Skocz do zawartości
IGNORED

VA Haydn i co jeszcze?


kazik

Rekomendowane odpowiedzi

Posłuchałem wczoraj sobie Haydnów w sklepie (recenzje na forum mnie zachęciły) i stało się. Już jestem na nie chory. Po prostu mnie zaczarowały, słuchałem ich 1,5h, ale jakbym miał więcej płyt i sklep byłby otwarty, to chętnie posiedziałbym tam 10h.. Naprawdę niesamowite. W końcy znalazłem dźwięk o jaki mi chodzi, a już myślałem że taki nie istnieje :) To jest dokładnie to co chcę!

 

Problemem jest oczywiście bas. Nie wiedziałem, że one są aż tak małe, i o ile bas jest konkretny jak na takie pudełeczka, to wolałbym coś poważniejszego w tym zakresie. W przyszłym tygodniu planuję odsłuchy w innych konfiguracjach, z różnymi Vincentami (zalecenia sprzedawcy, teraz słuchałem na rotelku ra-02 bo taki mam w domu - swoją drogą nigdy bym go nie podejrzewał o takie granie!) a potem może VA Bachy. Ale opinie o Bachach są już gorsze i sprzedawca też ma obawy o nie...

 

Więc jeżeli nie znajde, to co innego? Co gra tak pięknie jak VA Haydn, dając ten sam dźwięk ale z większym basiorkiem?

 

Z VA po bachach jest już bardzo drogo i chyba wymaga mocniejszych wzmacniaczy..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem!? Cieszę się, że Haydny Ci się spodobały, ale z tym basikiem to mnie trochę zaskoczyłeś. Ja słuchałem ich w dosyć dużym pomieszczeniu (jakieś 25m2) i bas był pierwszorzędny. Zresztą napisałem, jaki byłem zachwycony basem i dynamiką. Najciekawsze jest to, że też grały z Rotelem 02 i moim zdaniem zestawienie małych Viennek z tym smerfem to już prawdziwy system2kill4. Szkoda, że Haydnów nie da się połączyć w bi-ampingu, bo byc może miałbś wtedy problem z głowy. Rotel robi śmiesznie tanią (biorąc pod uwagę jej budowę, bo nie wiem jak gra) końcówkę z serii 02.

Poza tym naprawdę nie wiem, co mógłbym Ci polecić z kolumienek Haydnopodobnych. Może odnajdziesz pełnię szczęścia w Bachach, ale one są droższe i Rotel słabiej sobie z nimi radzi. Na Twoim miejscu pożyczyłbym Haydny na jakiś czas i przetestował u siebie w domu, albo z innym sprzętem (i tak kiedyś wymienisz:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z haydnami będę jeszcze próbował, sprzedawca jest przekonany, że inny wzmacniacz poprawi sytuację i kabelki może też. Ja z kolei mam większy pokój niż był w sklepie, więc raczej się obawiam. Jak nie znajdę innego rozwiązania to chyba kupię je i oleję bas :)

 

No i czekam na dalsze propozycje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobną estetykę brzmienia lecz z " poważniejszym " basem mają Tablette 2000 Pro Ac . Jeżeli masz możliwość posłuchać ich u siebie , zrób to . A jeżeli spodobają ci się to tak się składa , że dokonuje upgradu mojego systemu i mogę ci je tanio sprzedać . Jeżeli będziesz zainteresowany pisz [email protected] .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem dynaudio audience 72 (tylko to z dynauadio jest do posłuchania w Poznaniu) i nie spodobało mi się. Zimno, sucho, sybilanty - zagrały podobnie do moich JMLabów, a od tego właśnie chcę uciec. Słuchałem z primare.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro podzwonię czy gdzieś mają ProAc'e, dzięki.

Maleo: a słyszałes VA? Wydaje mi się, że Qba byłby w Poznaniu do odsłuchania - mieli kiedyś we frippie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Bachy też by Tobie odpowiadały, i jeżeli cena byłaby dla Ciebie do przyjęcia, to chyba byłoby to najlepsze rozwiązanie. A jeżeli Twój wzmacniacz by sobie nie radził, to najwyżej później zmienisz wzmacniacz. Szkoda by było rezygnować z kolumn, które dokładnie spełniają Twoje oczekiwania, tylko ze względu na wzmacniacz. Jednak to kolumny mają największy wpływ na charakter brzmienia całego systemu.

Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam Dynaudio 52 i wybrałem je po ostatecznym pojedynku z Haydnami...

wybrałem je dlatego ,że brzmiały bardziej uniwersalnie tzn. nie przestraszał ich żaden piec i żaden rodzaj muzyki...Haydny brzmieniowo przy niektórych płytach bardziej mi się podobały ale ja słucham naprawdę różnistej muzyki i tu niestety i stety ale wolałem Dynaudio...

a Tabletki weż pod uwagę jak najbardziej(ja miałem 3kzł na monitory)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yanoosh: ale Bachy podobno grają inaczej niż cała reszta VA, ciemniej i inaczej (mówię za sprzedawcą). Ale oczywiście ich posłucham, przyszłościowa zmiana wzmacniacz wchodzi jak najbardziej w grę.

 

Maleo: a na jakiej muzyce grały źle? Bądź co bądź słuchałem ich tylko 1,5h więc wszystkiego o nich nie wiem poza tym, że jestem nimi zachwycony :) Chętnie usłyszę komentarze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haydny nie grały żle ,grały b. dobrze a przy D.Krall,C.Wilson czy B.Marleyu nawet były przyjemniejsze od Dynaudio...

Dynaudio urzekły mnie dynamiką i precyzja gdy zrobiłem dużo głośniej a zapodałem ostrzejszą muzę chociażby The Clash ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazik, jezeli podczas odsluchu Haydny stały około metra lub wiecej od sciany, to potwierdzam Twoje obawy - kolumny mogly "stracic" niski bas. Proponuje Ci wziąc na odsluch do domu i sprawdzic co i jak. Model ten jest raczej posądzany o przybasowienie, no ale jak kto lubi. Sądze ze sprawe powinno zalatwic przysuniecie do sciany. Jezeli Twoje preferencje wskazywalyby wtedy na jeszcze wiekszy bas, pozostają chyba do wyboru jakies podlogowce.

 

Napisales tak:

"Nie wiedziałem, że one są aż tak małe, i o ile bas jest konkretny jak na takie pudełeczka, to wolałbym coś poważniejszego w tym zakresie."

 

W zasadzie nie potrafie rozpoznac o co ci chodzi. Brakuje ci zejscia nizej, jakosci, czy porządnego wykopu. Jezeli chodzi o to pierwsze, sprawe zalatwi przystawienie do sciany. W przypadku wykopu - szukaj w podłogowcach. Monitory z tego zakresu cenowego......, bynajmniej ja sie nie spotkałem. Mowie tu o takim wykopie jakiego doznałem przy proac 125. Tabletki??, hmm, oprócz wielu zalet tych kolumn, o konkretniejszy bas w jakimkolwiek aspekcie w porownaniu z Haydnami bym nie posądzał. Sluchalem nie raz, choc to tylko moje prywatne zdanie.

 

Dynaudio, czy Haydny - to wybór miedzy ekspresyjnoscią a uniwersalnością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, były ok 0,5m od ściany, ale ustawione pod bardzo dużym kontem - coś ala 45 stopni lub więcej - siedząc prawie widziałem zewnętrzne ściane boczne kolumienek. (Pokój był nie za duży i stały na szerszej ścianie).

Przysunięcie do ściany - trochę się obawiam, bo kontrabas już zaczynał się leciutko zlewać przy szybszych partiach (Voovoo - Płyta - dobry killer do testu basu). Kontrabas ginął przy głośniejszych partiach (a akurat na tej płycie jest słyszalny zawsze).

 

Jeszcze zobaczę jak będzie z vincentami, wg sprzedawcy stworzony do tych kolumienek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> kazik

(zaznaczam, że jest to tylko moje zdanie)

To ustawienie, o którym napisałeś (że widziałeś zewnętrzne ścianki boczne kolumn), moim skromnym zdaniem jest cokolwiek dziwne. Wygląda to troszkę, jakby lewa kolumna była skierowana na prawe ucho, a prawa na lewe. Oczywiście kanały się nie zamienią w ten sposób, ale nie jestem pewien, czy to trochę nie zmienia efektów stereo.

Ja ustawiam kolumny tak, żeby było minimalnie widać "wewnętrzne" ścianki kolumn - żeby grały ciut szerzej, niż na głowę słuchacza.

Jednak możliwe, że z różnymi kolumnami, a także w różnych pomieszczeniach, inne ustawienia będą lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny były już tak ustawione jak przyszedłem, a na wykładzinie było zaznaczone jak je ustawiać :) Przypuszczam, że dobrane do specyfiki pomieszczenia, które nie było za wielkie, a głośniki stały na dłuższej ścianie. Jestem w stanie zaufać, że ustawili je dobrze - obsługa w sklepie jest rewelacyjna.

 

Jutro idę na dalsze odsłuchy z vincentami (niestety tylko godzina, wcześniej praca - nie ma jak soboty), potem pewnie dalsze. A potem bachy. Z proacami chyba nie będzie problem bo dystrybuuje je teraz audioklan, a w Poznaniu mamy Top-Hi-Fi (już się boję na samą myśl o tym ekstremalnie wygłuszonym pomieszczeniu...).

 

Co jeszcze ma ten czar?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomecz; w zasdzie tak - masz rację. Tabletki vs. Haydny trudno porównywać i do wczoraj tak samo jak Ty powiedziałbym, żeTabletki mają bas ale akompaniujący jedynie.

Dzis udało mi się go wydobyć. Późno, bo ponad po 2 latach posiadania, ale on jest całkiem silny, zróżnicowanu i ładny. Inny w charakterze ale duży, z wykopem. Hienka ma być u mnie- chciałbym, by to usłyszała i napisała, co myśli. Ja jestem totalnie zaskoczony.

Sam bym w to nie uwierzył, bo wiadomo. Powtarzam: one są zdolne wygenerować duży, silny, znaczący bas, potrzebny dobry piec i preamp. Wszycho. Pzrez 2 lat o ty je nawet nie podejrzewałem a tu masz.

Haydnów też słuchałem nie tak dawno w Wa-wie - wiem, co potrafią.

 

Tabletki stoją u mnie ok. 120cm od firanek, pokój 4,8mx5,2m.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas tych kilku odsluchów (na tym smamym wzmaku) odnioslem wrazenie ze Haydyny generują nizszy i silniejszy bas. Nie oznacza to oczywiscie, ze tak jest lepiej i kazdy musi odbietac to jako zalete tych kolumn. Odnsze wrazenie ze kontrabas na kilku "tonach" sie rozlewa. To taki komentarz do tego co wczesniej napisalem. Z

 

nam czlowieka, ktory jest zadowolony ze swoich podstawkowych Dynaudio Contour, choc tam basu jak na lekarstwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy. Słuchałem owych Haydnów ponownie z integrą Vincenta (chyba najtańszą) chyba we wtorek. Generalnie zawiodło, zagrało jak dla mnie sporo gorzej niż na rotelku ra02, nieco płasko, problemu basu też to nie rozwiązało - wręcz przeciwnie, brakowało wypełnienia.

 

Dzisiaj słuchałem na innym Vincencie - chyba SV233 (prawie 4000) - i to jest to. Zagrało bardzo fajnie, bas lepszy, z pięknej średnicy i wysokich nie ubyło nic. Ale ten bas nadal pozostawia mi wątpliwości, zależy od płyty - na wielu niektóre nuty giną lub całość ginie przy zagęszczeniu dźwięku.

 

Jutro słucham Bachów na owym vicku (233), być może będzie również chwila aby podłączyć do tego rotelka (mam 2h). Sprzedawcy z góry przepowiadają fatalne połączenie rotela z bachami i jednocześnie vincenta jako najlepszy wzmacniacz do bachów (prezetestowane wielokrotnie). Zobaczymy :) Oby zagrało bo wyżej - mozarty - robi się już bardzo drogo. Chyba że coś innego? Jak narazie zakochałem się w VA :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zdecydowanie najlepiej by było, żebyś wybrał najbardziej prawdopodobne zestawienie, wziął to do siebie (tam, gdzie będziesz tego słuchać), i tam ocenił. W sklepie może być lepiej, może być gorzej, ale na pewno może być baaardzo inaczej, niż w domu.

Ja kiedyś słuchałem B&W CDM 9NT w salonie Top HiFi, a potem miałem u siebie w domu. To było zupełnie coś innego. Jakby to nie były te same kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, ale wolę jak najwięcej przesłuchać w salonach. Kupując poprzedni sprzęt wszystko brałem do domu bo salon napawał mnie grozą (nic z tych odsłuchów nie wiedziałem) i ma to spore wady... szybko przechodzi chęć jak trzeba to co chwilę wozić, taxi też kosztuje - auta nie mam. W domu to już ostateczne odsłuchy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dziś po odsłuchu bachów. Pierw z rotelkiem - klapa. Wytrzymałem 30 min. Nic pozytywnego i jakoś tak wyszło, jakby to był za słaby wzmak (mocowo).

 

Potem vicek sv233 - hmm. Niczym nie zaskoczyło, ale im dłużej słuchałem tym dźwięk bardziej mnie wciągał. W porównaniu do haydnów jest spokojniej, mniej agresywnie. Nawet Tool nie kłuł w uszy (słuchałem Third Eye z Aenimy). Dźwięk jak najbardziej poprawny, nie mam do czego się przyczepić. Nie wiem, czy na dłuższą metę nie byłoby zbyt spokojnie. Więc jestem w kropce.

 

Może posłucham jeszcze mozartów, ale to już jest bardzo drogo.. i podobno duże wymagania co do wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.