Skocz do zawartości
IGNORED

listy przebojów w komerc. rozgłośniach


tomecz

Rekomendowane odpowiedzi

> Jozwa

Ten brak niszowości wynika z nieunormowanego rynku reklam. gdzie każdy chce zjeść jak największy kawałek tortu.

Właściciele stacji radiowych - już kiedyś o tym pisałem - chcą zarobić,

a żaden klient nie przyjdzie do stacji , króra gra tylko muzykę etniczną

z południowego Chile, liczy się ilość słuchaczy. Stąd brak , lub bankructwa stacji profilowanych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 wrzesnia, jak juz obejrzymy Radio, studia emisyjne i montazowe i te wszystkie cyfrowe cudenka, o ktorych opowie fadeover, to ja moge opowiedziec czego od nas chca reklamodawcy i dlaczego gramy tak jak gramy a niekoniecznie tak jak bysmy chcieli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co do kwestii: wytwórnie płacą/nie płacą, to polecam film "Nakręceni, czyli szołbiz po polsku". Dużo mówi tam m.in. człowiek (znane nazwisko, ale w tej chwili wyleciało mi z głowy), który jakiś czas temu był ważną postacią w RMF, potem poszedł do RH, gdzie był o ile dobrze pamiętam dyrektorem programowym. O tym, jaki wpływ ma na ogół RMF i w jaki sposób tworzone są "hity" powiedział mniej więcej tak: "Pierwszy raz uświadomiłem sobie jak to działa, kiedy przyszedł do mnie przedstawiciel dużego koncertu i zaproponował oficjalny kontrakt - nie łapówkę - kontrakt, że za tyle i tyle kasy RMF zrobi z konkretnego utworu powerplaya, podpisujemy umowę itd. I dopiero wtedy uświadomiłem sobie, że to co RMF gra jako powerplaya za tydzień będzie leciało w 50, 60, 70 stacjach lokalnych; słowem cała Polska będzie to grała"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.