Skocz do zawartości
IGNORED

Mój zestaw


John Silvarhand
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od 4 lat mam taki wzmacniacz i kolumny poniżej ,ostatnio Dac CA Magic 100 na 200M wymieniłem.

Co sądzicie o takim zestawie NAD 356 BEE ,Pylon Sapphire 25, Cambridge Audi DAC Magic200, źródło komputer Tidal MQA, Foobar Flac  pokój 20m2 .

Co tu poprawić myślę nad wzmacniaczem NAD 375,Music Fidality M3si coś brytyjskiego ciepłego bo CA CX 81 będzie chyba za jasny to tego systemu.

Kolumny zmienić na Diamondy 28 ? Czy do klasycznego rocka , metalu zostawić Sapphire troszkę brakuje mi w metalu szybkiego dołu.

Ogólnie jestem zadowolony w spokojnym rocku Pink Floyd, Dire Strite jest pięknie ale w szybkim metalu czegoś mi brakuje.

Wiem ze metal z lat 80/90 miał kiepskie nagrania i nie ma sprzętu co by zrobił cuda z tego materiału jedynie remastery.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, John Silvarhand napisał:

Od 4 lat mam taki wzmacniacz i kolumny poniżej ,ostatnio Dac CA Magic 100 na 200M wymieniłem.

Co sądzicie o takim zestawie NAD 356 BEE ,Pylon Sapphire 25, Cambridge Audi DAC Magic200, źródło komputer Tidal MQA, Foobar Flac  pokój 20m2 .

Co tu poprawić myślę nad wzmacniaczem NAD 375,Music Fidality M3si coś brytyjskiego ciepłego bo CA CX 81 będzie chyba za jasny to tego systemu.

Kolumny zmienić na Diamondy 28 ? Czy do klasycznego rocka , metalu zostawić Sapphire troszkę brakuje mi w metalu szybkiego dołu.

Ogólnie jestem zadowolony w spokojnym rocku Pink Floyd, Dire Strite jest pięknie ale w szybkim metalu czegoś mi brakuje.

Wiem ze metal z lat 80/90 miał kiepskie nagrania i nie ma sprzętu co by zrobił cuda z tego materiału jedynie remastery.

KEF Q950 do takiej muzyki są stworzone.Wszystkie te stare nagrania potrafią zagrać z większym dociążeniem nie jest tak płasko.

Wypożycz i posłuchaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym właśnie wymienił kolumny.

Sapphire to nie jest specjalnie udany model pylona.

Po kolumny o mocnym niespecjalnie zmiennym i kontrolowanym basie do tego niektórzy nie uważają aby góra była najwyższych lotów. Padają określenia zapiaszczona.

Wymieniając na wyższy model wzmacniacza nada 375 jeszcze bardziej przyciemnisz brzmienie i spotęgujesz masywny bas.

Akurat do szafirów Cambridge to dobra opcja.

Otwiera ich górę i lepiej kontroluje dół pasma.

Ale faktycznie ja zastanowiłbym się nad podmianą kolumn i w tym przypadku uważam że wspomniane wyżej kef W to naprawdę ciekawy i godny polecenia produkt

Warto jeszcze zwrócić uwagę na kolumny elac z linii debut Reference albo uni fi.

Fajnie też grają fyne f502

Ewentualnie zmiana na kolumny o po prostu innej charakterystyce brzmienia.

Coś jaśniejszego szybszego bardziej kontrolowanego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 🙂 Moim zdaniem Diamondy to bardzo fajny kierunek, w 20m2 możesz iść nawet w Diamond Monitor 18 Mk2, Diamond 25, czy też Diamond 28. Do nich warto będzie jednak zmienić wzmacniacz, osobiście lubię je z Audiolabem 7000A, dobrze sprawdzi się też Cambridge CXA81. Z kolumn warto też sprawdzić Silver 500 od Monitor Audio, ale tu właśnie prędzej z M3si, czy Regą Elex MK4 🙂 W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuchy 😉 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

A czy Roksan Caspian M2 bedzie dobry do Diamond 28 jedynie czego mu brakuje to wieksej mocy jak czytam o nim opinie

W dniu 12.03.2024 o 06:47, Piotr Sonido napisał:

Ja bym właśnie wymienił kolumny.

Sapphire to nie jest specjalnie udany model pylona.

Po kolumny o mocnym niespecjalnie zmiennym i kontrolowanym basie do tego niektórzy nie uważają aby góra była najwyższych lotów. Padają określenia zapiaszczona.

Wymieniając na wyższy model wzmacniacza nada 375 jeszcze bardziej przyciemnisz brzmienie i spotęgujesz masywny bas.

Akurat do szafirów Cambridge to dobra opcja.

Otwiera ich górę i lepiej kontroluje dół pasma.

Ale faktycznie ja zastanowiłbym się nad podmianą kolumn i w tym przypadku uważam że wspomniane wyżej kef W to naprawdę ciekawy i godny polecenia produkt

Warto jeszcze zwrócić uwagę na kolumny elac z linii debut Reference albo uni fi.

Fajnie też grają fyne f502

Ewentualnie zmiana na kolumny o po prostu innej charakterystyce brzmienia.

Coś jaśniejszego szybszego bardziej kontrolowanego.

Dlatego używam Daca od Cambridge trochę rozjaśnia brzmienie i dodaje góry. W sumie w mojej muzyce stary rock najważniejsze jest średnica czyli gitary a to Nad 356 ma fajne i perkusja ,stopkę słychać choć mogła by być wyraźniejsza. Akurat cykanie i talerze czyli wysokie nie muszą być wyraźne. Jestem po tej cieplejszej stronie grania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, John Silvarhand napisał:

A czy Roksan Caspian M2 bedzie dobry do Diamond 28 jedynie czego mu brakuje to wieksej mocy jak czytam o nim opinie

Mocy mu nie braknie moim zdaniem, ale to już będzie bardzo ciepłe granie i nie każdemu się to spodoba 😉 Ostatnie sztuki nowych Caspianów mamy, więc w razie czego polecam się spieszyć 🙂 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Q21 napisał:

Mocy mu nie braknie moim zdaniem, ale to już będzie bardzo ciepłe granie i nie każdemu się to spodoba 😉 Ostatnie sztuki nowych Caspianów mamy, więc w razie czego polecam się spieszyć 🙂 

Czyli do rocka metalu nie za bardzo choć w recenzjach piszą że gra Caspian  średnicą czyli podobnie jak Nad 356 wiec do gitar fajnie by sie wkomponowało  tylko te wysokie ocieplone właśnie bardziej niż w 356. Myślałem o CA CX81 ale z tego co czytam to tam średnica wycofana czyli do gitarowego grania nie za bardzo. A  czy Music Fidelity M6si nada sie do hard rocka. metalu bo m5si to też podobno za ciepłe granie  takie do popu,disco,jazzu. Roksan Kandy 3 podobno za ostra góra jak w Cambridge. Może Atoll in200 ? Wole coś brytyjskiego bo muzyka którą słucham jest przeważnie z UK.

Chyba kupie Nad 375 tam jest liniowe granie bez wyróżnienia pasma i dodatkowa regulacja tonów. Wiem ze dużo lepiej od 356 nie zagra ale do Diamond 28 i DAC Magic 200M sie powinno sprawdzić.

W waszym sklepie Q21 widzę na stanie może kupie bo wole nowe niż używane a takie na aukcjach sie trafiają nie wiadomo czy nie poawaryjne.

Jeszcze myslałem nad Mudda 44 modyfikacją do Nad 356 ale nie tędy droga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy może się spodobać moim zdaniem. CXA81 to znowu granie sporo jaśniejsze względem Caspiana, Musicali, czy Atolli. M6si to fajna opcja, bardzo uniwersalna, nie jest aż tak ocieplona, a bardzo szczegółowa i rozdzielcza. M5si moim zdaniem może się sprawdzić, ale tak samo może IN200. Do Diamondów u nas też często wybierany jest Audiolab 9000A, warto go posłuchać 🙂 

W razie czego oczywiście zapraszamy na odsłuchy i indywidualne wyceny 🙂 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.03.2024 o 09:19, John Silvarhand napisał:

A czy Roksan Caspian M2 bedzie dobry do Diamond 28 jedynie czego mu brakuje to wieksej mocy jak czytam o nim opinie

Dlatego używam Daca od Cambridge trochę rozjaśnia brzmienie i dodaje góry. W sumie w mojej muzyce stary rock najważniejsze jest średnica czyli gitary a to Nad 356 ma fajne i perkusja ,stopkę słychać choć mogła by być wyraźniejsza. Akurat cykanie i talerze czyli wysokie nie muszą być wyraźne. Jestem po tej cieplejszej stronie grania.

On tak naprawdę to ma jedynie mało mocy na wyjściu ale ma bardzo potężny zasilacz.

W większości przypadków i tak jego moc nie będzie wykorzystywana. Natomiast faktycznie prostując tą opinię to są wzmacniacze które przy bardzo głośnym graniu spisują się lepiej.

Natomiast samo połączenie uważam za udane.

Diamond jest bardzo ciekawą konstrukcją bo są skrajnie różne odbiory tych kolumn. Jedni uważają że to ciepłe i wycofane granie w górnych rejestrach wówczas taki caspian doda nieco energii. Są też osoby które twierdzą że te kolumny grają jasno. 

Dlatego powiem ci szczerze że zdecydowanie polecam ci odsłuch tych kolumn i to w docelowym pomieszczeniu. 

Diamondy są łączone tak samo z jaśniejszym Cambridgem jak i wycofanym musicalem

W tym przypadku Nie ma złotego środka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.03.2024 o 18:02, Q21 napisał:

Każdy może się spodobać moim zdaniem. CXA81 to znowu granie sporo jaśniejsze względem Caspiana, Musicali, czy Atolli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) to fajna opcja, bardzo uniwersalna, nie jest aż tak ocieplona, a bardzo szczegółowa i rozdzielcza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) moim zdaniem może się sprawdzić, ale tak samo może

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Do Diamondów u nas też często wybierany jest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , warto go posłuchać 🙂 

W razie czego oczywiście zapraszamy na odsłuchy i indywidualne wyceny 🙂 

Dołożyłbym do tego towarzystwa jeszcze dwie Integry:

-Cyrus 8 DAC 2

-NAD C399

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko  klasa AB cyfrówki odpadają.

Przerobie chyba mojego Nada 356 u Mudy44. 

albo Caspian 2, Naim XS3, Nad 375 

Pylon Diamond 28 albo Monitor Audio 500 albo Dali Opticon 6.

czytając opinie w necie można dostać oczopląsu kazdemu co innego pasuje.

Nie ma idealnego sprzętu wzmacniacza czy kolum żeby miały wszystko w niskim budzecie  

Musiał bym mieć z 200 tysięcy złotych przygotowane na HIFI

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.03.2024 o 06:47, Piotr Sonido napisał:

Sapphire to nie jest specjalnie udany model pylona.

Pewnie nie tylko Sapphire... 🙂

Znacznie lepszym rozwiązaniem będa Triangle choćby  z serii Borea.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.03.2024 o 20:06, John Silvarhand napisał:

Tylko  klasa AB cyfrówki odpadają.

Przerobie chyba mojego Nada 356 u Mudy44. 

albo Caspian 2, Naim XS3, Nad 375 

Pylon Diamond 28 albo Monitor Audio 500 albo Dali Opticon 6.

czytając opinie w necie można dostać oczopląsu kazdemu co innego pasuje.

Nie ma idealnego sprzętu wzmacniacza czy kolum żeby miały wszystko w niskim budzecie  

Musiał bym mieć z 200 tysięcy złotych przygotowane na HIFI

Dość szeroki ten wachlarz albo. Wchodzący w dość skrajne modele.

W dniu 24.03.2024 o 22:16, Andrzej100 napisał:

Pewnie nie tylko Sapphire... 🙂

Znacznie lepszym rozwiązaniem będa Triangle choćby  z serii Borea.

A no nie tylko. Producent ma lepsze i gorsze modele. Jak każdy. 

O tych była tu mowa więc wspomniałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.03.2024 o 15:58, Piotr Sonido napisał:

Dlatego powiem ci szczerze że zdecydowanie polecam ci odsłuch tych kolumn i to w docelowym pomieszczeniu. 

Tylko taki odsłuch da gwarancję właściwego wyboru. Wszystkie teoretyczne rozważania można sobie w ... buty wsadzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.