Skocz do zawartości
IGNORED

czyszczenie CD


maleo

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem czy może raczej usłyszałem, że nowe płyty CD lepiej "brzmią";

mają wiecej szczegółów i powietrza, są "soczystsze".Po kilku miesiącach brzmią jakby troche "gorzej".

Kupuje co kilka miesięcy partie płyt i zawsze mam te wrażenie ,że nowe mają jakby czystsze brzmienie ?

Wiem, że np. NORDOST produkuje płyn do czyszczenia CD ale jak wszystko u NORDOSTA jest droższy od złota.

Kiedyś w sieci przeczytałem , że można używać sprayu do czyszczenia mebli typu PRONTO.

Używałem go ,ale jest to raczej niedobry pomysł.Pronto faktycznie zmienia brzmienie

ale nie przywraca tej czystości brzmienia nowego CD. Jest to płyn "tłusty" który później trafia na soczewkę i zbiera się więcej kurzu (na soczewece), także jest to raczej bez sensu.

Macie jakieś sugestie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czyszczę tylko soczewkę w CD

Nigdy nie pucowałenm płyt

nie zauważyłem też efektu o którym pisze mateo

mało tego, uważam że wiele obecnie nagrywanych płyt brzmi sztucznie i efekciarsko, z podrasowanym basem i wypchniętą sceną do przodu, o ekspansji przełomu środek/góra nie wspominając

na szczęście nie wszystkie płyty tak brzmią, ale wiele - nawet większość - niestety tak

zdecydowanie bardziej wole starsze CD robione z analogowych masterów - brzmią dużo bardziej naturalnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł G.

(Konto usunięte)

Ja tez nie spotkałem tego efektu. Profilaktycznie czyszcze soczewke (raz na rok) i to wystarcza. A co ciekawe mam np.pierwsze wydanie debiutu Iron maiden które jest porysowane(brutalnie) a i krystalicznie czysty ten krażek tez nie jest i wole tą płytkę niż wydany w 1998 remaster CD z 1982 roku brzmi bardziej naturalnie mimio że ma wiecej szumów. Spostrzeżenie to spowodowało że zaczełem szukac całej dyskografi zespołu właśnie na starych wydaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto nosi okulary, ten wie, że plastikowe szkła najlepiej myć. Kapnąć płynu do naczyń, np. palmolive, i pocierając delikatnie palcami spłukać letnią wodą. Pozostałą wodę osuszyć np. miękką chusteczką papierową. Płyty traktowane tak samo mają się świetnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Nordostem to chyba ktoś przegina pałę . Chodzi mi o kabelek Blue Heaven do kolumn . Nie wiem czy ktoś z was zauważył , że w krótkim czasie skoczył z ~ 280 zł do 450 zl za m. Co do czyszczenia kabli -płyn z Nordosta ze swoją ceną wali wszystkich po rogach. Ja mam taki pomysł , którego jeszcze nie zrobiłem ale się przymierzam. Na płycie komputerowej muszę kilkanaście razy to wypróbować a i nie wiem czy przypadkiem nie oczyści kabelków Nordosta . Mianowicie jest specjalistyczny płyn do czyszczenia garów Zepter ( ~ 40 zł ),który ma takie właściwości czyszczące , że innymi płynami ich nie doczyścisz.Zastanawiam się tylko czy ich nie porysuje??? w sumie biorąc go do ręki nie czuję granulek .Poeksperymentuję to dam wieści...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam wrażenie, że mój sprzęt lepiej "gra" wieczorem i to im później tym lepiej - czy to może dlatego że wtedy pracuje mniej pralek, suszarek i innych mikrofalówek (mieszkam w bloku ...)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, wieczorem gra lepiej; tak się składa, że pracuję w dyspozycji mocy i mogę to "naukowo" wyjaśnić-po prostu ok.22 mamy praktyczny koniec wieczornego szczytu energetycznego, przemysł przechodzi na nocną zmianę, wyłączana jest większość urządzeń, które normalnie sieją w sieci różne śmieci (przepięcia, zakłócenia, odchylenia o sinusoidy etc). czysty prąd to mniejsze zakłócenia w dźwięku. sprzęt pracuje jak z kondycjonerem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maleo- cos Ci nie wyszło? Nigdy nie używa sie tłuszczy. To tak jakbyś tarcze hamulcowe posmarował towotem i żądał hamulców jak brzytew. Sorry ale nie wierze w pogarszanie się jakości cd. Różnica pomiędzy analogiem polega własnie, że wskutek ilości odtwarzania jakość zapisu nie ulega pogorszeniu. Problem uszkodzen mechaniczny natomiast dotyczy obu formatów. Jestes osłuchany i odczuwasz wrażenie bo materiał muzyczny znasz. Mija fascynacja i tyle. Poradzę Ci natomiast płytę cd rozmagnesowującą cały tor poczawszy od odtwarzacza cd. a kończywszy na kolumnach. Płyta Densen DeMagic 1. Dystrybucja P. Jasik z Nieporętu. Dodam, że to naprawdę działa, a nie jakieś tam mazanie płynami do garów. Co Wy jesteście kucharki z wojska czy baru mlecznego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie, jak mimo wyczyszczenia głowicy w magnetofonie dzwięk był kiepski. Stosowało się kasetę rozmagnesowującą. Zły obras w TV. rozmagesowuje się kineskop itd. Płyta trwa 3.01min. Włącza się ją jak kazdą inną, nastawia się głośność tak by dzwięk był słyszalny w kolumnach i jazda. Dziwię się Tobie Arek, że nie słyszałeś o niej!!! Jest na rynku od co najmniej pięciu lat. Sam fakt dystrybucji przez króla hi-endu P. Jasika z Nieporętu jest wystarczającą rekomendacją, bo u niego gówna nie ma i się nie sprzedaje. Najlepiej zadwoń tam a wyjaśnią Ci technicznie jak i na co działa. Płyta podaje sygnał o pewnej częstotliwości a natężenie dzwięku maleje w miarę jak dochodzi do końca czasu. Pod wpływem tego sygnału tor zostaje rozmagnesowywany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Arek do Zydelka

(Konto usunięte)

"siedzę" w hifi - muzyce i sprzęcie - od ponad 20 lat, a naprawdę o takiej płycie nie słyszałem !!!na pewno zadzwonię do Nieporętu, bo bardzo ciekawi mnie jak to działa - o ile rozmagnesowanie głowicy czy kineskopu tak jak pisałeś jest dla mnie oczywiste i zrozumiałe o tyle nie bardzo rozumiem jak (co???) można rozmagnesowac w torze sygnałowym odtwarzacz CD - wzmacniacz - kolumny

fakt, że marka dystrybutora gwarantuje, że membrany głośników nie wyląduja mi na twarzy po właczeniu tej płyty

dzięki za informacje

 

PS

rozumiem że masz tą płytę - jak często ją stosujesz? co ulega poprawie w dzwięku po tej operacji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według informacji jakie posiadam i moich spostrzeżeń sygnał z płyty działając od soczewki lasera przez cała resztę ma ułozyć elektrony, atomy w jakims tam porządku. Ja stosuję ją od raz w tygodniu do raz w miesiącu w zalezności od ilosci godzin ile było słuchane. Informacja na tyle płyty informuje by stosowac ją raz na 10 godzin. Jaki efekt- bo to najważniejsze. oczywiście jest więcej szczegułów, powietrza, przestrzeń, a dwięk jest bardziej wygładzony.Ja mam sprzet powiedzmy za nową stuwę, ale równiez znajomi na wadiach maja takie same spostrzeżenia. % lat temu zapłaciłem za nią chyba 50 zł. Może Jasik o ile będzie na wystawie będzie ją sprzedawał. Jeśli chcesz mogę zrobić kopię na nagrywarce. Pokryjesz koszt dysku i przesyłki w sumie parę złotych. Jeśli firma nic nie ukryła za jakimis tam kodami być może kopia się sprawdzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie płyt.

Od grudnia został uruchomiony profesjonalny serwis czyszczący płyty CD i DVD. Czyszczenie odbywa się w specjalistycznej maszynie szlifująco polerujacej. Po czyszczeniu płyta jest w 100% jak nowa. Telefon serwisu 22/8325130. Więcej informacji już wkrótce na stronie www.czyszczeniedvd.pl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie...

co do "lepiej brzmi wieczorem" - po prostu przyzwyczajacie się, przychodzicie z pracy i brzmi nie tak, starczy z 2h słuchania i jest OK.

 

IMHO to znaczy, że macie głosniki/sprzęt nieodpowiednio dostosowany do gustów... po dwóch godzinach słuchania zawsze jest OK. Po początku poznać, czy sprzęt pasuje do wymagań słuchającego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 33 lat później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.