Skocz do zawartości
IGNORED

creek 5350se + esa vivace


slawolw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chyba zachorowałem na zakup creeka, na razie jest to choroba oparta na tym co przeczytałem min. na forum. Chciałbym mieć od początku wyższy model creeka, jak już wydać to raz a porządnie(chyba,że różnica między 5350se a 50i jes niewielka i tylko w mocy). Ponieważ kaski na razie niet, są tzw. ważniejsze domowe wydatki, więc nie wybieram się na odsłuch. Czasem mogę zachorować bardziej, a wtedy byłoby to już baaardzo niebezpieczne. Na odsłuchu niestety nie byłoby możliwości podłączenia moich kolumn Vivace, tylko zagrałyby jakieś wypasy. Czy rozczarowałbym się po takim ewentualnym odsłuchu w sklepie dołączając moje esy w domu? Może lepiej przygotować się od drugiej strony, zmieniając wcześniej kolumny. Podpowieddźcie tylko np. na jakie.

Słucham różnej muzy, ale głównie jest to jazz i wszystko dookoła, uwielbiam tzw. kobiecy jazz.

Pokój 20m2.

Hej!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeeee Vivace do Creeka. Tez lubie jazz z pieknym kobiecym glosem i slyszalem Creeka ze starymi Jamo ( duze podlogowe 3 drozne i mialy skutecznosc z 90) z kablami Revelation i ......bylo cudownie a to byl Creek 43. Naprawde bylo rewelacyjnie!! Vivace bylby najslabszym elementem toru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>>Czy rozczarowałbym się po takim ewentualnym odsłuchu w sklepie dołączając moje esy w domu?

 

oj, istnieje mozliwosc, ze bardzo, choc na pewno ktos sluchał tego połączenia i cos wiecej powie. Generalnie taki wydatek bez odsłuchu ma niewielki sens. Przekonałem sie o tym na wlasnej skórze odsłuchując markowych Proac 125 z moim wzmakiem.

 

Skoro brak ci kasy, zakup cos uzywanego, nie powinienes dlugo szukac, by cos znalezc za 2,5 tys zł co pierwotnie kosztowało koło 4-5 tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem musisz miec mozliwosc podlaczenie Creeka do swoich Vivace. I to najlepiej obydwu modeli u siebie w domu. Sprawdz czy roznica w cenie jest adekwatna do roznicy w jakosci brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->slawolw - a jak juz podlaczysz 50-tke do Vivace to KONIECZNIE poprosze o recenzje :-)

Sam nosze sie z zamiarem sprawdzenia identycznego polaczenia, tylko jakos tak czasu brak... Jezeli to prawda co mowia, ze Creek gra cieplym, otwartym dzwiekiem to powinno byc dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.K. jak uda mi się ściągnąć wzmak na odsłuch to dam znać,

a tak a propo, jakie są zasady wypożyczeń sprzętu na odsłuch do domu przez sklepy, czy jest to ogólnie przyjęte czy trzeba się bardzo naprosić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz pomarzę,

za siedmioma morzami i górami........itd. jest takie miejsce, gdzie można posłuchać wszystkiego, obsługa jest miła i kompetentna itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie nowy A50iR bardzo podobał z Avancami Dana i z BC Aqoustic Tibre -> z tanszymi glosnika nie bardzo. nie wiem jak duzy masz pokoj ale ... ja wybralem jednak 4330 do kokoju 25mkw i spokojnie wystarcza :) A kase jak bedziesz mial to wydaj na lepsze glosniki (choc Vivace sa OK - ale tylko OK)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się co do połączenia 50i i Dana. Nowy Creek to nowa wersja 4330SE a nie zwyczajnej wersji 4330. Zdaniem niektórych był to najlepszy wzmak w historii firmy. Szef Audiosytemu nie sprowadzał go(tylko na zamówienie) żeby nie robić konkurencji droższej serii 53. 5350SE to moim zdaniem mocno przereklamowany klocek o nijakim, aseptycznym brzmieniu. Exsposure jest od niego lepszy co najmniej o klasę, Rotel 1070 też ma przewagę. Nie prównywałem ich bezpośrednio, ale Creeka 5350SE słuchałem w tak wielu zestawieniach, by przekonać się, że w każdym wypadku jego słuchanie przypomina spożycie mdłej, pozbawionej koloru i smaku, chemicznej substancji o konsystencji galarety...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja słuchałem zestawu Creeka 5350SE z CDP Creeka i kolumnami Avance Dana najdroższe z serii z Vifa XT na górze i miałem bardzo mieszane uczucia. Zestaw bardzo drogi, a dźwięk, no cóż, trochę nijaki. Kultura brzmienia, wyrównanie, świetlista góra to były atuty. Ale poza tym ... Może nie zaraz galareta, ale z całą pewnością w jazzie i rocku brakło jaj, że się tak wyrażę. Ciekawym ile tu zasługi wzmacniacza. BTW, CDP był chyba najdroższy z tej trójki a wykonany tak jakby się miał za chwilę rozpaść. W sumie przy moich preferencjach muzycznych podobną klasę pokazał o wiele tańszy zestaw Myryad Cameo (choć ten gra zupełnie inaczej).

 

ESA Vivace miałem przez dłuższy czas. To są całkiem dobre kolumny, ale hipotetyczne połączenie z Creekiem wydaje mi się mimo wszystko mezaliansem. Przy pomocy dość drogiego wzmacniacza można zapewne wyciągnąć wiele z dobrze zaprojektowanych i wykonanych monitorków, ale chyba nie z prostych, trzygłośnikowych podłogówek przeznaczonych do pracy z amplitunerami i wzmacniaczami z mocno średniej półki. Może tak jak radzą koledzy warto popróbować z serią 43SE albo 50?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Cameo, to bym polemizował. Uwagi o Creeku były ostre, gdyż wzmak uchodzi w prasie niemal za ideał, ale od wzmaka Cameo jest - moim zdaniem - duuuużo lepszy. Cameo to totalna porażka, ładny wygląd ale dźwięk typu ksero, słabszy niż 4330, bez śladu barwy wyrafinowanie, jedynie CD jest do rzeczy. Natomiast Myryad z serii M - nieco tańszy od 5350SE - jest rzeczywiście ciekawszą propozycją o jasno określonych cechach(dobra rozdzielczość i żywość brzmienia) Akurat 5350 brzmi stosunkowo dobrze z dedykowanym mu kompaktem, choć oczywiście cena(ponad 11 tys.) pozwala na owocne poszukiwania u konkurencji.

Co do Vivace to Creek 50i może być tu optymalnym rozwiązaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Wasze spostrzeżenia. A co powiecie na Exposure 2010, cena jest zbliżona do 50i i bardzo ciepłe słowa o tym wzmacniaczu można na forum przeczytać. Może byłby za dobry dla Vivace, ale chyba lepiej zacząć od dobrego wzmaka (łatwiej o dobór kolumn, łatwiej donieść wzmacniacz na odsłuch).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspomianłęm jestem pod dużym wrażeniem Exsposure, byłoby dobrze porównać go z 50i. Ale to nie będzie łatwe, gdyz obaj dystrybutorzy nie pożyczają sprzętu(poza W-wą może być łatwiej) W "korespondencyjnym" pojedynku bardziej podobał mi sie 2010, ale jest 600 zł droższy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Dzarro

 

Zastrzegłem, że przy moich preferencjach muzycznych (rock, jazz) pomiędzy odsłuchiwanymi tuż po sobie zestawami Creeka (jakieś 11k) i Cameo (6,5k?) nie było słychać różnicy klas. Mam natomiast przeczucie, że np. przy muzyce kameralnej może być jak niebo i ziemia. I tu pewnie byśmy się zgodzili.

 

Mnie się też podobał Exposure 2010. Tylko coś podrożał od chwili wejścia do sprzedaży. No i sprzedaje go Elektryczna Pomarańcza, w której są fajne rzeczy, ale niezrozumiała dla mnie praktyka niewypożyczania rzeczy do odsłuchu w domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.