Skocz do zawartości
IGNORED

Wkładka a Headshell


macias28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie wszystkich zakochanych w czarnych krązkach!Mam Pytanko dotyczące montażu wkładki w Headshellu. Posiadam Reloopa 2000 mk3 z Headshellem tej firmy i teraz moje Pytanie: Jak daleko moze wystawac wkładka z Koszyczka, wiem ze do ustawienia kata prowadzenia jest szablon ale czy on załatwi sprawę, Chodzi mi o usytuowanie igły?Dziekuje z góry i czekam na odpowiedź.

Pozdrawiam Maciek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem dokładnie jak w relopie ale w przypadku fonicy w headshelach od wewnętrznej strony były znaczniki.w postaci naddatków materialu. Oznaczalo to krawędż zamocowania wkladki..Odległość od krawędzi główki samej igły wynosila 9 mm.Obejrzałem headschel relopa , ale on od spodu gładki. Pozostaje szblon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki ale czy wg szablonu da się to ustawi no bo kat prowadzenia ok ale odległośc? czy powiedzmy ma to małe znaczenie?Pozdrawiam Maciek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeglądnąłem mojego Headshella i jest tam mały otwór przez który widac śrubke od wkładki może to jest rozwiązanie odległości?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazda wkladka rozni sie dlugoscia, odlegloscia ostrza igly do uchwytow do mocowania, wiec zadne znaczniki na headshellunic tu nie pomoga.

Za pomoca szablonu da sie ustawic prawidlowy "overhang", tylko trzeba sie do tego odpowiednio zabrac. W kilku zdaniach wytlumacze jak.

Potrzebny jest klasyczny szablon oparty na teorii Baerwalda (to jest chyba najbardziej uniwersalna teoria). Kladziesz szablon na talerz.

1. Wkladke umieszczasz mniej wiecej na srodku szczelin do mocowania headshella.

2. Przesuwasz ramie i ustawiasz na punkcie A szablonu (zewnetrzny punkt).

3. I teraz przesuwasz wkladke w przod lub tyl (nie manipulujesz na boki) tak by na punkcie A cantilever byl rownolegly do linii szablonu.

4. Przesuwasz ramie, obracasz talerz i ustawiasz ostrze igly w punkcie B szablonu. Teoretycznie po ustawieniu w punkcie A powinno byc juz dobrze. Jesli w p. B cantilever nie jest prostopadly do linii, to korygujesz przesuwajac wkladke w przod lub tyl i znowu wracasz do punktu A, by zobaczyc czy tam jest ok.

5. Jesli nie ma da sie ustawic w obu punktach rownoleglosci za pomoca przesuwania wkladki w przod i w tyl, wtedy posostaje delikatne skrecenie (przekoszenie wkladki) i ustawienie tak, by w obu punktach szablonu cantilever byl rownolegly do linii.

 

I to cala filozofia. Mam nadzieje, ze dosc jasnoto opisalem. Jesli nie, to prosze pytac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jasne dzieki serdeczne tylko jeszcze jedna sprawa szablonu ten co mam ma parę linii równoległych w punkcie a i kilkka w punkcie b i teraz czy to wszystko jedno do której sie odniosę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanku dotyczace overhead.Stosujac szablon zauważyłem że nie tylko w jednym miejscu koszyka moge ja skalibrowac. Odsuwając ja dalej od ramienia moge to zrobic ale bardziej ja przekaszajac natomiast blizej trochę mniej jednak nie jest ona na środku koszyka, co wybrac bliżej ramienia i mniejszy skos czy dalej? Jest to AT-3600 więc badziewie ale od czegos chce zacząc

Pozdrawiam jeszcze raz Maciek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie to wyłożyłeś lenin. Jedna tylko ważna poprawka:

 

>4. Przesuwasz ramie, obracasz talerz i ustawiasz ostrze igly w punkcie B szablonu. Teoretycznie po

>ustawieniu w punkcie A powinno byc juz dobrze.

 

Nieprawda. Ustawienie typu Lofgren/Baerwald (to Lofgren jest oryginalnym twórcą, zas Baerwald to, nazwijmy....rozwinął ;-))) wymaga dwu punktów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosujac szablon zauważyłem że nie tylko w jednym miejscu

>koszyka moge ja skalibrowac. Odsuwając ja dalej od ramienia moge to zrobic ale bardziej ja

>przekaszajac natomiast blizej trochę mniej jednak nie jest ona na środku koszyka, co wybrac bliżej

>ramienia i mniejszy skos czy dalej?

 

Rzeczywiście mozna osiągnąć zbliżone "wyniki" (zgodności z tym samym szablonem) dla różnych kątów korekcji i przesięgów. Ale czy nie pomyliłeś się? Bo teoretycznie wiadomo, że przy krótszych ramionach ( zmniejszając przesięg przy stałej bazie zmniejszasz właśnie długość skuteczną ramienia) potrzebny kąt korekcji będzie większy niz przy dłuższych ! Czyli płaszczyzna symetrii wkładki powinna raczej trochę obrócić się w stosunku do płaszczyzny symetrii headshella zgodnie z kierunkiem zegarowym (patrząc oczywiście na gramofon z góry ). Czy "odsuwając ją dalej od ramienia" to znaczy od ułożyskowania ramienia? Czyli wzrost długości skutecznej ramienia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Nieprawda. Ustawienie typu Lofgren/Baerwald (to Lofgren jest oryginalnym twórcą, zas Baerwald to,

>nazwijmy....rozwinął ;-))) wymaga dwu punktów.

 

Jasne, ze w obu punktach powinna byc zachowana rownoleglosc. Niejasno to opisalem i stad bledne wnioski.

Generalnie chodzilo mi o to, ze jak ustawimy rownolegolsc w pierwszym punkcie, to zazwyczaj (nie zawsze !) w punkcie B tez jest ok. Dotyczy to wiekszosci ramion, choc wiem, ze np. do ramion Regi, czy tez Thorensa sa spechalnie dedykowane szablony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest ok.opisy jasne może mi sie cos pokręciło, jeszce raz spróbuje ustawic wkładkę. Tylko Pytam się o szablon do reloop'a bo od nowości wkładka była wycentrowana tzn na środku Headshella i dxwiek sie wydawał ok na całej płycie teraz wg szablonu pod koniec krazka jakby był mniej zsopranowany chyba ze to wina poprzednich uzytkowników i zjechali tak krązki.

Pozdrawiam Maciek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny ten gramofon, ustawiłem wkładke zgodnie z szablonem i była kicha, ustawiłem ją centralnie w koszyku tak jak na poczatku i cała płyta gra ok na poczatku i na końcu.

Pozdrawiam Maciek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

>Generalnie chodzilo mi o to, ze jak ustawimy rownolegolsc w pierwszym punkcie, to zazwyczaj (nie

>zawsze !) w punkcie B tez jest ok.

 

Nie ma żadnego powodu żeby tak było. Jesli miałeś takie doświadczenia to jesteż w czepku urodzony ;-)) Słowem przypadek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.