Skocz do zawartości
IGNORED

TDA7294


RAF

Rekomendowane odpowiedzi

Czy na tym czyms mozna zbudowac jakis sensownie grajacy wzmacniacz? Nie mysle oczywiscie o hiendowym brzmieniu, tylko o alternatywie DIY dla wzmacniaczy opartych na ukladzikach STK i podobnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOO chłopie ma sens od zrobiłem w swoim czasie wzmaka na stk4044V..wielkie radiatory, trafol 200 wat kondzioły 33000 itd..wpakowałem w to mase kasy..itd..sens to miało mierny bo wtedy mój system opierał sie na cd denon DCD2700 kolumnach Bolero200 i nawet na tym systemie grało to nie ukrywam do dxxpy wolny mulisty dzwiek..ogólnie potega ale kontroli zadnej..ogólnie sredniej klasy wzmak jak np technics 300mk3..i własnie jakos potem wpadł w moje rece tda 1514a i własnie ten o ktorym piszesz tda 7294 rewelacja..ma to wygar kopa kontrole i predkosc..nawet Linn w któryms swym wzmaku tech scalaków uzywa ..sa dobre..aaaaale jest to typowy tranzystor w klasie Ab..jak sie uzyje nie-wlasciwej aplikacjii to moze ostro zagrac..z tego co pamietam to St podaje na swych stronach w pdfie jak to prawidlowo podpiac..aa i mozna mu troszeczke obnizyc wzmocnienie zamiast z tego co pamietam 22kiloomów w sprzezeniu zwrotnym dac..20 kilo ja wiem ze to troszke je poglebia ale ma zbyt gwaltownego kopa i trzeba to troche ulagodzic te jego szalone zapedy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wzmacniacz na tej kości.W przedwzmacniaczu pracuje OPA2134.Końcówka zasilana jest symetrycznym napięciem +/-24V,preamp po redukcji rezystorami +/-16V.Zasilacz zbudowałem w oparciu o trafo toroidalne (Indel) 300W,mostek 10A i kondensatory Kendeil 10000uF.Okablowanie wysokoprądowe to Van den Hul CS122.Sygnałowy to Audioquest Copperhead.Gra bardzo ładnie, łagodnie i detalicznie.Wcześniej miałem TDA1514A układ miał ogromny bas, ale żle kontrolowany.Miał bardziej detaliczny dzwięk, jednak dłuższe słuchanie męczyło.Scalak w preampie został zastosowany po to aby wzmacniacz można było wysterować już przy przebiegu o amplitudzie 100mV.Moim zdaniem TDA7294 to udana konstrukcja.Brzmienie można stroić w dość szerokim zakresie poprzez wymianę okablowania wewnętrznego.Zyczę udanej konstrukcji.Pozdrawiam:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raf mam prośbę, czy mógłbyś mi powiedzieć, gdzie można dostać Kendeil'e a dużych pojemnościach, bo mi się już pomysły niestety skończyły? Z góry dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi teraz powiedzcie, gdzie jakis schemat sensownej aplikacji mozna znalezc. Czy schematy z AVT sa sensowne? (jest tam jakis wzmacniacz z dwoma toroidalnymi transformatorami). Moja wiedza elektroniczna jest bardzo ograniczona. Mam jakies szanse na uruchomienie takiego cuda? Ew. czy ktos bylby mi w stanie pomoc?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO ttrol : Mieszkam w Lubline.Kondensatory dostałem w sklepie elektronicznym (udało się). Przypuszczam, że jak popytasz w sklepach to może uda ci się znaleźć. Jak nie to pogadaj ze sprzedawcą, to może sprowadzi je dla ciebie. Ja w ten sposób nabyłem wzmacniacz operacyjny OPA2134. Aha jeszcze jedno miejsce gdzie możesz dostać te kondensatory to warszawski "wolumen". Życzę powodzenia:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO Raf : Aplikację tego scalaka znajdziesz w internecie.Kity z AVT są niezłe, ale nie wiem o jaki wzmacniacz ci chodzi.Może "wzmacniacz 2 x 100W" na kościach TDA7294? Ja mieszkam w Lublinie, a TY chyba jesteś z Wrocławia.Jeżeli sam chcesz zbudować taki wzmacniacz, to stawiasz przed sobą bardzo trudne zadanie.Może ktoś z Wrocławia ci pomoże. Mimo wszystko życzę ci powodzenia:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi konkretnie o AVT 290, ew. AVT 2153 ale to chyba monofoniczna koncowka mocy, jesli sie dobrze orientuje. Nie wiem, czy 290 to tylko koncowka mocy stereofoniczna czy kompletny wzmacniacz zintegrowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeszcze przedwzmacniacz potrzebuje? :-) Co z kitow AVT Twoim zdaniem by sie nadalo? I jak bardzo na jakosc wplynie wybor np. transformatora czy kondensatorow filtrujacych? Pytam, bo ogranicza mnie gotowka i nie wiem, jak bardzo oplaca sie zebrac u zony na kolejne elementy :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wzmacniacz będzie współpracował ze źródłem o napięciu wyjściowym ok. 1V to preamp nie będzie potrzebny. Ile chciałbyś przeznaczyć na ten wzmacniacz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac, nie wiem, ile gotowki przeznaczyc. Mam CD Sony CDP-270 i kolumny Heco Xenon 400 (okolice 2kzl), chcialbym do tego jakis wzmacniaczyk zapodac, ktory by udzwignal 4 niskosredniotonowce z Xenonow i jeszcze jakos milo zagral. Powiedzmy, ze na poczatek w granicach 400-500 zlotych. Cos z tego wymodze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff...trudno będzie.Ja modyfikując swój wzmacniacz wydałem na różne komponenty ok. 1000zł.Wymieniałem głównie okablowanie sygnałówka/zasilące/głośnikowe.Szukałem "swego" brzmienia (miłe dla ucha,sporo detalu...) i dalej szukam, choć na razie zamierzam przetestować ten wzmacniasz w salonie audio na porządnym sprzęcie i zobaczyć co tak naprawdę jest wart:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale ja az taki superwybredny to na razie nie jestem. Chcialbym sklecic cos, co zagra na poziomie jakiegos wzmacniacza z nizszych rejonow cenowych. Nie musi to byc zaraz cos strasznie wysublimowanego. Czy jak kupie w miare dobrej klasy elementy do tych kitow z AVT to mam szanse na uzyskanie jako takiego brzmienia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre elementy + dobre okablowanie + dobre(duże)zasilanie = dobry układ.Cena którą podałem czyli ok.1000zł jest ceną jaką wydałem do tej pory na wszelkie modyfikacje.Jest ona przybliżona więc nie ma się co bać:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z tym preampem? Glosnosc chcialbym regulowac, to sie chyba przez preampa robi tak? A te okolice 1V to okreslone CD maja czy jak? Wybaczcie wszyscy te lamerskie pytania, ale zielony jestem jak trawa na wiosne, wiec wyciskam z Was wszelaka mozliwa wiedze :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie:) zamiast preampu wystarczy potencjometr 2x100kB B oznacza, że jest to potencjometr logarytmiczny.CD mają ponad 1V.Chociaż zdarzają się takie które mają 4,5V ale to nie stanowi większego problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu sprzedają te kondesatory

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz stosować takie zwykłe kondensatory, ze sklepu typu "elektronik", to lepiej zamiast jednego dużego dać kilka mniejszych połączonych umiejętnie równolegle. Tak samo kondensatory na wyższe napięcia mają lepsze właściwości, za to są wieksze.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest (pewnie jest :-)) sens zastąpienia dwoma monoblokami na tda7294 końcówki mocy... technicsa su-v300 mk2 :D ? Mam na myśli sposób w miarę "nieinwazyjny" w tę integrę - czyli wyprowadzić sygnał z preampa na zewnątrz i pod to podpinać diy monobloki. Odpiąć końcówki technicsa albo na stałe, albo dać jakiś przełącznik...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.