Skocz do zawartości
IGNORED

wrazenia po odsluchu P814,D1905,Y650


weeb

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Jako ze chce amplituner przeszukalem forum w poszukiwaniu informacji na temat Pioneer-a VSX 814 poniewaz ten sobie upatrzylem, czytajac opinie na temat tego amplitunera myslalem ze to chyba nie o nim, ale postanowilem przekonac sie na wlasnej skorze.

Wiec wybralem sie do jednego z wiekszych RTV MM i tam postanowilem posluchac w/w pioneera ale jako ze zainteresowalem sie waszymi innymi propozycjami Denon 1905 oraz Yamaha 650 sluchalem rowniez i ich.

Odsluch byl na kolumnach JBL e90 i...., no wlasnie moj wybranek Pioneer 814 zagral tak kiepsko w stereo ze myslelem ze u konkurencji byl wlaczony subwoofer. Basu praktycznie nie bylo, byl naprawde slaby gdzie przy denonie i yamahce byl on wyrazisty niski taki jak lubie nie za niski ale taki lekko sie ciagnacy, dynamiczny (oczywiscie pewnie mozna cos zmienic w konfiguracji amplitunerow). Gora byla podobna do konkurencji. nie wiem co moze byc przyczyna nie podejrzewam zeby DVD Pioneer 575 w ktorym byla plyta audio, poniewaz yamaha rowniez korzystala z tegoz zrodla Denon byl skompletowany razem z DVD Denon-a ale nie pamietam symboli, pamietam tylko cene okolo 1500zl. W KD bylo juz lepiej nie slyszalem az tak wielkiej roznicy. Yamaha miala bardziej spokojne dzwieki. Po podlaczeniu subwoofera Pioneer zagral ciut lepiej w niskich czestotliwosciach jak Denon i Yamaha, tylko ze one uzyskiwaly taki dzwiek bez niego Sub to Magnat 250mm okolo 700zl. Czy pioneer ma jakies dodatkowe ustawienia np niskich czestotliwosci oprocz zwyklych bass, treble. W czwartek jade na kolejny odsluch na innych kolumnach, Jestem sklonny do tego amplitunera Pioneer ale niestety z subwooferem moze zagrac glosno (czego brakowalo konkurencji) i czysto.

Powiem wam jeszcze ze moj kolega ktory tam pracuje powiedzial mi odnoscnie targowania ze na amplituner Yamaha nie dostane ani 1zl upustu a na Pioneer-a i Denona do dogadania oczywiscie jak bede zdecydowany to sie potargujemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim weż pilota do reki od tego Pioneera i instrukcje obsługi i zmień ustawienia w tym amplitunerze! Zapewne ktos sie wogole nie kwapił zeby go odpowiednio ustawic i ewentualnie urzył opcji quick setup co jest stanowczo za mało. Miałem identyczny problem gdy kupilem ten model i po podłaczeniu w domu (bez zaawansowanych opcji ustawień) amplituner grał tak beznadziejnie zwłaszcza jesli chodzi o niski tony ze myslalem ze ma spalone koncowki mocy. Pierwsze co zmień to ustawienie przednich głosnikow jako duże (Large) poniewaz w innym przypadku nie beda przekazywane niski czestotliwosci do tych glośnikow! a nastepnie w kalibracji podbij poziomy głosności obu kanałow do +10db. Uwierz mi ze po tych ustawieniach Pioneer zaskoczy Cie jakoscią bassow i nie bedzie odstepowac od konkurencji.

Jeśli uda ci sie dostać magazyn Audio numer 3/2005 to znajdziesz tam dosc dokładny opis i test modelu 714 (identyczna moc tylko model ubozszy o jedna koncówke mocy). Piszą tam ze Pioneer ma "bas bardzo rozbudowany, pluszowy obszerny i lekki".

Mam osobiscie ten sprzet i na brak najnizszych czestotliwości nie narzekam wrecz jest go az nadto mimo ze nie mam az tak duzych glosnikow jak JBL E90...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.