Skocz do zawartości
IGNORED

Potencjalna synergia


lolo

Rekomendowane odpowiedzi

Zarówno wyspecjalizowani producenci wzmacniaczy jak i kolumn w swoich testach odsłuchowych z reguły używają sprzętu określonych marek. Jakkolwiek na stronach internetowych w FAQ przy pytaniu "Jakie kolumny/wzmacniacze polecacie do swoich wzmacniaczy/kolumn?" odpowiedź brzmi "prawie każde" to prawda jest trochę inna. Informacje o tym co kto na czym odsłuchuje (u producentów) pojawiają się w różnych wątkach. Może by to zebrać w tym jednym? Potencjalnie jest to wskazówka dla poszukujących nowych kolumn lub wzmacniaczy. Z tego co ja pamiętam:

 

BC Acoustique - Chord

Monitor Audio - Musical Fidelity

 

I co dalej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to tylko potencjalna synergia i nie mozna sie tym zbytnio sugerowc. Dochodzi tez pytanie jaka byla reszta sprzetu, kable, jakiej wielkosci bylo pomieszczenie odsluchowe itd. Oczywiscie trzeba sie tez zapytac jaka muzyke puszczano podczas testow. Gdy wezmiemy pod uwage, ze podczas nagrywania, masteringu innej muzyki uzywano byc moze zupelnie innego sprzetu (np. okropne monitory Yamaha) to potencjalna synergia staje sie jescze bardziej odlegla.

 

Parsec

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pro Ac-Audio Research

Wilson Audio-Mark Levinson,Nagra,VTL,Transperent

Classe-Avalon,CARDAS (wewnetrzne okablowanie rowniez)

Krell-Wilson Audio,Transperent,MIT

Transperent Audio-Wilson,Mark Levinson,Sonus Faber

LAMM-JM LAB,Purist Audio,Kharma

Kharma-LAMM,BAT,Siltech

Avalon-Classe,Wadia,Cardas(wewnetrzne okablowanie rowniez)

Jeff Rowland-Avalon,Cardas (wewnetrzne okablowanie rowniez),Wadia,Green Mountain Acoustics

Wadia-Avalon,Jeff Rowland,MBL

Mark Levinson-Wilson Audio,Revel,Transparent,MIT

Audio Research- Wilson Audio,Transparent,MIT

VTL-Martin-logan,Transparent,Wilson Audio

DCS-Nagra,Verity Audio

Nagra-Verity Audio,DCS,Orpheus Audio

BAT-Avantgarde Acoustics

 

Przepraszam ze sprzet tylko zgornej polki ale z tym najwiekszy kontakt i doswiadzczenie mam. Mam rowniez nadzieje ze komus to pomorze w dobraniu optymalnego system.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“I drink a great deal. I sleep little and I smoke cigar after cigar. That is why I am in the two-hundred percent form” Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BC Acoustique to kolumny o dość wysokiej efektywności (np. 92dB), a Chord produkuje wzmacniacze dużej mocy. Czy takie zestawienie może być "bezpieczne" (nieagresywne) brzmieniowo? Do swojego Classe (150W przy 8 omach, 225@4) starałem się dobierać głośniki o niższej efektywności, żeby nie być zmuszonym do słuchania przy ledwie odkręconym pokrętle głośności...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Lacrimosa ... uffffff ... wielkie dzięki :) napewno się przyda

 

-> Marek ... tę informacje dostałem od polskiego dystrybutora i sam słuchałem CPM3300 z BC Acoustique Nile ... idealnie się uzupełniają ... Chord 3300 (tylko o tym modelu mogę mówić) ma nieco ciemną sygnaturę soniczną co świetnie gra z Fostexami BC Acoustique, dużo szczegółów słyszalnych już przy niskim poziomie odsłuchu ale podanych w sposób absolutnie nie męczący i z bardzo ładną barwą ...

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> lolo

Dzięki, warto wiedzieć, wobec tego i ja przy rozbudowie systemu będę brał pod uwagę również efektywne kolumny, bardzo ciekaw jestem jak by mi zagrały Akkusy na wstęgach Ravena i PHL'ach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.