Jump to content
IGNORED

Tesla vs Tonsil


marcinw899

Recommended Posts

Ja ogólnie cenie Tesle za niemal idealny stosunek jakości do ceny.Zaryzykuje stwierdzenia,że nic lepszego za te pieniądze lub większe nie dostaniesz.Wiadomo,są modele lepsze i gorsze.Będąc jednak nieco z Teslą osłuchany wiem co bym w przyszłości kupił,a czego nie.Wady tesli to nieco nosowa średnica,typowy średniotonowy ARP brzmi płasko i papierowo.Jednak ARN 226,188,150,a zwłaszcza 312 to perłki.Powstało wiele dobrych kolumn na ARN150 i GDWK 11/100 tonsila (czeskie soprany mają piach w dźwięku co jednak tłumaczy ich BARDZO niska cena.Nie mówie jednak,że grają źle.Są akurat.)

 

Już się nie rozpisując powiem,że 3/4 uwagi poświęciłbym tesli,a Tonsilowi 1/4,który nie może się pochwalić wieloma naprawdę dobrymi głośnikami,a szkoda!

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Link to comment
Share on other sites

Gdzie je znależć ?

 

Byłem ostatnio, może trzy tygodnie temu we Wrześni Wlkp. zapoznać się z ofertą firmy Tonsil-okazało się że obecna oferta jest na poziomie światowym ponieważ nie brakuje tam nowoczesnych przetworników których membrany wykonane są mi. z plecionki kevlarowej , mają kosze wykonane z tworzyw sztucznych oraz potężne ekranowane uklady magnetyczne...

Link to comment
Share on other sites

>(...)okazało

>się że obecna oferta jest na poziomie światowym ponieważ nie brakuje tam nowoczesnych przetworników

>których membrany wykonane są mi. z plecionki kevlarowej , mają kosze wykonane z tworzyw sztucznych

>oraz potężne ekranowane uklady magnetyczne...

 

 

To prawie tak jak w warszawskim Daewoo - fotele z plecionki, zderzaki plastikowe i potężne układy związki zawodowe - dyrekcja.

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem za tonsilem i zawsze za nim będe , nie ma to jak pożądne głośniki , to że tonsil jest droższy to nie ma znaczenia bo jakość jest lepiej niż zadowalająca, a tesla właśnie jak ktoś napisał u góry na tą cenę czyli niektóre 20-30zł to ich jakość jest niezła ale napewno nie dorówna Tonsilowi no ale za cenę 80zł i , Aldo Gucci napisał "Rozczarowanie spowodowane niską jakością pamięta się długo , po przeminięciu radości spowodowanej niska ceną " 1938 rok , zgadzam się z tą teorią w 100% :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.