Jump to content
IGNORED

CA500 A500 + ? (DynAudio Audience 42/52, Phonar P20, Acoustic Energy 100i)

Guest gromosław
 Share

Recommended Posts

Guest gromosław

(Konto usunięte)

Witam!

Przymierzam się (już od pół roku) do zakupu zestawu wzmacniacz + kolumny i szukam najlepszych możliwości. Zdecydowałem się od razu na wzmacniacz CA A500 (ze względu na opinie) i dobieram kolumny. Najbardziej podobały mi się AE 100i, ale nie słuchałem jeszcze Dynaudio 42/52 i Phonar-ów, podobno warto spróbować ELAC 205.

Budżet wynosi 4-5 tys. (wzm. + kolumny + kable + ew. podstawki). Chciałbym prosić o sugestie i uwagi.

Pozdrawiam, gromosław

Jestem w podobnej sytuacji, z tym, ze juz kupilem CA A500 i D500. I nie zgodze sie z przedmowca. CA w tej kategorii cenowej jest wart kazdej zlotowki. Ma dosc charakterystyczna gore, ale mnie to akurat sie bardzo podoba. Przymierzam sie wlasnie do zakupu kolumn. Moja lista jest bardzo dluga. Biore pod uwage Avance Omega 509, wlasnie Phonary p20s, JMLaby Cobalt i Chorus (ale max do 3tys.), KEF Q55.3, ale takze cos mocniejszego i drozszego jak np. B&W 603 lub 604 oraz Vienna Acoustics Bach i Mozart. Vienny nie udalo mi sie jeszcze nigdzie namierzyc. A tak poza tym, to nie mialem jeszcze czasu na odsluchanie zadnej pary. Ale liste i tak okroilem do 10 par :).

Guest hiena

(Konto usunięte)

Mozarta, ani Bacha CA na pewno nie napędzisz, to wymagające wobec wzmacniacza głośniki-brzmią doskonale z Coplandem i nadal twierdzę,że CA jest mocno przereklamowany,to prawda,że w swojej cenie nie jest zły,ale na pewno nie wart tych wszystkich zachwytów,które wypisywali o nim w "HI-FI i Muzyce",to przyzwoity wzmak,ale raczej do mniejszych kolumn podstawkowych w cenie max.2,5kzł

Guest gromosław

(Konto usunięte)

A czy mógłbym prosić o jakąś alternatywę do CA? Mam pokój ok. 16 m2, muzyka dosyć zróżnicowana (głównie muzyka filmowa, stary rock). Bardzo długo zdecydowany byłem na podstawkowce, ale po doliczeniu kosztu podstawek zacząłem myśleć o podłogowych (stąd Phonar P20).

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Guest Arek do Maćka

(Konto usunięte)

Maciej, 10 pozycji to nadal mimo wszystko sporo

raczej na pewno nie uda Ci sie posłuchac wszystkich w jednym miejscu (choćby ze wzgkledu na czas), proponuje okroic liste do 4-5 pozycji i to tak, abys mogl posluchac je jesli nie w jednym miejscu, to przynajmniej jednego dnia

PS

moim zdaniem A500 nie wysteruje Vienna Accoustic-ów, podobnie jak B&W 604-ek, w sposob zapewniajacy pelne wykorzystanie potencjalu tych kolumn.

Parametry to oczywiscie nie wszystko, ale mysle że łatwiej bedzie temu wzmacniaczowi poradzić sobie z kolumnami o efektywności min 89-90 dB

W takim razie jaka przyjac gorna granice cenowa, powyzej ktorej wzmak i tak sobie z nimi nie poradzi? Moze wtedy moja lista sie zmniejszy. Skoro nie Vienna i nie BW 604. To pozostaja jeszcze tylko KEF55, JMLaby Chorus i Cobalt, Avance Omega 509, a moze Dynaudio A42/52? Eh...juz myslalem, ze mam proste zadanie...a tu znowu zamieszanie... :(