Skocz do zawartości
IGNORED

Prosze o pomoc w doborze kabli .


Kazio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i pozdrawiam.

Posiadam amplituner Onkyo SR-600 oraz DVD SP-500 tej firmy . Kolumny to podłogowe Elac EL 91 S2 mogące pracować w systemie Bi-Wire. Na tę chwilę są podłączone do systemu głosnikowymi Cable Talk Talk 3.1 oraz interkonektem Cambridge Audio Pacific. Na te chwilę dźwięk jest fatalny stłumiony , ostry i panuje ogólny chaos na scenie dźwiękowej .

Mam zamiar kupić Resona na niskie a Cable Talka zostawić na wysokie.Chciałbym także zmienić interkonekt na bardziej neutralny i ogólnie lepszy .

Proszę mi doradzic czy to dobry wybór.

Na kabelki moge przeznaczyć kwotę ok. 50zł/mb.Na interkonekt ok.400zł.

Muzyka której słucham to w głownej mierze wykonania z radiowych list przebojów wide Dance oraz polscy wykonawcy (Beata kozidrak etc.)

Od muzyki oczekuję dobrej stereofonii oraz szczegółowości i muzykalności.

Z góry dziękuję za opinie i pozdrawiam forumowiczów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy z amplitunera i dvd + dobre kabelki uda ci się uzyskać taki dźwięk jak napisłeś, jeżeli sprzęt ma pewne ograniczenia to nawet kabelek nie pomoże

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cable Talk 3.1 na wysokie to zly wybor. No chyba, ze twoj system brzmi bardzo ostro, agresywnie. Ogolnie te kable dzialaja "zamulajaco"-graja niezla srednica, ale wysokie sa przytlumione, pozbawione szczegolowosci. Polecam Audioquesta badz Van Den Hula. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak chcesz to podam Ci nr.telefonu do mojego kolegi, który ma mnóstwo różnych kabli,i które to oczywiscie za odpłątą będzie ci mógł wyporzyczyć na odsłuchy do domu-jak nie spełnią twoich oczekiwań to mu je zwrócisz i weżmiesz inne.Najważniesze abyś nie kupował w ciemno.I najlepiej robi się odsłuchy u siebie w domu, a nie gdzieś po sklepach i itd.Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać nie jestem zadowolony stąd ten post .

Do Marcina.T . W sumie to masz rację. Pomysle o tych kabelkach . Może w tym tkwi przyczyna złego dźwięku. A moze w akustyce pokoju . Sam nie wiem . Popróbuję zobaczymy .

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazio, masz skromny budżet (do 50zł/mb kabla głośnikowego), ale myślę, że trafię z popdpowiedzią i wydolisz finansowo bez problemu, apowinienes być zadowolony z brzmienia.

 

Jak wiesz z mego "o mnie" gra u mnie kabel głośnikowy AQ CV4 (90zł/mb).

 

Aktualnie od wtorku gram (obiecany forumowiczom TEST) na kablach głośnikowych z MEOPTY...

Krótko: kup kabel głośnikowy GAC - SPK 2x2,5mm2 - ceny dokładnie nie znam, ale to chyba jakieś kilkanaście zł/mb.

Ze szpuli kup AQ Copperheada na interkonekt- 50zł/mb.

Na Wolumenie - 4 wtyki RCA (te solidniejsze, z pozłacanymi końcówkami to 4-5zł/szt. Zdjęcie łączówek zamieściłem w wątku 1626 - będziesz widział, czego szukać i się spodziewać.)

Polutuj lub niech kolega Ci to zrobi (o ile ma pojęcie o lutowaniu oi 1. raz w życiu nie trzyma lutownicy).

Podłącz, posłuchaj i... bądź szczęśliwy ; ) Wiem, co mówię.

Podziękowania i czołobitności możesz mi przesłać potem na priva... (zjebkę oczywiscie też- gdyby zdarzyło mi się rozminąć z Twoimi oczekiwaniami /Mocno wątpię/ ; )

To działaj.

O kablach z Meopty było w wątku 306 (wyszukiwarka...)

Wrażenia z odśłuchów powinienem zamieścicna forum po niedzieli.

Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaziu!!!

gra Ci to tak, jak grać powinien taki sprzęt jaki sobie sprawiłeś, i żadnymi kablami tego nie zmienisz , przynajmniej w takim zakresie o jaki Ci chodzi i ...znaczącym zakresie.

To tak jakbyś sobie sprawił tramki i medytował jakimi sznurówkami je stuningować aby do filharmonii się nadawały...

Wydasz kupę pieniędzy i pożytek będzie z tego taki, że może w przyszłości bedą te kable się nadawały, do czegoś "normalnego" (i to jak jeszcze, szczęście Ci w życiu dopisuje)

No, ale masz swój rozum i pewnie swoje pieniądze, więc rób jak uważasz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając post zaczynający dyskusję mam wrażenie jakbym to był dział listów któregoś z naszych pism audio.

Skąd Ci przyszło do głowy tak radykalne zmienianie dźwięku za pomocą kabli ? Chyba nie tędy droga. W dobrze zestawionym i dobrze ustawionym sprzęcie kablami niewiele poprawisz jak i pewnie niewiele popsujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wypożyczyć kable aby nausznie sprawdzić.

Jeśli sprzętu nie da się wymienić to może spróbować inaczej ustawić.

U mnie przemeblowanie pokoju i eksmisja telewizora poprawiła conieco.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chyba zrobie . Wyporzycze kable i odsłucham.

 

ps. Glista. Z żoną nie bedzie łatwo jest ubezpieczona na taką ewentualność. Przy je wymianie mogę stracić kino domowe. Pół na pół.

Jak już coś to zakupię wzmacniacz i transport a żonie powiem , że to kolejna przystawka do kina. hehe one nie mają o tym pojęcia.

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.