Skocz do zawartości
IGNORED

NAD czy Cambridge ?


mario

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam kolumienki KEF Coda 7 (narazie w przyszlosci chce kupic Avance)Chciałbym kupic sprzet wzmacniacz+cd i nie wiem na jaki sie zdecydowac. Mam tu na mysli wzm Nad c320 i cd c521i oraz wzma A500SE i cd D300SE Cambridga. Wolałbym DVD 300 Cambridga lecz nie wiem jaki dzwięk stereo ten DVD przezentuje. Prosze o wmiarę rzetelną pomoc.

Pozdrawiam wszyskich na forum

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej pomoc (w miarę rzetelna):

 

mario, przede wszystkim to zaufaj sobie...zabierz swoje kolumny pod pachę i przejdź się do jakiegoś sklepu ze sprzętem audio i tam sam posłuchaj co Ci bardziej odpowiada, wybór spomiędzy tych propozycji to kwestia gustu...poza tym spróbuj proszę użyć wyszukiwarki, napewno już taka dyskusja się toczyła....powodzenia..

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie ciężko znaleźć DVD który grałby na płytach CD tak jak cedeki za podobne pieniądze. Jeżeli używasz systemu stereo to daj sobie spokój z DVD. A na pytanie NAD czy Cambridge odpowiedzieć jednoznacznie nie umiem. Wszystko zależy od tego które to omegi chcesz kupić. Ja słuchałem Systemu złożonego ze starszych omeg 503 i serii 500 Cambridge'a. Dźwięk był przejrzysty, dynamiczny, a zarazem miękki. Zrozumiałem, że tak często polecali to zestawienie w "Hi-Fi i muzyce", bo rzeczywiście za te pieniądze nie można było mieć zastrzeżeń, a dźwięk nie powinien być dla nikogo denerwujący. Później słuchałem omeg 509 z Nadem C521i oraz wzmacniaczem 350 i już nie było tak różowo. Dźwięk był trochę kluchowaty, zamazany a bas jakby wyciągnięty na siłę. Ja bym na Twoim miejscy kupił najpierw omegi, a potem wypożyczył ze sklepów wzmacniacze i wybrał po odsłuchu w domu. CD na końcu, chyba, że teraz w roli źródła masz komputer:-) Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam Nad`a c320 + Kef`y Q15 i jestem bardzo bardzo zadowolony.

 

Kef i Nad to napewno dobre połącznie, ale jak pisza poprzednicy wszystko jest kwestia gustu....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

powiem Ci ze najpierw kup kolumny a pozniej dobierz wzmacniacz. To co teraz ci sie z Kefami spodoba moze brzmiec słabo na innych glosnikach. Tak pozatym to mialem kiedys te KEFy i nie mam o nich najlepszego mniemania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz miec "spokoj sumienia" i satysfakcje z wyboru - KONIECZNIE posluchaj sam. Jakis czas temu stałem przed podobnym dylematem. I dopiero po odsluchu porownawczym wiedzialem, co mi bardziej pasuje i co kupic. Nie ma innej drogi. Gdyby zrobić plebiscyt, pewnei rozklad glosów tu na forum bylby "pól na pól', A gdyby nawet był inny - to Twoje preferencje sa najwazniejsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja do swojego CA nie moglem dopasowac kolumienek przez ladnych kilka miesiecy albo zestaw gral za sucho albo bylo za malo pradu ( np przy fortepianie nie bylo slychac 2giej reki itp) i dzwiek stawal sie zbyt wolny (np P Studio 60). Ostatnio myslalem juz o koncowce CA500 zeby miec z czego wybraci i nie martwic sie pradem. Konkluzja jest taka latwiej jest brac pod pache wzmak ale w przypadku Creeka, CA czy podstawowych Nadow moga byc zbyt slabe zeby jakies kolumienki napedzic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno Ci jednoznacznie podpowiedzieć, sam mam CA, zacząłem od wzmaka i biegałem z nim przez 6 miesięcy na odsłuchy z różnymi kolumnami, przesłuchałem kilkanaście i skończyło się niespodziewanie nawet dla mnie na Monitor Audio Bronze B2, potem do tego dokupiłem odtwarzacz CA. Z Kefami Koda daj sobie spokój, raczej Q-1 jeżeli lubisz Rocka bo do tego są stworzone. Grają głośno z zaznaczonym basem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZDECYDOWANIE ODRADZAM NAD-A,JESTEM POSIADACZEM C-340,WSZYSTKO BYL OK.DOPÓKI SIE NIE UWALIŁ!SERWISU PRAKTYCZNIE NIE USWIADCZYSZ,-TOTALNA NIEKOMPETENCJA! NAPRAWIANO MI GO RÓWNE DWA LATA , ROK W SERWISIE I ROK U DYSTRTBUTORA W WARSZAWIE.SPRZĘT GRA ATRAKCYJNIE , DUŻO DZWIĘKU ZA MAŁE PIENIĄDZE. JEDNAK COS ZA COŚ.PROSIŁEM CENTRALE NAD-A O SCALAK DO PRZEDWZMACNIACZA[NIE DO ZDOBYCIA!].LEPIEJ KUPIĆ URZADZENIE POZBAWIONE TAKICH NIESPODZIANEK. C A WYDAJE SIE SENSOWNIEJSZY,MAM CD CA500SE OD ROKU I JESTEM PRZEKONANY ŻE FIRMA POWAŻNIE TRAKTUJE SWOICH KLIENTOW.GRA ŚWIETNIE Z RESZTA NAJLEPIEJ SAMEMU POSŁUCHAC !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

epilog: tego NAD'a naprawił mi super uzdolniony MAGIK ktory uruchomił go w dwa dni,co prawda jedno wejście liniowe jest NAD'al nie sprawne,ale gra. włascicielom NAD'ów radzę aby wyłączali swoje 350,340 itp. przed manipulacjami z interkonektem. Jesli uwali się wam scalak sterujący przedwzmacniaczem to, możecie tylko isć na pielgrzymkę na Jasną Górę i prosić Matkę Boską w intencji naprawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.