Skocz do zawartości
IGNORED

Czat...


kornik

Rekomendowane odpowiedzi

Ups, zdaje się, że za wcześnie wtedy wyszedłem:-) Jeżeli nadal masz jakieś pytania, napisz mi maila: [email protected]

 

Glass_girl -> Grałaś w totka? Ja mam tylko dwójkę:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kornik ->

niestety nie gralam : (

dwojka na poczatek nie jest zla. w przyszla srode trojka, potem czworka... hehehe.... fajna wizja, co? mam nadzieje ze moje "typy" padly w losowaniu?

 

glass

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Kornik

Juz po sprawie - posłuchałem dzisiaj kilku kolumn (JBL 2002 i 2003, B&W601 S3, KEF Q1, AA Phoebe) podpiętych do mojego sprzętu i padło na Phoebe. Niestety odsłuchy w sklepie, a nie w domu (nie wypożyczają niczego za kaucją) - w wyniku czego zastanawiam się co zrobić z dudniącym basem. Gąbki w BR pomogą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak Phoebe ... tylko nie daj sie zakrzyczec AA-fobom ;) Szkoda, ze nie mozesz wypozyczyc do domu - w razie czego bedziesz musial popracowac nad ustawieniem i nad pomieszczeniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już muszę popracować nad basem - niestety pomieszczenie ma 17m2 i tylko 2.2 wysokości. Podłoga z desek dziala jak pasywna membrana... Spróbuję tego z podstawkowcami, aczkolwiek żadne z wymienionych mnie nie zachwyciły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyty pod kolce - spróbuję (te oryginalne kolce AA nie są za ostre - może je wymienić na coś "z czubem?"). Na razie jestem na etapie suwania kolumn po pokoju - próbuję znaleźć ten punkt gdzie będę mógł zlokalizować instrumenty/wokale, wstępne sukcesy mam - ale z racji śpiących dzieciaków potencjometr mam na 7:30

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zolty - nie starczylo tym razem - wystarczy nastepnym. A do tego czasu czerp przyjemnosc z tego co masz poprawiajac drobiazgi, ktore niewiele kosztuja a niewielka poprawe i wielka satysfakcje dac moga :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano święte:-) Kolumnom zawsze trzeba poświęcić trochę czasu - na ustawienie, poprawki akustyki pokoju, wygrzanie... ale czy nie robi się tego z przyjemnością? Z jeszcze większą przyjemnością się później tego słucha. Ja ostatnio kupiłem sobie tanie podstawki pod monitorki i wiem, że nawet słabe podstawki są dla nich lepsze, niż przystosowana do tego półka z książkami, czy póleczki przykręcane do ściany. A ile się bawiłem z piaskiem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u was też szwankuje wskaźnik ilości osób, które są na czacie? U mnie pokazuje czasami trzy, albo pięć, a jak wchodzę, okazuje się że nikogo nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>gutten

Nie miałem takich problemów jak dotąd, aczkolwiek rzadko loguję się na czacie i nie porównywałem wskazań z rzeczywistością zbyt często.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Kornik & Pal55

Pierwsze obserwacje potwierdzają (niestety) teorię o tragicznej akustyce pokoju - głównym problemem jest wysokość (2.20m), a zaraz po niej drewniana niestabilna podłoga (deski). Dźwięk jest w miarę OK kiedy słucham siedząc, wystarczy wstać i basy robią się nieznośne. Na razie poczekam, aż sprzęt się "wygrzeje" - przede wszystkim kolumny, później zacznę od drobnych kroczków (granit, nowe kolce, ew. przewody głośnikowe - na razie mam najtańsze Straight Wire'y). Dzięki wszystkim za słowa "otuchy" - pozostaję otwarty na wszystkie porady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Papamek

Czy to musi być granit, czy może być inny kamień (marmur etc)? Płyta chodnikowa odpada ze względów estetycznych - po czymś takim moja druga połowa przygotowała by mi posłanie na wycieraczce, razem z tymi płytami.....

Jakiej grubości powinny być te podstawy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie musi być granit. chodnikowe też mogą być, ale przykryj je czyms, np. kawałkiem wykładziny lub połówkami wycieraczki spod drzwi, to Cię pani nie wygoni ;)

Grubość ok.3cm, więcej chyba trudno kupić i nie ma sensu, bo glośniki pojadą za bardzo w górę. Muszą stabilnie opierać się o podłogę i być nieco szersze niż podstawa kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak krucho ze szmalem, warto rozejrzeć się za płytkami o nazwie terrazo czy jakoś tak podobie. Są gładkie, ciężkie jak diabli i grubość ok.3,5-4,5cm. Kwadrat ma bok coś ok.33cm

Warto się za nimi rozejrzeć. Kolory zwykle jasne, ale do wyboru i koloru.

(Poasadzki w hipermarketach...)

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Papamek:

Raczej chodziło mi o to czy to może być marmur. W międzyczasie znalazłem kilka postów na w/w temat i trochę mi się "rozjaśniło w głowie" :).

W moim przypadku podniesienie kolumn nie zaszkodzi, a wręcz przeciwnie - Phoebe mają raptem 90 cm wysokości, a moja "sofa odsłuchowa" do naniższych nie należy. Podniesienie tweeter'ów może pomóc.

Kolejne pytanie korzystając z Twojej uprzejmości: Z poprzednich postów w temacie podstaw zrozumiałem (może mylnie), że w celu odizolowania od miękkiej podłogi kolejność (od dołu) powinna być: kolce, granit, jakowaś podkładka i na to kolumny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>andrea29

Z twioch wpisów mniemam, że też walczysz z miękką podłogą - można wiedzieć jak ten system wygląda u Ciebie? To niekoniecznie musi się sprawdzić z podłogowcami, ale spróbować warto. Dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Zolty

Mam sosnowa podłogę ( spadek po byłym właścicielu mieszkania).

Przy głośnym słuchaniu czuć, jak ona gra pod stopami. Przydałby się drugi dywan, obok tego, co jest lub (na co jednak nie pójdzie moja małżonka) wykładzina na całości po0dłogi. Duże, ze 3 obrazy na scianach z ukrytą pod nimi warstwą wełny też oraz ciężkie kotary, łukowato zachodzące od okna na ściany pokoju. W rogach postawię ćwierćwalce, jednak nie będą one rzucały się w oczy. Wprost przeciwnie.

Zastanawiam się nad trójkątami pomiędzy sufitem i ścianami - w dwóch rogach - naprzeciwko kolumn.

Po zaprojektowaniu wszystkiego i akceptacji małżonki, zamierzam (dać projekt ocenie pewnego niezwykłego architekta wnętrz. Może będzie miał jakieś inne - lepsze pomysły ? Jego projekty w Olsztynie, które mnie, żonę i naszych znajomych urzekły to: przede wszystkim: "Corner Cafe" na ul. Dąbrowszczaków, " Restauracja na wodzie" i salon łazienkowy " Hoffman'a" na ul. Grunwaldzkiej.

* * *

W kwesti cokołów:

Mam granitowe. Najlepszy (najbardziej mi odpowiadający) efekt soniczny uzyskałem , kiedy postawiłem je bezpośrednio na podłodze, potem kloce, ciężki, zasypany stand, blutack i Tabletki.

Miałem też układ, kiedy od podłogi cokół oddzielały duże kolce.

Jednak obecny układ sprawadza mi się najlepiej (moim zdaniem).

Uważam, że sprawadziłem to dość dobrze i gruntownie, dlatego teraz to tylko sciany i ew. większy lub drugi dywan - byłoby najrozsądniej.

Myślę, że to co zaprojektuję, powinno być ładne. (Inaczej byćnie może ; ))

 

B. możliwe, że pomyślimy o większym ekranie tv - obecnie 29", a nie miałbym nic przeciw ok.60"- panorama.

Zatem przymieżam się - teoretycznie - do KD z uwagi na żonę.

Dedykowany KD zestaw kolumn - mam upatrzony- pozostaje sprawdzić. Na razie jednak nie powiem, jakie to są, bo nie chciałbym odpowiadać na ewentualne pytania w tej sprawie, póki wszystko nie zostanie zakończone, a kolumny nie okrzepną w dużym domu.

Amen : )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>andrea29:

Dzięki za odpowiedż - tak daleko w ustroje to nie pójdę, WAF mam na raczej niskim poziomie, jeśli chodzi o wystroje. Dzisiaj wyruszam na poszukiwanie granitu (a właściwie na poszukiwanie akceptowalnej ceny na niego) i będę próbował ulepszać. To wygląda na początki kolejnego nałogu - po nikotynie i tym forum :). O KD nie pytam i jeszcze długo nie będę - przy częstotliwości oglądania TV i filmów średnio raz na 10 dni, nie widzę sensu..... Poza tym już widzę (właściwie) słyszę te problemy z akustyką pokoju przy pełnym zestawie głośników do KD Brrrrr....... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.