Skocz do zawartości
IGNORED

zwrotnica w Sonus Faber'ach - proszę o pomoc


maskun
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Słowami zakończenia - bo nie zostawię tak tematu jeśli zdecydowałem co zrobię.
Aby jednak potwierdzić czy nie oszalałem z tym niezadowalającym dźwiękiem w tych Sonusach..to miałem u siebie kilku doświadczonych, osłuchanych jegomości a szczególnie pewnego człowieka, akustyka. Człowieka z branży co z niejednego pieca chleb jadł. Posłuchał tego nie patrząc na początku na charakterystyki i stwierdził że bardzo dobrze się tego słucha. Kompletnie nie męczący dźwięk chociaż bardziej rześki, wyrazisty na górze pasma niż stare wersje Sonusa.
Ja mu opisałem co chce zrobić to powiedział że to już nie będzie SF Venere tylko jakiś twór niewiadomego pochodzenia.

Jeśli zrobimy z tego wg mojego schematu wysoko rozdzielcze kolumny z całkowicie nową zwrotka i może innymi głośnikami - to po co kupowałem Sonusa licząc na dźwięk istnie Audiovector'owy czy Focal'owy  🙂
Powiedział że dobrze że przynajmniej mam w miarę żywy wzmacniacz(Cambridge) który te kolumny dla moich preferencji dźwiękowych pobudza, daje im świeżości w górnych rejestrach a dedykowany średniotonowiec wypycha i otwiera średnice. Całościowo jest w porządku ale mówił ze wg niego jeszcze lepszy byłby Hegel.

Postanowiłem nic nie zmieniać w tych Venerkach.....psychicznie mam teraz taki stosunek pozytywny że jednak (jak ktoś tu już napisał) tak to miało brzmieć - i nie ma sensu ingerować.
Dla spokoju ducha mógłbym zmienić jakieś elementy zwrotnicy wg niego na markowe ale powiedział że prędzej wszystko by przemierzył czy zachowuje parametry i jak jest dobrze to nie ruszał. A jest raczej dobrze bo wszystko brzmi optymalnie jak na swoje gabaryty i 3 drogi.
Ja przyzwyczajony do szczegółowego, rozdzielczego przekazu po prostu mam taki odbiór tych kolumn jak opisałem w pierwszym poście.
Kolejny dzień słucham melodyjnych jazzowych, bluesowych kawałków i jest naprawdę przyjemnie......za jakiś czas sprzedam te kolumny i być może kupie coś znacznie rozdzielczego chociaż tutaj wszystkiego można słuchać.

Może jakbym słuchał tylko "specyficznej" muzyki gdzie potrzeba wychwycić😉 brzęczenia monet w portfelu dyrygenta to można pomyśleć ale na razie się delektuje i dziękuje wszystkim za porady, komentarze.
Kolejne kolumny będa typowo DIY a te będą do sprzedaży bo oprócz swojego dźwięku ozdobią każdy salon - tak pięknie przy okazji wyglądają✌️

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grunt to wiedziec czego sie chce 😆

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.