Skocz do zawartości
IGNORED

wzmacniacz do 20 tys?


gutten

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj podjąłem historyczną decyzję: nie kupię nowego samochodu, kupię nowy wzmak. Trudno, zajeżdżę starego opla na śmierć, będę jadł suchy chleb, przestanę płacić rachunki itd. Chyba nie muszę się tłumaczyć, co?

Teraz pytanie, co wybrać, żeby za dwa miesiące znów nie myśleć o zmianie sprzętu. Liczę tu na Wasze osłuchanie i dobre rady. Skoro wzmak ma kosztować tyle pieniążków, to niechże to będzie słychać: idealnie poukładana przestrzeń, głębia ostrości, przejrzystość, kontrola basu, muzykalność - wszystko to powinno być wliczone w cenę. Zachodzę natomiast w głowę jak tu pogodzic ogień z wodą: słucham jazzu, muzyki kameralnej, symfonicznej, trochę elektronicznej i szczerze mówiąc jeszcze nigdy nie znalazłem wzmacniacza, który równie dobrze sprawdzałby się we wszystkich wymienionych przeze mnie gatunkach. W muzyce jazzowej szukam ciepła i przynajmniej namiastki atmosfery z koncertu "live". Z kolei w muzyce klasycznej zależy mi na jak największej precyzji, rozdzielczości i "oddechu". Czyli analityczność i ciepło jednocześnie. Jak na koncercie - chcę zapomnieć, że słucham sprzętu, chciałbym mieć muzyków u siebie w domu.

Macie jakieś pomysły?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość podejrzliwy

(Konto usunięte)

Z powyższego opisu wnioskuję , że Classe mógłby być dobrym wyborem - najefektowniej brzmi na nim właśnie jazz, ale również klasyka. W dodatku czuje się atmosferę koncertu...

Zdaje się, że CAP-101 widziałem na stronie "najstarszego second-handu" za 7,5 tys. Nie wiem ile kosztuje teraz nowy, więc trudno mi powiedzieć, czy to dobra cena, ale może warto posłuchać, a jeśli się spodoba, pewnie można ponegocjować ;o).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluje historycznej decyzji :)

ja proponuje Ci zbudowac 4 monobloki Passa (Aleph 3 lub 5) na dobrych czesciach. pozostale 10kzl przeznaczysz na plyty i rachunki za prad.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych rejonach cenowych najbardziej spodobal mi sie:

 

1. Audio Analogue Maestro

Niezwykle muzykalny. Pewnym mankamentem jest nieco poluzowany bas.

 

2. McIntosh MA6900

Trudno doszukac sie wad. Moze troche brak pazura przy agresywnym roku.

Piekny dzwiek i kultura inzynierska konstrukcji.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bego --->

Proponujesz budowę monobloków osobie, która gniazdka w ścianie nie umie naprawić. Odpada. A poza tym, co z preampem? Na BATA mnie nie stać, a z wątku o preampach/końcówkach wywnioskowałem, że poniżej raczej nie warto schodzić.

 

Wotan ---> McIntosh 6900 też śni mi się po nocach, ale kosztuje niestety troszczeczkę więcej niż 20kzł. Z kolei 6500 to juz podobno zupełnie inna klasa i nie warto.

 

Natomiast Classe i Audio Analogue jak najbardziej wchodzą w grę, koniecznie muszę ich posłuchać. Z tego co wiem, oba modele są na Kopernika. Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi wzmakami, będę wdzięczny za opis wrażeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem w swoim czasie coś takiego: zintegrowany Levinson, Elac 510 plus Ikemi Linna, okablowane to Nordostem. System nieproporcjonalny cenowo, ale grało to jak marzenie (Marzenie też się podobało). Druga rzecz: Zintegrowany Conrad Johnson, stare (koniecznie!) Virgo, też Nordosty i CD Krella-można zastąpić Linnem. Na tych systemach można zakończyć poszukiwania zaginionej arki. Są też inne, oczywiście. A 6900 to faktycznie świetna rzecz. 6500 nie ma nic wspólnego z tą jakością. Z drugiej strony- starszy 6850 ma mniejszą dynamikę, ale jest bardziej muzykalny i otwarty w średnicy. Do niego pasuje nowe (tym razem) Virgo. Warto poszukać w komisach. Moim zdaniem 6850 jest też ładniejszy, ale to już kwestia gustu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje topowy model Technicsa i kolumny sony ... 20 tys na wzmacniacz ... moj Bosze.

A powaznie, sluchalem ostatnio zestawu: Lewinson pre+power, cd oraz Kolumny Wilson Audio takie male :) podstawkowe (budzetowe haha) i powiem wam ze zadna rewelacja. Moj sprzet gra podobnie

pozdrawiam Mars

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli juz nie kupujesz tego samochodu....no coz, moze tak podwoic budzet i zdecydowac sie na Nagre MPA, lub VPA? 20K to trudny segment. Lub potroic i dodac PL-L. To sa w koncu tylko pieniadze. Poza tym bedzie polpatriotycznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś uwzględnił ubezpieczenie nowego samochodu, to może miałbyś na 6900? W chwili obecnej na Kopernika stoi Classe (ok.16kzł), ale z AudioAnalogue się wycofują, dawno nie widziałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczciwa, siedmioletnia astra. Mój mechanik powiedział mi ostatnio, że warto w nią jeszcze inwestować, a jak nie będę miał rajdowych zapędów, to przejadę nią jeszcze ze dwieście tysięcy. Tym samym pozbyłem się wszelkich oporów co do kupna wzmaka :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Sluchaj, w koncu raz sie kupuje, a potem dlugo slucha, warto wiec pokombinowac. Moze faktycznie w ramach questu nie byloby zle sprobowac posluchac np. zintegrowanego wzmacniacza CSR California? Jest to hybryda albo lampa, nie jestem pewien, wyglada wiadomo jak, a moze przy okazji zweryfikujesz autoreklame producenta - a noz widelec jest tak dobry, jak sam twierdzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego czasu byłem bardzo napalony na CSR, zwłaszcza po teście Texasa w Audio-Video. Dzwoniłem nawet do p. Jarkowskiego, żeby zasięgnąć więcej informacji technicznych i dobrze zrobiłem. Powiedział mi, że jego integra nie polubi się z moimi Elacami, które mają b. niską impedancję (spadek do 3,4 Ohma). Poza tym jego wzmaki to właściwie końcówka z pasywką (he, he, sounds familiar?) Czyli wymagany jest b. dobry odtwarzacz z wysokim poziomem na wyjściu, a najlepiej z regulowanym wyjściem. Ale California? Z tego, co mówił, ma jedną integrę w ofercie, właśnie Texasa. Mówił coś o integrze, której zbudowanie zajmowało mu przeszło rok, więc poniechał - nie kalkulowało się. Nie pamiętam, czy chodziło właśnie o Californię, być może. Domyślam się, że jego końcówki mają klasę - ale to już inny pułap cenowy.

Na razie zamierzam pokombinować z Electrocompaniet. Dotrałem do Artis Audio (ten sklep w podziemiach przedszkola), gdzie facet ma ECI-3 i którąś końcówkę. Polecał też Jolidę Orchestrę Reference, ale nie wiem, czy uciągnie Elaki. Wezmę je pod pachę i pójdę na odsłuch - zobaczymy.

Nawiasem mówiac, dowiedziałem się ciekawych rzeczy o dystrybucji Electrocompaniet, ale to już temat na inny post.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gutten....ale reasumujac fundamentelne znaczenie twojej inwestycji, to chyba lepiej jednak byloby zaplacic te rachunki i polozyc na talerz wiecej niz sam chleb. Moze sie myle, ale bez dobrej gastronomii, obojetnie co kupisz, w koncowym rezultacie nie bedzie to zadna orgia. Astra ci sie zacznie powoli rozlatywac i twoj klocek znajdzie sie za 80tys km w sekcji ogloszen bez chetnych. Gutten, zainwestuj te 20K w czesc skladowa zakupu inteligentnej nieruchomosci. Gutten, 20K zl na kawalek audio powinno nie byc kosztem standardu zycia. Stary, inwestuj i jak zrobisz to madrze, twoje przyszle 20K beda rownowartoscia twoich dzisiejszych 20gr. Wtedy jest milo robic sobie takie w koncu male prezenty. Good luck pal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikey! Baby, hey, listen, I have a better idea. Perhaps you would like to invite me over to your elegant and luxuriously appointed m2? I am insanely curious to inspect your tasteful environment. While listening to your life-long stereo assembly on your dirty couch we could enjoy a few sobieski smokes alongside couple of cans of beer? What do you think boy? Am I invited? Hahahaa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cut that crap Niggaz!!!!!! It ain't no trippin' !!!

Ciekawi mnie tylko jedno,dlaczego nie wzbudza takiego zainteresowania (i frekfencji) prośba o porade w sprawie kupna wzmacniacza za 1500zł?????

Polacy to bardzo dziwny naród!!! Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.