Skocz do zawartości
IGNORED

Audiowave 171 SE a Denon PMA-860


ICE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Niedawno zakupiłem kolumny Audiowave 171 SE. Grają na razie tylko ok, ponieważ mój dotychczasowy wzmacniacz Technics sa-ex 300 racze nie nalezy do liderów i grania z tymi kolumnami. Mam zamiar kupić Denona PMA-860. I stąd moje pytanie czy to dobry wybór. Tak i samego wzmacniacza jak i siły napędowej do danych kolumn.

 

Proszę o porady.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kiedyś te kolumny na rynku wtórnym i przerobiłem wg modyfikacji Qba (zwrotnice, wytłumienie) i kolumny przeszły GRUNTOWNĄ metamorfozę. Grały jak dobre monitory z przedziału klasę wyższego....

Projekt na Seas WT 171 i KT 25F nie jest tajemnicą : Intertechnik w swoim katalogu ma taką pozycję (znowu Qba).

WT171 jest trochę suchy na średnicy ale z lampą (np. żwawą pentodą) lub dobrze wybarwionym tranzystorem (b.dobre stare Luxmany, Sansui, Accuphase !!!) zagra super.

 

Byłem naprawdę bardzo zadowolony z moich modyfikacji 171SE - a grało to z torem lampowym wysokiej klasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ICE mam niedawno kupionego PMA-1080R. Jestem bardzo zadowolony. Wczoraj byłem na Wolumenie i widziałem nieźle utrzymanego PMA-860 za chyba 390 zł (oryginalne końcówki mocy!!!) i PMA-880R za 450 zł - nie przygladałem mu się bliżej. Jak chcesz już Denona z tej serii to bierz sobie PMA-1060. Ma większą rezerwę prądową i gra lepiej przy cichym słuchaniu od PMA-860.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestję o kupnie PMA-1060 ale nie stać mnie na niego. Szukam 860 bo słyszałem że nie gra o wiele gorzej od 1060 a kosztuje mniej. Mam ofertę kupna za ok 400. Dlatego akurat ten mnie interesuje.

Dzieki za zainteresowanie.

 

PS. Proszę nadal o wypowiedzi na temat tego wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.