Skocz do zawartości
IGNORED

KARTA GRAFICZNA => TELEWIZOR - JAK ?????


marcinmit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

 

Jeden koniec problemu to karta graficzna ATI Readon 9550 (TV-OUT to 7 pinowy s-video), a drugi to 100 Hz TV Sony (4 pinowy s-video, video, euro)...

 

1. Jakim rodzajem przewodu połączyć TV-OUT karty graficznej (7 pin) z telewizorem (4 pin s-video, euro)?

 

2. Jakia jest różnica między s-video 4 i 7 pinowym?

 

Wszystkie kable (jakie udało mi sie znaleźć) typu S-VIDEO => EURO (scart) mają wtyczkę 4 pinową (s-video), tymczasem wyjście tv mojej kart graficznej ma 7 pinów. Wiem, że te 4 pinowe tez pasują do wyjścia 7 pinowego ale zastanawia mnie czy jest różnica w jakości sygnału między s-video 4 i 7 pinowym...

 

3. Czy istnieje różnica w jakości sygnału miedzy kablami: s-video=>s-video, a s-video=>euro? Chyba raczej nie... zgadza sie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej polaczyc s-video-s-video z polaczeniami euro sie rozne dziwne rzeczy dzieja. A co do tych polaczen to sie nie przejmuj podepnij i sprawdz jaki jest obraz z komputera,wszystko zalezy od karty np: moj Radeon 9800 Pro daje obraz bardzo dobry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> m15m

O ile się nie mylę, to tv-out w kartach graficznych jest dlatego 7-mio pinowy, bo umożliwia podłączenie pod niego przejściówki (rozgałęźnika) na s-vhs 4-ro pinowy i kompozyt. Na pewno tak miał GeForce2mx mojego kuzyna. Oczywiście u niego można było podłączyć bezpośrednio kabel s-vhs 4-ro pinowy od tv pod kartę i działało.

 

Ja u siebie (Radeon 9200) mam tv-out 4-ro pinowy i do tego osobno na śledziu wyjście kompozytowe. Dlatego nie mam też tej przejściówki.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.