1400 dogadałem się z nowym właścicielem. Ale skazę to jednak jakąś tam pozostawiło. Działał b dobrze przez ponad 4 lata mimo wszystko. Ja będę i tak polecał Denafrips'a

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się może zepsuć. Czytałem w sieci jak klocki  za ok 100 tyś też się potrafiły zepsuć. 
|W sumie czym bardziej skomplikowany produkt tym bardziej narażony na awarię. Tak mi się skojarzyło teraz z samochodami hi hi  😉 

Nie ma reguły, jest prawdopodobieństwo i biorąc pod uwagę właśnie ten czynnik plus jakość dźwięku zapadają decyzje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj na forum ktos sie dlugo bujal z napedem esoteric z autoryzowanym serwisem i co z tego ze Denfrips to podobno firemka bez historii, jak ludzie lubia dzwiek jaki wytwarzaja.
Predzej sie dogadam z Alvinem w Sinapurze niz z jakims eurpejskim serwisem odnosnie problemu i jak to naprawic co widac po szybkiej odpowiedzi odnosnie roznicy modeli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Mr.Jones napisał:

Ja mam Terminatora juz dlugi czas i sie nie zepsul dziala dalej.

Dystrybucja rumunska -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W niemczech

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Myslenie ze KAZDY produkt z Chin jakas przypadlosc psujacego sie sprzetu jest totalna bzdura.

KVS / Denafrips EU jest z Sofii, Bułgaria.

Nie wszystkie chińczyki (z tych które miałem np. Topping czy Gustard są mega solidne) ale niektóre mają wręcz idiotyczne problemy techniczne, jak np. taki wzmacniacz słuchawkowy Kinki z wielkimi mosfetami na kawałku aluminium.

Zawsze przed zakupem sprawdzam w miarę możliwości czy dany sprzęt ma znane problemy techniczne.

Oba Terminatory które sprzedałem też zepsuły się w ciągu paru tygodni, oba zaczęły szumieć/śmiecić na wyjściach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.02.2024 o 19:42, Marek333 napisał:

Może jakaś seria albo podróbka

Podrobka czego? 😄 Chyba uzytych komponentow w srodku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.02.2024 o 20:40, Marek.S napisał:

Miałem 4 Denafripsy, nie chce już żadnego. 2 Terminatory zepsuły się w ciągu 1.5 roku w ten sam sposób.

Poza tym 12th ile temu wyszły, 6 miesięcy? Oni są kompletnie niepowazni z wysrywaniem nowych modeli jeden po drugim...Miały być takie super rocznicowe a co to się stało, już jest jakis update?
Oznaczałoby to że 12th mają jakiś krytyczny błąd projektowy.

cześć

Możesz napisać w jaki sposób się zepsuły? ma czym polegała usterka.

Mam Pontus II prawie 3 lata. Dla mnie jest zrobiony tak jak trzeba. Solidna konstrukcja i ma to co oczekuje. Nie lubię sprzętów gdzie jest nawkładane wszystkiego. Gra świetnie.

Wiele firm wypuszcza odświeżone wersje sprzętu często. Ku niezadowoleniu świeżych nabywców i kusząc potencjalnych. Ja nie widzę żadnej potrzeby wymiany na nowszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, ja właśnie czekam na pontusa 12th i do niego Iris 12th, za 2tyg będę miał to u siebie  ☺️

przejrzałem wszystkie wątki na forum zagranicznym i natknąłem się na jedną naprawę, i to nie był pontus, mam nadzieję że z 12th nie będzie żadnych problemów 😃

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Marek.S napisał:

Witam, w obu zaczęły szumieć wyjścia analogowe.

masz na myśli wyjścia niezbalansowane?

bo wszystkie to analogowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam pontusa2 i uzywam/uzywalem wiekszosc wyjsc/wejsc. Wspolczuje koledze problemow z terminatorem. Kazdemu moze sie zdarzyc. Jestem bardzo zadowlony z mojego pontusa. 

W dniu 27.02.2024 o 04:18, filipesku933 napisał:

czekam na pontusa 12th i do niego Iris 12th

Koniecznie daj znac czy cokolwiek wnosi ten iris. Pytalem mailowo Alvina czy w moim przypadku, gdzie lacze sie po i2s z transportem Silent Angel m1t, ma sens stosowanie ktoregos DDC. Odpowiedz byla ze nie koniecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślę o Pontus II i czytam wasze opinie. Myślę sobie że producent rejestruje awarie i w nowym urządzeniu poprawia wady. Koszt serwisu jest wbrew pozorom spory oczywiście księgowi dbają o "akceptowany poziom awarii vs. koszty".

Problem tylko że - jak czytam opinie wielu z was - najlepiej gra po i2s mini trzeba do tego kompatybilny transport cyfrowy gdzie i2s jest w standardzie PS Audio. Nie wiem czy poza Silent Angel jest coś sensownego.
Btw SA ten nowa firma relatywnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marcin Wielgus napisał:

Nie wiem czy poza Silent Angel jest coś sensownego.
Btw SA ten nowa firma relatywnie

Matrix element s i drozsze. Ale z tego co czytalem wiekszosc gosci z foum UK/USA gra po usb. Ponoc akurat Pontus ma swietnie to rozwiazane. Ja osobiscie nie sprawdzalem bo z marszu kupilem polecany kabel hdmi chorda (poniewaz jest tanszy niz polecane kable usb) Poza tym co pewnie jest mniej istotne czy praktyczne, polaczenie usb pozwala na odtworzenie gestych dsd. Po i2s nie czyta tych najgestszych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.03.2024 o 15:31, Marcin Wielgus napisał:

Problem tylko że - jak czytam opinie wielu z was - najlepiej gra po i2s mini trzeba do tego kompatybilny transport cyfrowy gdzie i2s jest w standardzie PS Audio. Nie wiem czy poza Silent Angel jest coś sensownego.
Btw SA ten nowa firma relatywnie.

Najlepiej zakupic USB Bridge do tego (DDC) i po problemie. Np Singxer

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.