Skocz do zawartości
IGNORED

Pylon Diamond 30 opinie


kinomaniak 2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, AndrzejPiaseczno napisał:

koniecznie z konturem na basie

Możesz dopowiedzieć co rozumiesz przez kontur na basie?

13 godzin temu, kinomaniak 2 napisał:

Dzień dobry mam pytanie odnośnie tych Diamond 30

Mówisz o mk1 czy mk2, to jednak nieco różne kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumiem w taki sposób, że wzmacniacz nie może potęgować rozmycia i ataku

basu psując jego melodię. Przerabiałem to na kolejnych sprzętach i jeśli wzmacniacz

nawet słaby gra nieco "chudo" to efekt będzie lepszy, niż ze wzmacniaczem

mocniejszym, ale bez kontroli basu. Ale i tak zadecyduje zestrojenie kolumn.

Często strojonych na max zejście właśnie kosztem ataku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem kontur czyli loudness to wzmocnienie basu (no i wysokich), więc wzmak chyba powinien charakteryzować się nie wzmocnionym konturem, ale osłabionym aby grał właśnie bardziej "chudo" bo to są "grubo" brzmiące kolumny i łatwo przesadzić z basem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, audioburak napisał:

Ja to rozumiem w taki sposób, że wzmacniacz nie może potęgować rozmycia i ataku

basu psując jego melodię. Przerabiałem to na kolejnych sprzętach i jeśli wzmacniacz

nawet słaby gra nieco "chudo" to efekt będzie lepszy, niż ze wzmacniaczem

mocniejszym, ale bez kontroli basu. Ale i tak zadecyduje zestrojenie kolumn.

Często strojonych na max zejście właśnie kosztem ataku.

Dokładnie to miałem na myśli.

Ja je słyszałem z Primarem 30.2 - ten niski model było strasznie słabo, sucho  metalicznie brudno.

Technics SU-G700M2 - tuaj wszystko było poprawnie poza definicja basu - mial taką tendencję nie tyle rozmycia co ciężkości w wygaszaniu - przeciągał ale nie bucząc tylko z takim przeciągniętym łup.

Godzinę temu, yesther napisał:

Jak rozumiem kontur czyli loudness to wzmocnienie basu (no i wysokich), więc wzmak chyba powinien charakteryzować się nie wzmocnionym konturem, ale osłabionym aby grał właśnie bardziej "chudo" bo to są "grubo" brzmiące kolumny i łatwo przesadzić z basem. 

Nie to miałem na myśli - patrz wyżej. Ale może faktycznie ten Technics był za mocny na basie. To przeciągnięcie mogło być falą z BassRefleksu - bo to okolice 60hz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontur to jednak kształt, obrys i tylko w naszych tu dywagacjach jest to taki dinks,

który służy do zmiany dynamiki przy cichym graniu.

Tu było użyte ( jak mniemam ) w sensie zapewnienia "obrysu" dźwięków basu,

które bywają często trudne do zachowania właśnie przy źle zestrojonym BR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to jasne, tylko ktoś wyżej stwierdził ze to słabe kolumny bo potrzebują konturu na basie. A jednak z tego co tu piszemy to można zrozumieć na dwa przeciwstawne sposoby. Dla mnie kontur = loudness, bo to jakby zwiększenie konturów czyli skrajów pasma. A tu chodzi o kontrolę basu, brakuje chyba nam słowa aby to zamknąć w jednym.

Ja obecnie gram na Roksan blak z Diamond 30mk2, to raczej wzmak z ciepło brzmiących, dynamicznych juz od cichych poziomów, alewg mnie najlepiej kontroluje bas z tego co słyszałem i porównywałem, ale przy zachowaniu potęgi i wypełnienia, zupełne zaprzeczenie "chudego" dźwięku. Lubię też wracać do mojego drugiego wzmaka Atoll IN200SE, jednak kontrola basu nieco gorsza, ale troche inna barwa, równie otwarte wysokie, też może się podobać. Po drodze miałem ale już sprzedałem Hegel H80, Abrahamsen V2.0UP, Fezz Silver Luna, też dało się tego słuchać, ale Roksan podobał mi się bardziej, więc zostaje, przynajmniej do końca roku, albo i dłużej jeśli się nie znudzi. Wracając do basu to mruczy niziutko ale wszystko jest słyszalne, nie ma żadnego rozmycia, z łatwością można śledzić wszystko co tam się dzieje. Dodam aby uniknąć nieporozumień jak to na tym forum bywa: to wszystko u mnie w mojej akustyce i słuchane moimi uszami :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też kontur to raczej mocniejsze zarysowanie i przyspieszenie basu niż dodawanie mu objętości 😉 I właśnie takie wzmacniacze do Diamondów się przydają, u nas popularnym połączeniem są Audiolaby, zarówno 7000A, jak i 9000A. Omawiamy je i inne produkty Pylona w naszym filmie, zachęcam do obejrzenia i w razie czego na odsłuchy do naszego salonu 🙂 

 

 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, SZROT napisał:

Dokladnie, Pylony sa mocno przereklamowane

Panie mąndrala pokaż w tych piniendzach konkurencje.

29 minut temu, Q21 napisał:

Dla mnie też kontur to raczej mocniejsze zarysowanie i przyspieszenie basu niż dodawanie mu objętości 😉 I właśnie takie wzmacniacze do Diamondów się przydają, u nas popularnym połączeniem są Audiolaby, zarówno

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , jak i

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Omawiamy je i inne produkty Pylona w naszym filmie, zachęcam do obejrzenia i w razie czego na odsłuchy do naszego salonu 🙂 

 

 

A co się poprawiło w MK II?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SZROT napisał:

Dokladnie, Pylony sa mocno przereklamowane

Kolumny nie są tanie bo wersja MK2 to 12 tyś zł.

Odlecieli z tymi cenami.

Najgorsze jest to że co jakiś czas w Polsce niby wychodzą bardzo dobre kolumny,ale po jakimś czasie okazuje się że to była ściema marketingowa.

Pierwsze które mi się przypominają to były Tonsil Maestro,potem Siesta, Festia, Stx FX 300. Po jakimś czasie okazuje się że wcale nie były tak dobre.

Naturalnie te kolumny występowały dość dawno,ale ich cena była zachęcająca. Teraz trzeba słono.płacić,ale czy warto

Jakoś mnie naszło na te Pylony ,interesuje mnie kolor biały a to dodatkowe pieniądze.Jeśli chodzi o wygląd są ok,ale nie jest to piękna kolumna. Teraz czy warto wydać na to ponad 13 tyś.

Dlatego moje pytanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie 13? napisz do kilku sklepów to zobaczysz, jakieś 7 za stare, 8-9 za nowe bez problemu, chyba że od stycznia się tak ceny zmieniły… wg mnie warto 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, kinomaniak 2 napisał:

Dzień dobry mam pytanie odnośnie tych Diamond 30.

Do jakich wzmacniaczy je polecacie.

Z czym u was to gra.

U mnie D25 napędzał Haiku-Audio BRIGHT Mk4. Dużo basu i ciekawa góra. Do hip-hopu jak znalazł Diamond'y.

 

Za 13k kup Mozart'y Grand

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, yesther napisał:

jakie 13? napisz do kilku sklepów to zobaczysz, jakieś 7 za stare, 8-9 za nowe bez problemu, chyba że od stycznia się tak ceny zmieniły… wg mnie warto 🙂

Nie warto.

W niższej cenie kupisz znacznie lepsze koumny firmy Triangle. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Andrzej100 napisał:

Nie warto.

W niższej cenie kupisz znacznie lepsze koumny firmy Triangle. 

Albo chociażby heco celan revolution. Diamond mają bas i nie najgorsza srednice ale na pewno nie ciekawa górę. Jest mocno stłumiona. Granie zza koca i trzeba to korygować wzmacniaczem ale jest ciężko. W cenie ponad 10tysi można o wiele lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z serii Diamond najciekawsze są jednak D28, zwłaszcza mk2, która ma wyraźnie poprawiony kontur na basie. Graja najrówniej, trochę rozrywkowo ale nie są nijakie, nie są nudne i nie wybrzydzają co do wzmacniaczy czy rodzaju muzyki. D25 to jednak brzmienie typu V a D30 są moim zdaniem tylko wtedy gdy D28 są za małe czyli do naprawdę dużych pomieszczeń. W innym wypadku D30 są ociężałe, pogrubione na średnim basie i przyciemnione na górze. Przy dużych, otwartych przestrzeniach to się trochę wyrokuje ale w normalnych okolicznościach zdecydowanie lepiej wybrać optymalne D28 mk2. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mi koledzy skutecznie obrzydziło te kolumny.

Słuchałem ich w salonie.

Jakoś specjalnie mnie nie zachwyciły. 

Ale myślalem że po prostu trochę je źle oceniam że względu na wygląd,bo nie specjalnie mi się podobały.

Ale widzę że to jednak nie jest tak wspaniałe jak to oceniają popularni sprzedawcy. Słuchałem też Ari 936. I Triangle Borea. No powiem że żadne mi specjalnie nie przypadły do gustów. Może dlatego że w domu mam Bowersy 603 S2. I jak to Bowersy grają innaczej. Mi się podobały kiedyś. Teraz chciałem 702s3 ,ale są drogie,i ponoć można lepiej. Teraz to muszę szukać innych. Elac Vela 408, 409. Monitor Audio gold 300. Chyba na tych kolumnach się skupię. Goldów jest sporo nawet używanych w fajnych pieniądzach. Elac trudne do kupna.Wzmacniacz i cała reszta zostaje. Tylko kolumny do wymiany.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, kinomaniak 2 napisał:

Kolumny nie są tanie bo wersja MK2 to 12 tyś zł.

Odlecieli z tymi cenami.

Najgorsze jest to że co jakiś czas w Polsce niby wychodzą bardzo dobre kolumny,ale po jakimś czasie okazuje się że to była ściema marketingowa.

Pierwsze które mi się przypominają to były Tonsil Maestro,potem Siesta, Festia, Stx FX 300. Po jakimś czasie okazuje się że wcale nie były tak dobre.

Naturalnie te kolumny występowały dość dawno,ale ich cena była zachęcająca. Teraz trzeba słono.płacić,ale czy warto

Jakoś mnie naszło na te Pylony ,interesuje mnie kolor biały a to dodatkowe pieniądze.Jeśli chodzi o wygląd są ok,ale nie jest to piękna kolumna. Teraz czy warto wydać na to ponad 13 tyś.

Dlatego moje pytanie.

Mnie się Diamondy nie podobają że względu na te ostre kanty, wolę jak kolumny są zaokrąglone w rogach, chociaż kształt Jasperow już mi się podoba. Ale co do kolorów, chcesz białe - ok jak ci pasuje pod meble to może być. Ale mogę się założyć że następnych białych już mieć nie będziesz chciał. Co do kolorów to chyba eczoraj widziałem zdjęcie na fejsie czerwonych Diamond ów, i wyglądały zajebiscie. To trzeba je zobaczyć bo to trochę taki jasno czerwony kolor był, ale strasznie mi się podobały. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam SA30,Canton Reference 8k,Neotech NES 3004mk2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, AndrzejPiaseczno napisał:

A co się poprawiło w MK II?

Najlepiej posłuchać i ocenić samemu, ale opisujemy różnice w naszym filmie:

Ogółem nie ma takich kolumn, które by przypasowały każdemu, więc też nie ma co się zbytnio zrażać/napalać na konkretne modele bez odsłuchu samemu. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o cenę tych kolumn.

Pewien sprzedawca zaproponował mi ich flagowy model Jasper 25 mk2.

W nie wiele wyższych pieniądzach 17 tyś.

Czy to tak dobra kolumna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasper może się podobać, Pylon zamontował tam naprawdę dobre przetworniki. To jednak kolumna, która lubi spore pomieszczenia i/lub dość dalekie odstawienie od tylnej ściany. Bas potrafi zagrać potężnie. Całość przekazu lekko po ciemniejszej stronie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, kinomaniak 2 napisał:

Pytałem o cenę tych kolumn.

Pewien sprzedawca zaproponował mi ich flagowy model Jasper 25 mk2.

W nie wiele wyższych pieniądzach 17 tyś.

Czy to tak dobra kolumna.

Zdecydowanie 🙂 Jednak Jaspery lubią duże pomieszczenia i mocne wzmacniacze. W razie czego zapraszam też na wycenę do nas 😉 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.03.2024 o 19:24, kinomaniak 2 napisał:

Czy to tak dobra kolumna

pod warunkiem ze wydasz najmniej 2-gie tyle na piecyk 😆 Denon 1700NE itp. to o wiele za mało ;/

 

Jeśli o mnie chodzi to preferuję PYLONy Mk1, podoba mi się w nich ciemniejsza góra i luźniejszy dół .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.03.2024 o 20:00, kinomaniak 2 napisał:

Ale widzę że to jednak nie jest tak wspaniałe jak to oceniają popularni sprzedawcy.

Dokladnie, wiecej w tym marketingu niz czegokolwiek innego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pojechałem posłuchać 703s3 i 702s3.

Były też elac vela 407 V2,oraz 408 no i powiem byłem w szoku jak te niepozorne Elac grały. Fantastyczne zejście na basie, muzykalność. Coś niemożliwego.Bowersy 702 S3 dobrze,albo i nawet bardzo dobrze grały,ale to Elac mnie oczarował.

Minus za to że to takie mikrusy. Nie lubię tak małych kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.