Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel sieciowy TF


troy

Rekomendowane odpowiedzi

Z przyjemnościa informuje,że otrzymałem kabel Olflex Classic 110 Cy 3 G 2,5 mm 2 od TF , następnie odciąłem z niego 2 m , wyposażyłem go w 2 wtyczki ( IEC T=155 st C od Garmina za 12 zł + solidny wtyk ze sklepu elektrycznego firmowany PCE za 10,50 zł ) . Ekran podłączony od strony gniazdka w ścianie, od strony urządzenie nie podłączony. Nie było żadnych specjalnych problemów z konfekcją. Nie zastosowałem żadnych ferrytów.

 

Na wszelki wypadek na poczatek podłaczyłem go jako zasilający do komputera. Nic nie wybuchło a co najciekawsze uzyskałem lepszą ostrość a może bardziej ciemniejszą czerń co wywołało wrażenie wiekszej ostrosci . Było to widoczne od razu po włączeniu cpu kiedy na ekranie pojawiają sie na czarnym tle komunikaty z karty graficznej, biosu itp itd. Po załadowaniu systemu efekt był bardziej widoczny na Linux Mandrake 9.1 KDE niz na Win XP.

 

Nie zdążyłem przeprowadzić testów odsłuchowych ze sprzetem audio i prawdopodobnie nie zdążę już tego przed urlopem solidnie zrobić ale efekt który widziałem na ekranie mojego monitora LCD przekonał mnie ,że ekranowanie przewodów sieciowych ma sens . Teraz zamierzam zastosowac ten kabel w listwach zasilających TV,VCR,TV Sat , zestaw komputerowy oraz rzecz jasna audio.

 

Wielkie podziękowanie należą się w tym miejscu dla TF za pomysł , zaangażowanie , czas , wysiłek włożony w cięcie oraz dystrybucję kabla .

 

Proponuję wyprodukowane z tego kabla sieciówki nazwać "TF" .

 

Należy podkreślić też wygląd kabla , który teraz po prostu budzi szacunek :-)

 

Jestem pewien że na forum pojawią sie nowe inicjatywy umozliwiające zrobienie w podobny sposób dobrego interkonektu oraz kabli głosnikowych.

Tylko proponuje zaczekac z inicjatywami do września kiedy ludzie wrócą z urlopów :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza sprawa jest to, ze dostane od kazdego z Was

CDR z dobra muza :-D

 

Pozniej ...

Trzeba zrobic fotki kablowi, wtyczkom.

Opisac montaz, prawidlowe ustawienie wtyczek,

warunki bezpieczenstwa //220V od 2004 230V//

- wiec nie sa to zarty i ... do dzialu DIY.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do troya

A to ciekawe... Mamy ten sam wzmacniacz i podobne kolumny (ja mam LS-30). Ciekaw jestem bardzo jaki masz pokój odłuchowy, jak postawiłeś kolumny ?

Pozdrawiam,

Radek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Frycu

He, he nie mogę się doczekać zimy, bo mam z lekka niedogrzany pokój...

BTW, ciakaw jestem czy zmina sieciówki do Baltlaba by coś dała, bo na razie to jestem dość sceptycznie nastawiony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim bylym Musicalu dobra sieciowka zdzialala bardzo duzo. Tez bylem zaskoczony, ze uslyszalem nawet wieksza zmiane we wzmaku niz zrodle. Oglona wieksza kontrola calego pasma, brzmienie spokojnejsze, wyraznie odczuwalne zmiany na plus.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek

 

Nie cierpię określenia "pokój odsłuchowy" ;-) Jest to normalny pokój bawialny z którego korzystają wszyscy domownicy i goście... Srednio umeblowany. Wymiary 4 m x 5 m , głośniki na dłuższej ścianie , rozstaw miedzy głosnikami 3 m , odległosc od linii głosników do sofy 3m . Od głosników do tylnej ściany 70 cm . Dosyc mocno skręcone do środka. Kolumny zabalastowane na full piaskiem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do troy

 

Dzięki! Wychodzi mi na to że mamy podobne ustawienia, z tym że ja mam

niestety 5x3 metry, a Ty 5x4. Kolumny mam dogięte dokładnie w kierunku ucha, stoją na zrobionych własnoręcznie postawkach z kolcami.

PS jak doszedłeś do obecnego zestawienia? tzn. najpierw były LS-40 czy Baltlab ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek

 

LS 40 mam dopiero od 2 tygodni. Baltaba od stycznia . Jak kupowałem Baltlaba to testowałem go z Qba Sobieski . Porównywałem go z

Musical Fidelity A3 . Tematem podstawek + kolców do LS40 zajme sie we wrześniu. Ewentulanie bedzie bez podstawek ale za to z Soundcare Superspikes bo dosyc czesto przesuwam kolumny .

Zestawienie LS40 + Baltlab daje szybszy dźwięk , bardziej dźwięczny , z nieco lepszą sterefonią ale troche chłodniejszy w porównaniu do zestawienia Qba S + Baltlab. LS 40 niekiedy dyskwalifikuja nagrania średnio zrealizowane. Coś za coś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do troy

 

Ciekawe to co piszesz... U mnie akurat było na odwrót. LS-30 mam od kilku lat, Baltaba od 2 miesięcy. Bardzo długo szukałem odpowiedniego wzmacniacza w miejsce NADA 304, słuchałem wielu konstrucji ostatnio Creeka 5350, i byłem raczej zniechęcony, chciałem nawet wymienić najpierw kolumny a tu nagle podszedł Baltlab i to jak!. Myślę że LS 40 +

Epoca 1v3 gra wspaniale (Esotec Dynaudio na górze - sam miód...).

Qba Sobieski też słuchałem, ale tych pierwszych z D28 Dynaudio na górze

- bardzo mi się podobały, choć to rzeczywiście inna szkoła brzmienia...

Czy wiesz że LS 30 i 40 zaprojektował prawdopodobie Pan Jakub Nyka (Qba) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HP

 

A3 z Qbami grał wolniej , nieco leniwie , jakby od niechcenia . Bas był obecny w każdym nagraniu niezależnie od tego czy był na płycie czy nie... Scena była w porównaniu z B. umiejscowiona głebiej i stereofonia była jakby szersza. Charakter A3 w zestawieniu z Qba S dawał relaksujacy dźwięk z zawsze obecnym basem - słowem przygrywał nieco do kotleta chociaż bardzo muzykalnie. To tyle co jeszcze pamietam. Ale na polu walki został Baltlab... Grał nie mniej muzykalnie ale bardziej angażująco i detalicznie. No i ogrzewał mieszkanie co w styczniu było jak najbardziej pożądane :-) Najwiekszą zalete A3 poznałem jak dałem ogłoszenie o jego sprzedazy. W pierwszym dniu 9 osób zadzwoniło z czego jedna zdecydowała sie go kupić...

 

Ale wątek miał byc o kablu TF wiec postaram sie do piatku cos napisać

na temat wpływu sieciówki TF na B.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek

 

Slyszalem plotki jakoby oprocz dostawy wszystkich podzespolow do produkcji LS40 , JN bral udzial takze w projektowaniu zwrotnicy. Aby uciac domysly wyslalem email z zapytaniem . Przyznal sie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do troy

 

A jednak... dobrze kojarzyłem udział Pana JN w konstrukcji LS-ów.

Czekam z nieciepliwością na opinie o kabelkach TF.

 

do posiaczy Baltlabów:

 

Czy w waszych wzmakach też cicho "buczą" transformatory?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek

 

Nie ma szans na testowanie kabli jesli temperatura na zewnatrz nie spadnie ponizej 20 st C wieczorem . Przy otwartych oknach poziom halasu

z zewnatrz uniemozliwia wsluchiwanie sie w niuanse kablowe.

Wczoraj probowalem ale maloletni sasiedzi lansowali m.in. "Let's get loud" ;-(

 

Oryginalny Baltlab zawsze buczy i grzeje :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CA A500 - buczy :-(((( właśnie chcę coś z tym zrobić, ale nie wiem, co można - POMÓŻCIE !

 

cd PD -S901 Pioneer- cichutko, ale też buczy.

 

Prototyp końcówki mocy ABOX - idealna cisza, jak makiem zasiał. Trafo typu EI.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buczenie traf w Baltlabie slychac z odleglosci do ok 0,5m od wzmacniacza jesli nie gra muzyka . Wystarczy wlaczyc muzyke albo oddalic sie na miejsce odsluchowe aby przestac sie martwic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafo w audiofilskim sprzęcie nie ma prawa buczeć i basta !

I nie ważne, ile on kosztuje.

To błąd w sztuce albo jakosci komponentu. Tak myślę.

Problem - dla mnie - jest.

 

Może maciekw lub Bambus coś powiedzą na t.t. ?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... to jest piekarnik i ma buczec ....

Mnie to nie przeszkadza ... bardziej przeszkadzalo mi trafo

od drukarki ktorej nie wylanczalem z pradu ... nie moglem zasnac

 

Teraz testuje trafo separujace w CD ....

Zmiana jest dla mnie niesamowita !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrea - ostatnio szukając tajemniczego materiału Deflex firmy Spectra Dynamics Audio Prod. (a może ktoś wie, gdzie można to dostać w RP???), znalazłem tłumiące podkładki i "opakowanie" na toroid, tamże.

A mój też buczy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno jest wykonać dobry,bardzo cichy transformator.Te które są super ciche są bardzo drogie i prawdopodbnie tutaj producenci oszczędzają.Nie bez znaczenia tez jest pobór mocy urządzenia.Ten sam transformator użyty w wzmacniaczu o konsumcji 200W (niech to będzie stały pobór) będzie duzo głośniejszy niż użyty we wzmacniczu o konsumpcji 70W.

Polecałbym przede wszystkim sprawdzić jak jest zamocowany (czy nie na sztywno do obudowy.Zamocować go izolując od obudowy 5-10mm gumą z każdej strony (często między obudową a trafem jest guma ale śruba mocująca jest na sztuwno z żywicą i z obudową).Najlepiej jak trafo jest zamocowane tależykiem blaszanym i gumą z dwóch stron.Również skuteczne jest wyklejenie okolic trafa matami bitumicznymi,szczególnie gdy jest otoczony ściankami obudowy to tych ścianek.Czesto też słychać trafo ponieważ są liczne otwory wentylacyjne w obudowie.gdyby ta sama obudowa była szczelna piec byłby dużo cichszy.

Owe otwory wentylacyjne mają często bardziej ładnie wyglądać niż wentylować.

Wentylacja przez takie otwory mija się z celem jeśli piec nie nagrzewa się do 55-60 stopni C (takich pieców jest niewiele).Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frycu: zasilacz od drukarki umieściłem w szafce - na ubraniach i mam idealnie cicho. Może i u Ciebie tak się da ? Z kolei listwa z trafem od lampy świetlówkowej leży w kanapie- i teżma św. spokój. Umiejscowiłem je tak, że nie ma mozliwości nakryć tego ciuchem czy poduchą ;-)

 

Bambus: dzięki za info. Wolałbym bardziej radykalne środki i zlikwidowanie u źródła. Twooja wypowiedź nie nnapawała mnie optymizmem: to nie ma cichych traf ?

A czy próbowałeś zalać takie trafo czymś na podobieństwo kleju epoksydowego ?

/Kiedyś tak robiłem z trafami od dzwonków. Były po takiej operacji idealnie ciche. No ale to nie ta moc - wiem. /

Może jednak ktoś próbował ?

 

Jeden duuużo starszy ode mnie spec mówi, że można mieć ciche trafo - ale pogadam z nim po urlopie. To pasjponat - konstruktor wzmaków estradowych. /2 dni temu u niego byłem. Prawdę powiedziawszy to ma się czym pochwalić. Głośnik miał ze 45cm fi, ponad 92dB. Wzmak różne. Mnie przypadł do gustu: P-P, kl. AB 60W/8Ohm. Bas z 5 lamp- triody i pentody, w tym KT88 taki, że czapki z głów. Oj, zrobił profesor na mnie wrażenie swymi dziełami. Jak zapytałem, czemu tego światu nie pokaże (tego basu) to powiedział, że chce to opatentować w Niemczech. Grało naprawdę przyjemnie, choć mieliśmy podłączone to tylko mono. Zastanawiałem się co takim dźwiękiem (basem) można robić ? Gasić świeczki z 0,5m, czy np. masować żołądek (siedziałem ok.1,5-2m od głośnika. Fajnie to brzmiało).

Siła dźwięku byla taka, że co i rusz cd gubił ścieżkę - słuchaliśmy w warsztacie, a nie na saloonach ;-)

Ach, te lampy. W takim wypasionym, nieskrępowanym dźwieku można się zakochać ;-) Swoboda dynamiczna zupełnie nie skrępowana. Przy czymś takim większość naszego audiofilskiego sprzętu to pierdziawki.

Ciekawe ile to prądu pobiera z sieci (?)

Aha : pojemność kondensatorów w zasilaczu wzmaka to tylko ok.100uF, za to trafo - ogromne (właściwie 2 trafa i dławik.)

Hej !

 

Jeszcze tam wrócę. Cdn. ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Bambus do Andrea29

(Konto usunięte)

Mozesz spróbować zamówić sobie transformator w Elpraw ( http://www.transformatory.com.pl/ ).Ich transformatory są całkiem niezłe,zresztą stosuje je wielu z Polskich producentów.Dodatkowo spytaj o lepsze rdzenie,bo wiem ,że coś takiego facet robi (cena bodajże wyższa o 60% od standardowych).Sprawdź jakiej mocy jest ten w twoicm wzmaku i jakie ma napięcia i zamów identyczny ,lub troche większej mocy.Nie wiem czy na pewno będzie lepiej ale koszt powinien się zamknąć w 100-120zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Bambusa: dzieki raz jeszcze za tak wyczerpującą i konkretną wypowiedź. Link znałem, ale nic o firmie nie wiedziałem, tzn. czy można jej zaufać. Tobie ufam - to będzie ciąg dalszy, tyle, że po urlopie.

Poki co zamówiłem 250W trafo w Nuda Veritas - źle zrobiłem ? Mam mieć po 25. VIII. To w sumie 4 tygodnie czekania, ale trudno. Ufam, że będzie dobre, tj. będę z niego zadowolony. Zobaczymy.

 

Do troy'a: w chwilach ciszy - łatwo bym wyłowił, jeśli by coś brzęczało. Rzecz działa się w lasie, z dala od cywilizacji. Poza tym wiem, że ten pan strasznie wybrzydza na trafa i ciężko mu w tym dogodzić. Dowiedzialem sie o tym całkiem niedawno. Mało tego. Był dziś u mnie na odsłuchach - mocniej się zaprzyjaźniliśmy. ABOX grał jak marzenie, a dźwięk mego systemu spodobał mu się. ( Nie ukrywam, że trochę mam opanowane, co puszczać, by zrobiło maksymalnie korzystne wrażenie :-))). Grało gdzieś z 1,5h i wiedziałem, że było dobrze :-) Zastrzeżenia miał jedynie do wielkości membran głośnika niskośredniotonowego. Nawet padły pewne 2 konkretne propozycje, ale na razie ciiiiicho sza :-))))) Drżyjcie audio Noty i inne takie, hehehehehe. No, przesadziłem, ale Jolidy i VTLe- tak. Miejcie się na baczności ;-)))

Hej !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to właśnie zamówiłeś trafo z ELPRAW-a.Nuda Veritas bierze od nich,dodając swoją marżę oczywiście.Ale przy 250 Watt-ach różnica będzie niewielka.Tylko ,że gdybyś zadzwonił pod podaną tam komórkę i powiedział jaki chcesz to miałbyś go w domu w 1-2 tygodnie.No i jeszcze ta kwestia rdzenia.Nie wnikajac głębiej w temat w trafie bardzo ważne jest nawinięcie,dobrze nawinięte trafo jest cichsze.Ale,jeszcze ważniejszy jest rdzeń na który się nawija.Ten facet z Elpraw nawija nieźle (w Polsce lepszych traf nie znalazłem,ale jeszcze im trochę brakuje do czołówki światowej ,ale te są drogie) ale jak wszyscy stosuje standardowe rdzenie. Natomiast za dopłata ma dostęp do dobrej klasy rdzeni zagranicznych,także może być z tego coś całkiem niezłego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.