Skocz do zawartości
IGNORED

Jak się Wam podoba Dział Muzyczny w HFM?


Artur Rychlik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Redaktorzy

Dzieki za komplement. Wole byc posadzony o obrone kogos, niz o nieuzasadnione napasci.

Nie rozumiem, oczywiscie ze niektore plyty znikaja z katalogow, ale wiekszosc w nich pozostaje, nie mowie tu o idiotycznej sytuacji, gdy w kraju pojawia sie kilkadziesiat sztuk danego tytulu, i to ma wystarczyc juz na zawsze, tylko o realiach normalnego swiata. Zakladam tez, ze skoro jakas plyta jest wlasnie recenzowana, to jest dostepna, bo skads ja recenzent musial wziac. Chyba ze opisal cos z wlasnej kolekcji, ale wtedy powinien wytlumaczyc dlaczego. Generalnie, jak juz wspomnialem, klasyka to nie pop, i plyta raz wydana zwykle w katalogu pozostaje na dluzej. I w takim razie zrecenzowanie dobrej plyty, przeoczonej przez kogos dziesiec lat temu, jest milym prezentem dla czytelnikow, ja przynajmniej jako czesto kupujacy klasyke tak to odbieram. Bo jaka jest przepraszam alternatywa, nie recenzowac juz jej nigdy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do: jozwa. alternatywa? sensowne przegladowki obejmujace maksymalnie duzo tytulow. rybryka: reedycje. rubryka: najlepsze z najtanszych.rubryka: kanon. rubryka: najlepsze plyty wykonawcy X, Y lub Z. mozliwosci redakcyjnych jest bez liku.

a norma swiatowa to klasyka w nakladzie 20-50 tys. egzemplarzy. globalnie! chyba, ze to kroke i kennedy lub cztery pory roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Mysle ze Artur bedzie mial pozytek z tej dyskusji. W koncu chodzilo mu zdaje sie o to, zeby poprawic dzial, ktorym kieruje. No to teraz ma o czym myslec. Co do twoich propozycji to ok, tylko ze dotychczas dzial muzyczny w HFM byl stosunkowo niewielki, i recenzji bylo tam po prostu malo, jakolwiek soczystych. W takiej sytuacji nie da sie mowic o jakiejs polityce w ogole. Recenzuje sie to, co akurat wpadlo w rece i zrobilo wrazenie. Oczywiscie nie mam pojecia, jak to w rzeczywistosci przebiega, ale takie zawsze odnosilem wrazenie. Dopiero teraz dzial powieksza sie znaczaco, i stad zapewne pytanie tytulowe. Nawiasem mowiac, jezeli moglbys pisac naprawde dobre recenzje klasyki, takie na profesjonalnym poziomie, sadze ze artur przyjal by je z otwartymi rekami. Ja nie chcialem, znam swoje mozliwosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podejme sie. w ogole mysle, ze przy okazji pojawia sie watek krytyki muzycznej, ktory zasluguje na odrebne potraktowanie. w polsce jest kilka, gora - kilkanascie osob, ktore na temat muzyki, a zwlaszcza klasyki, potrafia wypowiadac sie tylez rzeczowo, co ciekawie. problem sie poteguje, jesli rzecz dotyczy fonografii. znam ludzi, ktorzy pisza z zapamietaniem o klasyce wysluchawszy kilkuset plyt na bumboksie, a u siebie na polkach maja jakies 100-200. i to pokutuje, moim zdaniem takze w magazynie. obym sie mylil, bo chcialbym, tak jak pewnie wszyscy, zeby recenzje byly zrodlowe. popu, jazzu, metalu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Ciezka sprawa z tymi recenzjami. Moze jakby zebrac do kuppy ze specjalistycznych pism - dla mnie najlepsze recenzje klasyki ma Canor i Muzyka21, a jazzu chyba jednak Jazzi Magazine (ktokolwiek widzial, ktoikolwiek wie? Istnieja oni jeszcze?). Co do innych gatunkow, nie sotkalem sie. Licze na to nowe pismo, co to ma byc. Jazz i klasyka, czy jakos tak. Lubie czytac dlugie i dobre recenzje, plyty sa drogie, to chociaz tak...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jak na kogoś kto potrafi przynieść 30 winyli w torbie to nadmiar skromności (i nieważne że z second hand'u)...mam drugi numer j&c ale jeszcze nie miałem czasu nad nim dłużej posiedzieć...wygląda dosyć obiecująco...ktoś mógłby powiedzieć że w tym pismie są właściwie ustawione proporcje tzn pierwsza jest muzyka a potem sprzęt...rozumowanie nie pozbawione racji :)))

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jazz i klasyka juz jest. do kupienia jest drugi numer. moim zdaniem - rozczarowanie. recenzje wygladaja tak - jan sebastian bach zyl w latach... mial mnostwo dzieci... ale zasuwal i napisal 200 kantan. co tydzien robil jeden numer... i dopiero potem trzy wiersze na temat samej plyty. nie wroze powodzenia pismu, ktore wywala na okladke headline - niepopularne pismo dla melomanow. czy jakos tak. po co inwestowac w cos, w czego powodzenie nie wierza nawet tworcy, chle, chle... a juz strasznie irytujace jest to, ze pisza o klockach, nie podajac nawet cen. kurcze, nie czuje sie w ten sposob uszanowany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Tak, a teraz musze przetransportowac te juz 200 winyli do Polski. Zapewne w kontenerze. Cholera, nie zylem cnotliwie, mam za swoje, trzeba bylo myslec wczesniej, ile to bedzie lacznie wazyc. A limit w samolocie 20 kg, na wszystko, kupa smiechu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do hiena

do wątku wróciłem za namową „lolo” i jak widać dyskusja o dziale muzycznym się ożywiła

do jozwa

z tego co mi wiadomo nad Jazzi Magazine prace trwają , wydawca za bardzo zainteresował się muzyką ludową :) i z tego co wiem miał pewne problemy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.