Skocz do zawartości
IGNORED

Koniec pracy lampy - jakie objawy ?


cynamon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam hybrydę od Darkula z preampem na PCC88 /Tesla/.

Korzystam z tej lampy od 10 miesięcy słuchając sporo, bo około 10h dziennie (sprzęt jest dla wszystkich domowników:-)).

Nie słyszę jak na razie żadnej degradacji dźwięku.

 

To mój pierwszy klocek lampowy i zastanawiam się jakich objawów należy wypatrywać w związku ze starzeniem się lampy.

1/ Czy to jest gwałtowna zmiana jakości odsłuchu ?

2/ Sprzęt w ogóle nie gra ?

3/ Czy też jest to raczej powolny proces, który przebiega na tyle niezauważalnie, że ciężko dostrzec, że system w pewnym momencie gra na pół gwizdka ?

 

Dodatkowo:

Jak długo lampa - taka jak moja, w preampie - powinna działać ?

 

Lampa jest całkowicie schowana, więc nie widać czy następują jakieś wizualne zmiany podczas żarzenia.

 

 

 

Dzięki za podpowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie opcje albo nagła smierć - nie do przeoczenia, albo tak jak napisał kolega piętro wyżej powolny, acz zauważalny proces. U mnie właśnie takiej degradacji uległa lampa strująca we wzmacniaczu (być może więcej niż jedna) - objawy to stopniowo pogarszajaca się jakość, a przede wszystkim ilość wysokich tonów oraz lekkie poluzowanie basu. Inne efekty daje zużycie lamp mocy ale to Ciebie akurat mniej interesuje. Najlepiej wyłapywac takie rzeczy na płytach których dawno się nie słuchało, proces jest na tyle powolny, ze przez parę tygodni można nic nie zauważyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegarmistrz>>

 

aha,

pytam,bo zauważyłem ostatnio,że jedna z lamp sterujących w moim słuchawkowcu jest ciemniejsza u góry niż druga.

Wygląda na to,że poprostu nie zwróciłem na to wcześniej uwagi i tyle.

 

Pisałeś,że lampy mocy zachowują się inaczej w swoich ostatnich chwilach.

To pytam: JAK??? Lepiej wiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje odczucia są: spadek dynamiki,spowolnienie,zamulenie brzmienia, mniejsza przejrzystosc i gorszy bas.W poprzednim wzmacniaczu- Betley na 8lat uzytkowania wymieniłem czterokrotnie lampy mocy a sterujące tylko dwa razy. Z tego prosty wniosek. Przy drugiej wymianie warto wymieniać lampy sterujące. W hybrydzie sądzę, ze bez problemu możesz słuchać bez utraty jakości około 4 lat ( z tą intensywnością). Znając fachowe Darka podejście do sprawy, pewnie tak też będzie z trwałością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...

Co sadzicie o sytuacji jezeli jedna z lamp potrzebuje okolo 20 sekund by dojsc do siebie (gra cicho) a potem jest juz OK. W drugim kanale nie ma tego. Dla pewnosci zamienilem lampy i zjawiska idzie za lampa - E83CC.

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.